Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Motegi-Landsbergis.jpg
Japonijos užsienio reikalų ministras T. Motegi su darbo vizitu lankėsi Lietuvoje. Jis susitiko suLietuvos užsienio reikalų ministru G. Landsbergiu, Lietuvos Ministre pirmininke I. Šimonyte, lankėsi Sugiharos namuose Kaune. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalius Lietuvos-Japonijos santykius, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose bei regionines ir tarptautines aktualijas.
 
Užsienio politika ir diplomatija »
P_20210401_155850_vHDR_Auto.jpg

2021-04-01 sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys drauge su Japonijos medicininių tyrimų ir plėtros agentūros (AMED) prezidentu Yoshinao Mishima nuotolinės konferencijos metu pasirašė Ketinimų protokolą dėl jungtinių mokslinių tyrimų projektų įgyvendinimo. Po pasirašymo vykusiame susitikime dalyvavo Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis, užsienio reikalų ministerijos viceministras Egidijus Meilūnas ir sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė bei Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki.

Užsienio politika ir diplomatija »
Please Mention Photo credit European Union 2021.jpg

Kovo 31 d. ambasadorius G. Varvuolis dalyvavo seminare Japonijos parlamente „Lyčių lygybė ir jaunoji karta“. Savo pasisakyme ambasadorius pristatė Lietuvos pasiekimus lyčių lygybės srityje, ypač pasikeitusią situaciją politinio įgaliojimo srityje  po paskutinių rinkimų. Jis atkreipė dėmesį į Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) įdirbį ir potencialą dalinantis gerosiomis praktikomis su Japonija, kas galėtų būti ypač naudinga skaitmenizacijos srityje (#WomenGoTech ir kitos mentorystės programos).

 

Užsienio politika ir diplomatija »
FB_IMG_1616396064688-01.jpeg

Kovo 20 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis lankėsi Fukuyama mieste, Hiroshima prefektūroje. Vizito metu ambasadorius dalyvavo garbės generalinio konsulo laipsnio suteikimo Shigehiro Komaru ceremonijoje, kurioje taip pat dalyvavo vietos valdžios, verslo atstovai, Hirošimos universiteto vadovybė. Shigehiro Komaru yra pirmasis garbės konsulas Japonijoje, kuriam suteiktos tokios pareigos.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos »
TM_2021-03-07_2.jpg

Kovo 7- 12 d. Kiote vyksta Jungtinių Tautų nusikalstamumo prevencijos ir baudžiamojo teisingumo kongresas, kurio pirmąją dieną kalbą pasakė Lietuvos teisingumo ministrė E. Dobrovolska. Ji akcentavo, kad Lietuva jau dabar imasi konkrečių veiksmų kuriant tvarią ir tarptautinius standartus atitinkančią, visapusiškai saugią bausmių vykdymo sistemą.

JT kongrese dalyvauja 5600 delegatų iš 152 valstybių, kurių dauguma prisijungė virtualiai. Tai pirmasis tokio masto tarptautinis renginys Japonijoje nuo pandemijos pradžios, vykstantis hibridiniu būdu.

Užsienio politika ir diplomatija »
The other dream team for FB_cr.jpg

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo proga Lietuvos ambasada Japonijoje maloniai kviečia prisijungti prie išskirtinio filmo „Kita svajonių komanda“ transliacijos (lietuvių/anglų k., su japoniškais subtitrais) 2021 m. vasario 16 d.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Sugihara House.jpg
Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną Lietuvos ir Japonijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis ir Toshimitsu Motegi bendrame straipsnyje, publikuotame "The Jersusalem Post" prisimena japonų diplomato Čijunės Sugiharos pagalbą tūkstančiams žydų ir išreiškia pagarbą visiems, kas itin sunkiais laikais atliko pareigą žmogiškumui, gelbėdami žydus.
Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_3427.jpg

Lietuvos ambasados Japonijoje darbuotojai prisijungė prie pasaulinės atminimo akcijos #MesPrisimename Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
GV article Sankei Shimbun.png

