Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

2020 m. spalio 25 d. vyks antrasis LR Seimo rinkimų turas.

Pirmą kartą sudarytoje Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje varžysis Aušrinė Armonaitė (Laisvės partija) ir Dalia Asanavičiūtė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai).

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
1_1.png

Spalio 7 d. Lietuvos ambasada Tokijuje surengė antrąjį regioninį Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Pietryčių Azijos valstybėse dirbančių Lietuvos garbės konsulų susitikimą.

Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos »
1.jpg

Artėjant atostogų metui, primename, kad Japonija draudžia Lietuvos piliečiams atvykti į šalį, yra sustabdžiusi bevizio režimo taikymą ir vizų, išduotų iki kovo 20 d., galiojimą.

Atkreipiame dėmesį, kad draudimas atvykti į Japoniją taikomas ne tik turistams, bet ir Japonijos nuolatinio gyventojo statusą turintiems Lietuvos piliečiams, taip pat japonų šeimų nariams, todėl, išvykus iš Japonijos, jiems nebūtų leidžiama sugrįžti į šalį.

Daugiau informacijos rasite Japonijos teisingumo ministerijos ir užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėse.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
1.jpg

Nuo 2020 m. birželio 4 d. Lietuvos ambasada Japonijoje atnaujina Lietuvos piliečių priėmimą konsuliniais klausimais.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
3677_66c4d3935ae4fd848a18be6d4cf59fd8.jpg

2020 m. gegužės 25 d. Japonijos Vyriausybė atšaukė nepapratąją padėtį visoje šalies teritorijoje. Palaipsniui turėtų atsidaryti įstaigos, įmonės, organizacijos, pramogų vietos, tačiau kurį laiką dar gali būti prašoma laikytis socialinės distancijos, susilaikyti nuo kelionių (taip pat ir tarp prefektūrų), imtis kitų atsargos priemonių.

Esantiems šalyje Lietuvos piliečiams rekomenduojame sekti prefektūrų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Informaciją apie COVID-19 situaciją Japonijoje galima rasti:

Vietos žiniasklaida: NHK News; Japan Times

Japonijos nacionalinė turizmo organizacija (JNTO)

Japonijos sveikatos apsaugos ministerija

Japonijos Ministro Pirmininko kabinetas

Japonijos užsieno reikalų ministerija

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
3677_66c4d3935ae4fd848a18be6d4cf59fd8.jpg

Gegužės 14 d. Japonijos Vyriausybė atšaukė nepaprastąją padėtį 39 iš 47 prefektūrų. Nepaprastoji padėtis iki gegužės 31 d. lieka galioti 8 prefektūrose: Tokyo, Kanagawa, Saitama, Chiba, Osaka, Hyogo, Kyoto ir Hokkaido.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
3677_66c4d3935ae4fd848a18be6d4cf59fd8.jpg

Japonijos Vyriausybės paskelbta nepaprastoji padėtis, nuo 2020 m. balandžio 16 d. įsigaliojusi visoje šalies teritorijoje, pratęsta iki gegužės 31 d.

Siekdama suvaldyti COVID-19 plitimą Japonijos Vyriausybė nuo 2020 m. balandžio 7 d. iki 2020 m. gegužės 7 d. paskelbė nepaprastąją padėtį Tokijo, Kanagawa, Saitama, Chiba, Osaka, Hyogo ir Fukuoka prefektūrose. Daugiau informacijos apie nepaprastosios padėties paskelbimą https://japan.kantei.go.jp/98_abe/statement/202004/_00001.html. Aichi ir Hokkaido prefektūros pačios paskelbė neparastąją padėtį, atsargumo priemonės gali būti taikomos ir kitose prefektūrose.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
Repatrijavimo tvarka.jpg

Balandžio 1 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti atvykimo į Lietuvą tvarką, nuo balandžio 4 dienos pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais.

Konsulinės naujienos »
svarbu.png

Vokietija informavo apie pasirengimus keturiems Vokietijos piliečių repatriacijos skrydžiams iš Australijos į Frankfurtą. Tikslus skrydžių grafikas dar nepatvirtintas.

ES+ piliečiams numatoma skirti iki 10 proc. vietų (vienai valstybei skiriant iš viso iki 5 vietų, iki 2 vietų į vieną reisą).

Tikslinė grupė – ypatingai pažeidžiami asmenys:  the target group is identified as particularly vulnerable people (elderly, emergencies (not Covid) etc.).

Skrydžio kaina – artima komerciniams skrydžiams ekonomine klase ir iš anksto nėra skelbiama.

Lietuvos piliečius Australijoje, patenkančius į šią tikslinę grupę ir norinčius išvykti šiais skrydžiais, prašome kuo skubiau, ne vėliau kaip kovo 31 d. 14 val. Australijos laiku atsiųsti ambasadai Japonijoje [email protected] užpildytą duomenų lapą (https://we.tl/t-fKHZKWWW5U) ir paso pagrindinio puslapio kopiją. Siunčiant paso kopiją, esant galimybei, prašytume ją sumažinti, kad ji neviršytų 1 MB. Savo el. žinutėje prašome nurodyti aplinkybes, dėl kurių Jūs patenkate į ypatingai pažeidžiamų asmenų kategoriją.

