Užsienio valstybėje gimusio vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje
Vaiko gimimą įtraukti į apskaitą Lietuvoje galima:
- asmeniškai atvykus į Lietuvos ambasadą Japonijoje arba civilinės metrikacijos įstaigą Lietuvoje (prieš atvykstant į ambasadą - būtina išankstinė registracija);
- internetu per VĮ Registrų centro savitarnos svetainę (jei Lietuvoje naudojatės elektronine bankininkyste arba turite elektroninę atpažinties priemonę);
- registruotu paštu/per kurjerį (prašymas ir dokumentai turi būti siunčiami ne ambasadai, o tiesiogiai civilinės metrikacijos įstaigai Lietuvoje, todėl rekomenduojame prieš teikiant prašymą pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai, susisiekti su ja telefonu ar elektroniniu paštu (civilinės metrikacijos skyrių kontaktus galima rasti atitinkamų savivaldybių interneto svetainėse).
Į ambasadą dėl užsienyje gimusio vaiko gimimo įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, atvykęs asmeniškai, gali kreiptis vienas iš vaiko tėvų (prašymą pateikiantis asmuo turi būti Lietuvos Respublikos pilietis) arba globėjų. Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas, kartu su globėjo pasu ar asmens tapatybės kortele pateikiamas ir globą nustatantis dokumentas. Užsienio valstybėje išduoti dokumentai turi būti legalizuoti ar patvirtinti pažyma Apostille ir išversti į lietuvių kalbą.
Reikalingi dokumentai:
- Prašymas įtraukti į apskaitą užsienio valstybėje įregistruotą gimimą;
- Užsienio valstybės išduotas vaiko gimimo liudijimas (legalizuotas ar patvirtintas pažyma Apostille);
- Gimimo liudijimo vertimas į lietuvių kalbą (ambasada dokumentų vertimų neatlieka ir vertimų tikrumo netvirtina);
- Abiejų tėvų pasai arba asmens tapatybės kortelės. Prašymą pateikiančio asmens dokumentas turi galioti;
- Vaiko užsienio valstybės pasą (jeigu turi);
- Tėvo arba motinos užsienio valstybės pasą, galiojusį vaiko gimimo metu, jei vienas iš tėvų yra ir kitos valstybės pilietis.
Prašymas įtraukti į apskaitą užsienio valstybėje įregistruotą gimimą ir dokumentai paštu ar per kurjerį ambasadoje nepriimami.
Gimimo įrašai sudaromi lietuvių kalba.
DĖMESIO. Šiuo metu jau galioja tvarka, kuomet vaikams, Lietuvos Respublikos piliečiams, turintiems ir kitos valstybės pilietybę, vardas ir pavardė asmens dokumentuose gali būti rašomi lotyniškais rašmenimis (su raidėmis Q, X, W), perrašant juos iš turimo užsienio valstybės paso.
ATKREIPIAME DĖMESĮ. Nuo 2022-05-01 įsigalioja Lietuvos Respublikos asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymas. Įsigaliojus įstatymui, jei vaiko tėvų ar vieno iš tėvų pavardė dokumento šaltinyje įrašyti ne lietuviškais rašmenimis (su raidėmis Q,X,W), vaiko pavardė asmens dokumentuose galės būti rašoma lotyniškais rašmenimis (su raidėmis Q,X,W).