Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Konsulinės pažymos

Sukurta 2015.01.08 / Atnaujinta 2016.09.27 13:27

Konsulinė pažyma yra konsulinių pareigūnų išduotas dokumentas, patvirtinantis konsuliniam pareigūnui žinomą faktą, pagrįstą teisės aktais, kitų Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybių kompetentingų institucijų išduotais dokumentais ar jų suteikta raštiška informacija.

Konsulinės pažymos paprastai išduodamos tais atvejais, kai faktui įrodyti pareiškėjui nepakanka valstybės suinteresuotai institucijai pateikti kitos valstybės kompetentingos institucijos išduotą dokumentą, o yra reikalaujama pateikti konsulinės įstaigos išduotą pažymą.

Gali būti išduodamos šios konsulinės pažymos:

 • Konsulinė pažyma apie asmens šeiminę padėtį.
 • Konsulinė pažyma apie turimą Lietuvos Respublikos pilietybę.
 • Konsulinė pažyma dėl pradėto ikiteisminio tyrimo ar teistumo.
 • Konsulinė pažyma vietoj prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo.
 • Konsulinė pažyma vietoj prarasto vairuotojo pažymėjimo.
 • Konsulinė pažyma apie asmens gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje.
 • Konsulinė pažyma, kad dokumentas, patvirtinantis asmens tapatybę ir Lietuvos Respublikos pilietybę, grąžintas Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai.
 • Konsulinė pažyma, kad asmens, kuris kreipėsi į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą, prašymas netenkintinas.
 • Konsulinė pažyma, kad dokumentai buvo pateikti Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai.
 • Kitos konsulinės pažymos, kurių išdavimas neprieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams.

Dokumentų pateikimas

Kreiptis dėl konsulinės pažymos galima tiesiogiai arba siųsti paštu ar per kurjerį. Prašymas gali būti pateikiamas ir per pareiškėjo atstovą, turintį teisę įstatymų nustatyta tvarka atstovauti pareiškėjui.

Konsulinės pažymos gavimui reikalinga pateikti:

 • Užpildytą prašymą išduoti konsulinę pažymą.
 • Galiojantį Lietuvos Respublikos pasą ar asmens tapatybės kortelę, jei kreipiamasi paštu ar per kurjerį - notariškai patvirtintą galiojančio Lietuvos Respublikos asmens tapatybės dokumento kopiją.
 • Konsulinį mokestį Japonijos jenomis grynais ir be grąžos; jei kreipiamasi paštu – banko pavedimo, kuriuo ambasadai pervestas konsulinis mokestis ir pašto išlaidos, kvito kopiją.

DĖMESIO:

Prašymas pildomas didžiosiomis raidėmis lietuviškais rašmenimis. Prašome nurodyti tikslų adresą ir kontaktinius duomenis (telefono numerį, e. pašto adresą).

Jeigu prašymą ambasadai teiksite paštu ar per kurjerį, dėl duomenų, reikalingų konsuliniam mokesčiui į ambasados sąskaitą pervesti, susisiekite su ambasada el. paštu [email protected].

Pažyma dėl asmens teistumo (neteistumo)

Pažymą dėl asmens teistumo (neteistumo) išduoda Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.

Teistumo (neteistumo) pažymą galite užsakyti per internetą, jei esate Lietuvos elektroninės bankininkystės sistemos vartotoja(s).

Dėl šios pažymos išdavimo Lietuvos piliečiai taip pat gali kreiptis per ambasadą, užsieniečiai turi kreiptis tiesiogiai ar per įgaliotą asmenį į Informatikos ir ryšių departamentą Lietuvoje.

Naujienlaiškio prenumerata