Lietuvių bendruomenės
E-mokykla ir E-biblioteka
- skaitmeninė biblioteka, kurią sudaro apie 60 lietuvių ir užsienio autorių literatūros kūrinių 5–8 klasių mokiniams.
- lietuvių kalbos kursas 5-6 klasėms. Besimokantieji gali kurti pasakojimus, komiksus, aprašymus, leisti laikraščius, rengti pristatymus, taip pat mokytis žaisdami, klausydamiesi, žiūrėdami filmukus, skaitydami ir rašydami. Šiame kurse yra 385 mokymosi objektai (10 temų po 6 veiklas: rašau, skaitau, klausau, žiūriu, žaidžiu, kuriu) ir 200 testų užduočių, taip pat biblioteka 5–6 klasių mokiniams.
- gamtos mokslų kursas 7-8 klasėms. Jį sudaro 180 mokymosi objektų ir 1220 testų užduočių žinyną. Šio žinyno mokymosi objektai – tai interaktyvios demonstracijos, tiriamieji darbai, kurių metu mokiniai gali stebėti nematomus objektus, įvairius gamtos reiškinius. Mokiniai taip pat gali saugiai atlikti bandymus, kuriuos būtų sudėtinga atlikti klasėje o atliktas užduotis iš interneto tinklalapio nusiųsti mokytojui elektroniniu paštu.
- gamtos mokslų kursas 5-6 klasėms. Tai – žodžių paaiškinimai, iliustruoti gamtos objektų ir reiškinių aprašymai, demonstracijos, parodančios, kaip vyksta įvairūs procesai, bandymai ir stebėjimai, kuriuos galėsite atlikti patys, klausimai ir užduotys, skirtos pasitikrinti mokymosi rezultatus. Mokytojai galės pasinaudoti pamokų planų pavyzdžiais, metodiniais patarimais, bendrauti su kolegomis ir dalytis patirtimi.
Daugiau informacijos rasite Ugdymo plėtotės centro tinklalapyje.
Lituanistinis ugdymas
Virtuali lituanistinė mokykla „Aušra“ veikia nuo 2021m. Čia lietuvių kalbos mokosi vaikai net iš 12 Rytų, Pietryčių Azijos ir Okeanijos šalių. Mokykla yra įtraukta į ŠMM lituanistinių pamokų registrą.
Šiuo metu mokykloje dirba 4 mokytojos ir veikia 2 amžiaus grupės:
*Grupė „Smalsutis“, skirta ikimokyklinio amžiaus (3-7 metų) vaikams;
* Grupė „Gintarėlis“ skirta 8-12 metų amžiaus vaikams.
Pamokos vyksta šeštadienio rytais. Daugiau informacijos rasite čia.
Tokijo lituanistinė mokykla „Pelėdžiukai“ veikia nuo 2019 vasario mėn. 10 d. Mokykla yra įtraukta į ŠMM lituanistinio švietimo įstaigų registrą.
Trumpa mokyklos apžvalga
Pamokos vyko LR ambasados Japonijoje patalpose sekmadieniais nuo 13:30 iki 15:30 (viena pamoka per mėnesį).
Mokykla glaudžiai bendradarbiavo su Japonijos lietuvių bendruomene (JLB). Stengiamės derininti mokyklos pamokų ir bendruomenės renginių grafiką, kad sudarytume sąlygas atvykti iš toliau gyvenantiems mokiniams ir leistų tą pačią dieną organizuoti JLB renginius.
Tokiu atveju, pamoka vyko nuo 10:00 iki 13:00, po kurios iškart vyko JLB renginys.
Nuo 2024 metų kovo mėn. pradėjome draugystę su Šiaulių „Saulės” pradine mokykla ir susitikome virtualioje erdvėje („Google Meet“ platformoje) antradieniais nuo 19:00 iki 20:00 (viena pamoka per mėnesį).
Iš viso 2024 m. dirbome 17 dienų, 30 valandų.
Šiuo metu mokyklą lanko 6 mokiniai (per metus dėl gyvenamosios vietos pasikeitimo mokinių skaičius kito: vieni grįžo į Lietuvą, kiti persikėle į kitus Japonijos miestus, todėl fiziškai pasiekti mokyklą tapo sudėtinga arba neįmanoma).
Turime vieną mišrią klasę: vaikų amžius nuo 3 iki 10 metų.
Mokome pagal lituanistinio švietimo integruotą programą. Pamokas ir užduotis planuojame atsižvelgdami į vaikų amžių, kalbos lygį ir interesus.
2024 metais Tokijo lituanistinė mokykla „Pelėdžiukai“ gavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansinę paramą, skirtą lituanistinei švietimo programai vykdyti.
2024 metais Tokijo lituanistinė mokykla „Pelėdžiukai“ gavo 840 eurų, kurie buvo paskirstyti taip:
Ugdymui būtinų priemonių įsigijimui – 230,65 eurų
Mokytojų atlyginimams - 630 eurų
Valiutos keitimo ir banko paslaugų mokesčiams – 3,76 eurų
Pagrindinės mokyklos išlaidos buvo vadovėlių ir ugdymui būtinų priemonių įsigijimas ir mokytojų atlyginimai. Suteikta parama buvo labai vertinga – mokomosios priemonės (vadovėliai, skaitiniai ir plakatai) stipriai prisidėjo prie lietuvių kalbos lygio gerinimo ir palengvino pamokos pasiruošimo bei pravedimo etapus.
Taip pat įsigijome kanceliarines priemones (popierius, rašalas, klijai, lipdukai ir pan.), kurie padėjo sukurti įdomesnes, spalvingesnes ir kūrybingesnes pamokas.
Dėl pamokų grafiko ir kitos informacijos, kreipkitės į mokyklos vadovę, Giedrę Oki, el. paštu: peledziukai.tokijas@gmail.com.
Radijo programa lietuvių kalba
SBS radijas - tai didžiausias daugiakalbis transliuotojas pasaulyje, o "SBS lietuviškai" yra viena iš 74 kalbomis SBS radijo transliuojamų programų.
"SBS lietuviškai" - tai Australijos lietuvių bendruomenei skirta nacionalinė žinių ir naujienų programa ir pagrindinis subalansuotų, nešališkų žinių, informacijos apie įvykius Australijoje, Lietuvoje ir visame pasaulyje šaltinis. Programoje informacija pateikiama iš australietiškos perspektyvos, o tai itin aktualu Australijos lietuvių bendruomenei.
Daugiau informacijos pie radijo programą "SBS lietuviškai" galima rasti čia.