*alt_site_homepage_image*
lt
en jp

Naujienos

RSS

Seimo Pirmininkė: didelis japonų dėmesys mūsų šaliai rodo Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo sėkmę ir palankias ateities perspektyvas

Su oficialiu vizitu Japonijoje besilankiusi Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė kovo 2 d. susitiko su Japonijos Ministru Pirmininku Šindzo Abe. Pokalbio metu parlamento vadovė akcentavo, kad Lietuva vertina japonų paramą mūsų šalies stojimui į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją. Susitikime daug dėmesio buvo skirta kasmet stiprėjančiam abiejų šalių ekonominiam bendradarbiavimui, aptarti energetinio saugumo klausimai.

„Lietuvos ir Japonijos ekonominiai ryšiai stabilūs ir nuolat intensyvėja: džiugu, kad auga abipusė prekyba bei didėja turistų srautai. Šalia bendradarbiavimo branduolinės energetikos srityje atsiveria ir naujos galimybės pritaikyti Japonijos patirtį ir technologijas vystant  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalą, Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę ir atsinaujinančius energijos šaltinius“, – susitikime su Japonijos premjeru kalbėjo Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Naudodamasi proga, Seimo vadovė perdavė Japonijos Ministrui Pirmininkui Lietuvos premjero laišką su kvietimu atvykti į mūsų šalį.

Ekonomikos ir prekybos klausimai buvo dėmesio centre ir šiandieniame susitikime su Japonijos užsienio reikalų valstybės ministru Jodžiu Muto. Čia pasidalinta įžvalgomis apie šiuo metu vykstančias Europos Sąjungos derybas su Japonija dėl laisvosios prekybos sutarties. Pasak parlamento vadovės, Lietuva  remia vykstančias derybas ir tikisi, kad šiais metais pavyks pasiekti jų pabaigą.

„Laisvosios prekybos sutartis neabejotinai suteiktų dar didesnį impulsą ekonominių santykių plėtrai, ypač atveriant rinką lietuviškų pieno ir mėsos produktų eksportui į Japoniją“, – pabrėžė Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Parlamento vadovė Lietuvos potencialą turizmo, prekybos, investicijų ir inovacijų srityse pristatė ir susitikime su Japonijos verslo federacijos KEIDANREN vadovais. Politikė pakvietė Japonijos verslininkus išnaudoti gerai išvystytą mūsų šalies transporto ir logistikos  infrastruktūrą, saugiai ir greitai gabenant savo prekes per Lietuvos teritoriją į kitas Europos šalių rinkas, ypač išnaudojant neužšąlantį Klaipėdos jūrų uostą.

Vasario 28 – kovo 5 dienomis vykęs Seimo Pirmininkės L. Graužinienės vadovaujamos delegacijos oficialus vizitas Japonijoje surengtas minint Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-ąsias metines.

Šaltinis: http://www.lrs.lt