LIETUVIŠKAS FILMAS „NARCIZAS“ SULAUKĖ ĮDĖMAUS TOKIJO ŽIŪROVŲ DĖMESIO
Lietuvos ambasada Japonijoje Europos Sąjungos filmų dienų metu Tokijo kino mėgėjams birželio 8 ir 13 dienomis surengė dvi jaunos lietuvių režisierės Dovilės Gasiūnaitės filmo „Narcizas“ peržiūras. Antikiniu mitu paremtą dramą apie talentingą, tačiau puikybės apakintą violončelininką, kuriam gyvenime negana jį mylinčios šeimos ir draugų, vykstanti šiandieniniame Vilniuje, su dideliu dėmesiu žiūrėjo Japonijos žiūrovai.
Birželio 13-ąją savo kūrinį pristatė pati filmo autorė. D. Gasiūnaitė atsakė į gausius Japonijos kino mėgėjų klausimus, kuriuos domino, kaip kilo šio filmo idėja, pagrindinio filmo veikėjo charakteristikos. Dauglelis gyrė ir filme skambėjusią muziką bei operatoriaus darbą, įdomiai atskleidžiantį įvairius Lietuvos sostinės kampelius.
Lietuvą reprezentuojančio filmo sėkme džiaugėsi ir Japonijos Nacionalinio filmų centro filmų kuratorius Yoshiro Irie.
Europos Sąjungos delegacija Tokijuje, bendradarbiaudama su ES šalių ambasadomis Japonijoje bei Japonijos Nacionaliniu filmų centru, ES kino festivalį organizuoja jau 12-ąjį kartą. Tradiciškai jis vyksta gegužės-birželio mėnesiais. Per tą laiką Tekančios Saulės šalies gyventojai susipažįsta su geriausiais Europos filmais. Šiemet programoje – 23-jų ES valstybių filmai.