*alt_site_homepage_image*
lt
en jp

Į Australiją

Į Australiją

SVARBU:

Pagalbos telefonas Australijoje - 000 (policija/greitoji pagalba/gaisrinė).

Bendra informacija apie Australiją

Australija yra šešta pagal dydį pasaulio šalis, užimanti Australijos žemyną ir aplinkines salas, iš kurių didžiausia Tasmanija. „Australijos“ pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos terra australis incognita (nežinoma pietų žemė).

Didžioji dalis vakarų ir centrinės Australijos yra negyvenama, ją užima dykumos ir pusdykumės – apie 40 % teritorijos užima smėlio kopos. Retkarčiais dalyje šalies kyla smėlio audros, pasitaiko tornadų. Aukščiausia temperatūra gali pasiekti 50 laipsnių karščio, žemiausia - nukristi žemiau nulio.

Australija turi kelias klimato juostas. Šiaurinė Australijos dalis yra tropinio klimato juostoje su vidutine metine temperatūra siekiančia 26 laipsnius pagal Celsijų. Pietrytinė Australijos dalis priklauso vidutinio klimato juostai, turi nuosaikų klimatą ir vidutiniškai derlingas žemes. Likusi dalis yra sauso subtropinio klimato juostoje, kur vidutinė temperatūra yra 14-20 laipsnių šilumos. Dėl Australijos geografijos ir klimato ypatumų didžioji dalis šalies gyventojų susitelkę miestuose rytinėje, pietinėje ir pietvakarių pakrantėse.

Australija yra konstitucinė monarchija, kurią formaliai valdo Anglijos karalienė, jai atstovauja generalinis gubernatorius. Pagal Australijos įstatymus Didžiosios Britanijos monarchas yra kartu ir Australijos monarchas.

Plotas: 7,692,024 km2
Gyventojų skaičius: 23,139,015
Sostinė: Kanbera
Valstybinė kalba: Anglų
Valiuta: Australijos doleris
Laiko juosta: UTC nuo +8 iki +11 (vasaros laikas taikomas ne visur)

Patarimai keliaujantiems

Norint keliauti į Australiją būtina turėti Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Australiją turistiniais ar verslo tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui viza nereikalinga, tačiau reikalingas elektroninis leidimas įvažiuoti į šalį (eVisitor). Daugiau informacijos apie leidimo gavimo tvarką galite rasti čia. Prašymą užpildyti galima čia. Nerekomenduojama užsisakinėti lėktuvo bilieto, kol negauta viza. Patartina įsigyti medicininių išlaidų draudimą.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos informaciją apie keliavimą į šią šalį galima rasti čia.

Susisiekimas Australijoje yra gerai išvystytas. Geležinkeliai ir keliai pradėti tiesti XIX a. antroje pusėje. Kelionė traukiniu yra pakankamai brangi, tačiau renkantis šią transporto priemonę galima išvysti pačias gražiausias Australijos vietoves. Traukinių tvarkaraščius ir kainas rasite čia.

Dideliuose miestuose patogiausia keliauti visuomeniniu transportu. Galima nusipirkti dienos bilietą, kuriuo naudojantis, galima keliauti visų rūšių visuomeniniu transportu. Tačiau daug nacionalinių parkų, rezervatų, dykumų ir kitų lankytinų objektų nėra pasiekiami visuomeniniu transportu, todėl turistai linkę nuomotis automobilį. Nuomos kaina svyruoja priklausomai nuo sezono, automobilio tipo bei keliautojo amžiaus. Visos nuomos kompanijos atsižvelgia į vairuotojo amžių – automobilio nuoma pigesnė turintiems 25-erius ir daugiau metų.

Keliaujant automobiliu svarbiausia nevairuoti tamsiuoju paros metu ir paryčiais, nes ant kelio gali iššokti gyvūnai ir sukelti avarines situacijas.

Keliaujant į dykumą, kur yra aborigenų žemės, reiktų iš anksto pasirūpinti leidimu, nes į tas vietas įvažiuoti draudžiama.

Keliaujantiems su palapinėmis reikėtų atkreipti dėmesį, kad Australijoje yra nemokamų ir mokamų kempingų. Baudos už palapinės statymą neleistinoje vietoje yra apie 150 dolerių.

Keliaujantiems dykumoje ar kitose atokesnėse vietovėse reikėtų pasisaugoti gyvačių ir vorų. Atsitikus nelaimei labai svarbu įsidėmėti, kokios spalvos ar raštų gyvis įkando, nes nuo to priklauso priešnuodžiai.

Norint keliauti po visą Australiją, geriausia transporto priemonė – lėktuvai. Keli aviakompanijų internetiniai puslapiai:

Vairavimas Australijoje

Australijoje galima vairuoti turint Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimą, tačiau ribotą laiką. Po trijų mėnesių būtina įsigyti australišką vairuotojo pažymėjimą arba išsiversti savo pažymėjimą į anglų kalbą.

Kiekviena valstija turi skirtingus reikalavimus. Daugiau informacijos galima rasti čia.

Informacija apie įvažiavimo į šalį tvarką ir muitus