Ambasadoje japonų diplomatui įteiktas Lietuvos valstybės apdovanojimas
Lietuvos ambasadoje Tokijuje rugsėjo 30 dieną įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didysis kryžius buvusiam Japonijos ambasadoriumi Afganistane Šigejuki Hiroki, kuris asmeniškai prisidėjo stiprinant dvišalę partnerystę įgyvendinant vystomojo bendradarbiavimo ir plėtros projektus Afganistano Goro provincijoje.
Įteikdamas apdovanojimą Lietuvos ambasadorius Tokijuje Egidijus Meilūnas pažymėjo, kad Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas padedant atkurti Goro provinciją yra reikšmingas tarptautinio solidarumo pavyzdys.
„Dėl Jūsų asmeninių pastangų taip pat sustiprėjo dvišaliai Lietuvos bei Japonijos ryšiai“, – sakė ambasadorius.
Be kitų projektų, Lietuva ir Japonija Gore vykdė provincijos ligoninės ir pagrindinės Čagčarano miesto gatvės rekonstrukciją, provincijos sostinėje pastatė Vaikų centrą.
Renginyje dalyvavę diplomatai, žurnalistai ir visuomenės veikėjai buvo supažindinti su Užsienio reikalų ministerijos parengta nuotraukų apie Lietuvos veiklą Afganistane paroda.