2021 m. sausio 13 d. vienas didžiausių Japonijos dienraščių „Sankei Shimbun“ išspausdino Lietuvos ambasadoriaus Japonijoje Gedimino Varvuolio straipsnį, skirtą Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – 30-mečiui.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_3401.jpg

Paminint Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – 30-metį ir pagerbiant sausio 13-ąją žuvusius už Lietuvos laisvę, Lietuvos ambasadoje Japonijoje buvo uždegtos atminimo žvakutės – vienybės ir pergalės simbolis.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
01.jpeg

Sausio 13-osios - Laisvės gynėjų dienos - 30-mečiui pažymėti Japonijos Hiracukos miesto Tsuchisawa vidurinėje mokykloje buvo pravesta pamoka apie Lietuvą ir Sausio 13-ąją.  Pamoką vedė Hiracukos savivaldybės tarptautinių ryšių koordinatorė Rasa Čekanavičiūtė.

Pamoka prasidėjo Lietuvos himno, kurį mokiniai repetavo iš anksto, giedojimu. Toliau mokiniai susipažino su pagrindiniais faktais apie Lietuvą, jos istorija ir kultūra, Sausio 13-ąja, pagal pamokos įspūdžius piešė piešinius, kuriuos vėliau perdavė Lietuvos ambasadai. Pamokos pabaigoje, paklausti, kas norėtų apsilankyti Lietuvoje, beveik visi vaikai pakėlė rankas.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Screen Shot 2020-12-18 at 16.11.01.jpg

Ambasadorius Varvuolis dalyvavo jau septintajame Lietuvos-Japonijos gyvybės mokslų simpoziume, šiais metais vykusiame nuotoliniu būdu. Simpoziumą organizuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius D. Pauža ir Tokijo Teikyo universiteto profesorius M. Asashima. Renginyje dalyvavo mokslininkai iš Kauno, Tokijo, Čibos ir Kumamoto. 

Užsienio politika ir diplomatija »
Mainichi-1.jpg

Sutelktinio finansavimo iniciatyva, kurią pradėjo savanoriai iš „Eurasia Travel“ Tokijuje, siekdami finansiškai paremti Sugiharos namus Kaune, kurie dėl pandemijos neteko lankytojų, surinko iš viso 10 487 500 jenų (daugiau nei 83 tūkst. eurų)/ Prie šios iniciatyvos prisijungė 1164 žmonės. Gruodžio 15 d. Ambasadorius G. Varvuolis dalyvavo iškilmingoje internetinėje ceremonijoje,  nuotoliniu būdu sujungusioje Tokiją ir Lietuvą šių lėšų perdavimo proga.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_3291.jpg

Pažymint Č. Sugiharos metus Lietuvoje, Lietuvos ambasadoje Tokijuje buvo surengtas priėmimas, kuriame dalyvavo Japonijos ir Lietuvos parlamentinės draugystės grupės pirmininkas H. Nakasone, Tokijo Minato savivaldybės meras M. Takei, Japonijos URM atstovai, Lietuvos garbės konsulas Sh. Komaru, Wasedos ir Meijo universitetų atstovai, žurnalistai.

Savo kalboje ambasadorius G. Varvuolis apžvelgė pagrindinius Sugiharos metų renginius Lietuvoje ir Japonijoje. H. Nakasone dėkojo ambasadai ir Lietuvai už Sugiharos paveldo puoselėjimą.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Waseda-4.jpg

Gruodžio 9 d. Lietuvos ambasada Japonijoje ir Tokijo Wasedos universitetas surengė konferenciją "Čijunės Sugiharos humanizmo paveldas ir pamokos", skirtą Č. Sugiharos gimimo 120-osioms metinėms ir „vizų į gyvenimą“ išdavimo 80-mečiui. Prie konferencijoje virtualiai prisijungė virš 300 dalyvių iš Japonijos, JAV ir kitų valstybių (konferencijos įrašas yra prieinamas YouTube: https://youtu.be/2Mu6Knt-k-I).

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata