*alt_site_homepage_image*
lt
en jp

Naujienos

RSS

Apdovanojimas už nuopelnus skatinant turizmą įteiktas Lietuvos ambasadoriui Japonijoje

Lietuvos Valstybinis Turizmo departamentas paskelbė ir apdovanojo sėkmingiausius šių metų turizmo projektus. Tai tradicinis, jau dvyliktus metus iš eilės rengiamas renginys, kuris kasmet suburia visus turizmo srities profesionalus ir kuris šiemet pirmą kartą vyko Kaune. 

Gruodžio 17 d. Kauno Rotušėje apdovanoti projektai pagal vienuolika nominacijų. Taip pat dviem asmenims už ypatingus nuopelnus turizmo srityje įteikti Turizmo kryžiai.

„Atvykstamasis ir vietinis turizmas Lietuvoje auga ir tai mus nuteikia labai optimistiškai. Per devynis šių metų mėnesius atvykstamasis turizmas pagal apgyvendinimo įstaigų statistiką augo beveik 3, o vietinis net beveik 11 procentų. Pasitinkant 2016-uosius, labai norėjome padėkoti ir apdovanoti tuos, kurie padėjo mūsų šaliai pasiekti tokių puikų rezultatų,“ – sako ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.

„Nominantų buvo tikrai labai daug. Turizmo srityje per šiuos metus atsirado daug gerų produktų, iniciatyvų, dėl turistų dėmesio labai sėkmingai rungėsi net keletas vietų, kurias galime pelnytai vadinti sėkmingiausiomis turizmo traukos vietovėmis, puikių rezultatų pasiekė ir nemažai viešbučių, sveikatos turizmo paslaugų teikėjų, kaimo turizmo sodybų. Valstybinio turizmo departamento ekspertų komanda, įsiklausydama į įvairių šiose srityse dirbančių organizacijų rekomendacijas, išrinko pačius sėkmingiausius turizmo projektus ir labai džiugu, kad apdovanojimai atiteko labai įvairiems Lietuvos regionams,“ – pasakoja Valstybinio Turizmo departamento direktorė Jurgita Kazlauskienė.

Turizmo kryžiai už ypatingus nuopelnus skatinant turizmą buvo įteikti Lietuvos ambasadoriui Japonijoje Egidijui Meilūnui ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotojai Rūtai Baškytei.

Ambasadorius Egidijus Meilūnas, bendradarbiaudamas su Valstybiniu turizmo departamentu, padarė labai daug, kad Japonijos turistai atrastų Lietuvą. Šiemet per devynis mėnesius į Lietuvą atvyko beveik 17 tūkstančių Japonijos turistų, 49 procentais daugiau nei tuo pat metu pernai. Ambasadoriaus iniciatyva Lietuvą nuolatos lanko žurnalistai iš prestižinių Japonijos žiniasklaidos kanalų, kurie dalyvauja pažintiniuose turuose, lanko Lietuvos turistinius objektus.

Buvusi ilgametė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė, dabar direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė per daugelį metų ypatingai prisidėjo prie vieno iš prioritetinių Lietuvos turizmo produktų – ekologinio turizmo vystymo ir iniciavo daug minėtos tarnybos projektų, kuriais žavėjosi visa Lietuva: lankytojų traukos objektais tapę apžvalgos bokštai, šiemet atsidaręs Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke. Visuomenei duris taip pat atvėrė lankytojų centrai ir naujos ekspozicijos visoje Lietuvoje, kurias kasmet aplanko tūkstančiai šalies ir užsienio turistų.

 

Šaltinis: http://www.tourism.lt/lt/naujienos/apdovanoti-sekmingiausi-2015-metu-turizmo-projektai-