*alt_site_homepage_image*
lt
en jp

Naujienos

RSS

LIETUVIŠKAS FILMAS „NARCIZAS“ SULAUKĖ ĮDĖMAUS TOKIJO ŽIŪROVŲ DĖMESIO

   Lietuvos ambasada Japonijoje Europos Sąjungos filmų dienų metu Tokijo kino mėgėjams birželio 8 ir 13 dienomis surengė dvi jaunos lietuvių režisierės Dovilės Gasiūnaitės filmo „Narcizas“ peržiūras.  Antikiniu mitu paremtą dramą  apie talentingą, tačiau puikybės apakintą violončelininką, kuriam gyvenime negana jį mylinčios šeimos ir draugų, vykstanti šiandieniniame Vilniuje, su dideliu dėmesiu žiūrėjo Japonijos žiūrovai.

Birželio 13-ąją  savo kūrinį pristatė   pati filmo autorė.  D. Gasiūnaitė atsakė į gausius Japonijos kino mėgėjų klausimus, kuriuos domino, kaip kilo šio filmo idėja,  pagrindinio  filmo  veikėjo charakteristikos. Dauglelis gyrė ir filme skambėjusią muziką bei operatoriaus darbą, įdomiai atskleidžiantį  įvairius Lietuvos sostinės kampelius.
 
Lietuvą reprezentuojančio filmo sėkme džiaugėsi ir Japonijos Nacionalinio filmų centro filmų kuratorius Yoshiro Irie.
 
Europos Sąjungos  delegacija Tokijuje,  bendradarbiaudama su ES šalių ambasadomis Japonijoje bei Japonijos Nacionaliniu filmų centru, ES kino festivalį organizuoja jau 12-ąjį kartą.  Tradiciškai jis vyksta gegužės-birželio mėnesiais.  Per tą laiką Tekančios Saulės šalies gyventojai susipažįsta su  geriausiais Europos filmais. Šiemet programoje – 23-jų  ES valstybių filmai.