Preliminarus skrydžių grafikas:

Bal. 3 d. Sydney 3.25 pm (ETA: 4.4. 5:35 am),

Bal. 4 d. Melbourne  3:25 pm (ETA: 5.4., 5:35 am),

Bal. 5 d. Brisbane, 3:25 pm  (ETA: 6.4., 5:35 am), and

Bal. 6 d. Sydney 2:25 pm -- via Perth 6:50 pm (uptake of additional passengers)  (ETA  7.4. 8:45 am)

Tolimesnė kelionė iš Frankfurto į Lietuvą organizuojama individualiai, apie galimus kelionė variantus daugiau informacijos žr. https://de.mfa.lt, www.belavia.by, www.dfds.lt, http://www.urm.lt/default/lt/naujienos/aktuali-informacija-apie-skrydzius-ir-kitas-kelioniu-galimybes-i-lietuvakovo-28-29-d.

Konsulinės naujienos »
IMG-20200324-WA0008.jpg

Šiandien iš Denpasaro oro uosto Indonezijos Bali saloje pakilo Lietuvos susisiekimo, užsienio reikalų ministerijų ir Lietuvos ambasados Japonijoje suorganizuotas Kidy Tour kompanijos užsakomasis lėktuvas, skrendantis maršrutu Balis-Vilnius. Tai tolimiausias skrydis, kurį Lietuvos piliečiams, dėl atšauktų skrydžių įstrigusiems užsienyje, suorganizavo Lietuvos Vyriausybė, kartu pademonstruodama ir europinį solidarumą su kitomis ES šalimis.

Konsulinės naujienos »

Nuo 2020-03-20 Filipinų vyriausybė laikinai suspenduoja bevizį įvažiavimą. Filipinų ambasados ir konsulatai laikinai nutraukia vizų išdavimą, o anksčiau išduotos vizos laikomos negaliojančiomis. Šie apribojimai netaikomi Filipinų piliečių sutuoktiniams ir vaikams.

Konsulinės naujienos »
svarbu.png

Japonijos URM paskelbė apie apribojimus atvykstantiems iš Šengeno zonos valstybių nuo 2020-03-19 ir apie laikiną palaipsnį bevizio įvažiavimo suspendavimą nuo 2020-03-21. Šie apribojimai bus taikomi ir Lietuvai.

Užsienio piliečiai, atvykę į Japoniją iš Šengeno erdvės, Airijos, Andoros, Irano, Jungtinės Karalystės, Egipto, Kipro, Kroatijos, San Marino, Vatikano, Bulgarijos, Monako, Rumunijos prašomi 14 dienų savarankiškai izoliuotis karantino tarnybos vadovo nurodytoje vietoje. Jų taip pat prašoma viešnagės metu nenaudoti viešojo transporto Japonijoje.

Japonijos vizos, išduotos iki 2020 m. kovo 20 d. yra suspenduojamos, o pradedant kovo 21 d. laikinai palaipsniui suspenduojamas bevizis režimas, taikytas Šengeno valstybėms narėms.

Primename, kad karantino laikotarpiu Lietuvos Respublikos piliečiams draudžiama išvykti iš Lietuvos Respublikos teritorijos, išskyrus Lietuvos Respublikos piliečius, kurie deklaravo gyvenamąją vietą užsienyje arba vyksta į savo darbo vietą, ir pateikia tai įrodantį dokumentą.

Konsulinės naujienos »
svarbu.png

Informuojame, jog siekiant padėti Balyje įstrigusiems lietuviams, kovo 24 d. kelionių operatorius Kidy Tour planuoja užsakomąjį skrydį Balis – Vilnius. Skrydis bus vykdomas aviakompanijos Avion Express lėktuvais.

Kaina: 995 EUR/asm.

Preliminarus skrydžių laikas iš Balio (Ngurah Rai) oro uosto – kovo 24 d. ryte, numatomas atvykimas į Vilnių – kovo 25 d.

Norintys skristi šiuo reisu kviečiami iki kovo 21 d. 15 val. (Indonezijos laiku) užpildyti anketą https://www.kidytour.lt/skrydis-balis-vilnius


Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:
Jolita +370 5 207 8070, [email protected].
Kristina +370 639 44095, [email protected].
 

Konsulinės naujienos »

Atkreipiame dėmesį, kad daugeliui oro kompanijų stabdant skrydžius per Europos oro uostus, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija piliečių grįžimo iš trečiųjų šalių į Lietuvą kryptį rekomenduoja pasirinkti per Turkijos oro uostus, kadangi pagal Vilniaus oro uosto ir Turkish Airlines informaciją iš Stambulo į Lietuvą yra vykdomi reguliarūs skrydžiai iki kovo 22 d. imtinai pagal tvarkaraštį.

Konsulinės naujienos »

Informuojame, kad piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą, registracija atstovybėse baigiama 2020 m. kovo 17 d. 18:00 val. Lietuvos laiku.

Jei esate užsienio valstybėje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės į buvimo šalies atstovybę elektroniniu paštu. Elektroninio pašto adresą rasite čia.

Konsulinės naujienos »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata