*alt_site_homepage_image*
lt
en jp

Naujienos

RSS

Tokijuje skambėjo Balio Dvariono kūryba


Tokijo koncertų salėje „Suginami Kokaido“ rugsėjo 23 dieną pirmą kartą Japonijoje skambėjo lietuvių kompozitoriaus Balio Dvariono koncertas smuikui ir orkestrui h-moll.
 
Šiltai klausytojų sutiktą kūrinį atliko Tokijo simfoninis orkestras „Exelsis“, vadovaujamas dirigento Tomohiro Oura. Japono teigimu, B. Dvariono kūryba, kuri žavi romantiškumu ir melodingumu, orkestro atlikėjams buvo pirmoji pažintis su tolimąja Lietuva. Renginio metu taip pat skambėjo estų ir latvių kompozitorių kūriniai.
 
Koncertas, kurį parėmė Lietuvos ambasada Tokijuje, yra pirmininkavimo ES Tarybai pristatymo Japonijoje renginys.