LIETUVOS MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO PRODUKCIJA PRISTATYTA JAPONIJOJE
Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje kovo 5 dieną surengė Lietuvos žemės ūkio produktų eksportuotojų pristatymą partneriams Japonijoje.
„Džiaugiamės, kad japonai turi vis daugiau galimybių paragauti lietuviškų maisto produktų. Tikimės, kad Lietuvos gamintojai vis drąsiau žengs į Japonijos rinką, o Japonijos verslininkai pasinaudos galimybe aprūpinti vartotojus kokybiškais ir paklausiais lietuviškais gaminiais“, – atidarydamas renginį sakė Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas.
Lietuvos žemės ūkio viceministras Saulius Cironka ambasadoje susirinkusiems Japonijos verslo asociacijų, distributorių ir prekybos įmonių atstovams pristatė dideles Lietuvos maisto produktų gamintojų galimybes daugiamilijoninei, Japonijos vartotojų rinkai teikti platų lietuviškų maisto produktų asortimentą.
Daugelis svečių pirmą kartą ragavo lietuviško sūrio, saldainių, medaus, šakočio ir kitų skanėstų, kuriais vaišino juos gaminusių įmonių atstovai, dalyvaujantys populiarioje tarptautinėje maisto produktų gamintojų parodoje „FOODEX 2015“. Tokijuje kasmet vykstanti paroda yra didžiausia maisto pramonės paroda Rytų Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.
Pirmą kartą Japonijoje Lietuva savo eksportuotojų galimybes pristato atskiru stendu. Savo produkciją – sūrius ir kitus pieno bei grūdų produktus, medų, mineralinį vandenį Tokijuje demonstruoja devynios Lietuvos įmonės.
Didelio populiarumo parodoje susilaukė Japonijos - Lietuvos mainų centro (JLEC) kartu su „Verslia Lietuva“ išleistas parodoje „FOODEX 2015“ dalyvaujančių Lietuvos įmonių katalogas japonų kalba „Made in Lithuania. Food products“.