Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Tarpinstituciniame posėdyje aptarta EBPO narystės nauda ir rekomendacijos Lietuvai

Sukurta 2021.03.04 / Atnaujinta 2021.03.04 16:43
  Tarpinstituciniame posėdyje aptarta EBPO narystės nauda ir rekomendacijos Lietuvai

  Kovo 4 dieną vyko Lietuvos valstybės institucijų ir įstaigų veiklos koordinavimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo Užsienio reikalų ministerija.

  Diskusijose pagrindinis dėmesys buvo skirtas institucijų veiklos EBPO prioritetų atnaujinimui ir šios organizacijos Lietuvai pateiktų rekomendacijų įgyvendinimui. Komisijos nariai atkreipė dėmesį, kad didžioji dalis rekomendacijų atspindėtos Lietuvos vyriausybės programos nuostatose.

  Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas akcentavo, jog derėtų aktyvinti darbą EBPO darbotvarkėje dominuojančiose Lietuvai svarbiose srityse - inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos, švietimo, nelygybės ir socialinės atskirties mažinimo, valstybės sistemų atsparumo stiprinimo, „žaliojo kurso“. Viceministras teigė, jog jau dabar galime pasinaudoti EBPO žiniomis ir ekspertize.

  „Didžiausią narystės EBPO naudą galime pajausti sėkmingai pritaikydami EBPO rekomendacijas Lietuvai aktualiose srityse. Labai svarbu jomis pasinaudoti, siekiant Lietuvos vyriausybės programoje išsikeltų tikslų“, - teigė E. Meilūnas.

  Posėdžio dalyviai sutarė atlikti monitoringą, kaip EBPO rekomendacijos atsispindi Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo veiksmų plane, ir bendradarbiauti tarpusavyje, siekiant su EBPO pagalba efektyviai įgyvendinti ekonomikos atsigavimo planus.

  Posėdyje taip pat buvo aptartos naujausios EBPO aktualijos, įskaitant Generalinio sekretoriaus atrankos procesą ir pagrindinius 2021 metų aukšto rango renginius, Lietuvos institucijų su EBPO ekspertų pagalba vykdomus projektus.

  Posėdyje dalyvavo daugiau kaip 20-ties institucijų ekspertai, Lietuvos Nuolatinės atstovybės prie EBPO diplomatai, Vyriausybės, Seimo ir Prezidentūros atstovai.

  Lietuva EBPO nare tapo 2018 metais ir dabar turi galimybę naudotis šios organizacijos sukaupta unikalia gerųjų valdymo praktikų ekspertize, pasauline įvairių sričių duomenų baze bei dalyvauti kuriant į ateitį orientuotus tarptautinius standartus svarbiausiose šiuolaikinės ekonomikos srityse. EBPO vertė ypač išryškėjo COVID-19 pandemijos metu, kai ji ėmėsi teikti plataus masto analizes, patarimus ir techninę pagalbą šalims narėms reaguojant į ekonominius ir socialinius pandemijos iššūkius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_2856.jpg

  Birželio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų tarybos susitikime.

  Daugiašaliai santykiai »
  foto2.png

  Balandžio 27 dieną vyko Lietuvos nuolatinės atstovybės prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) drauge su EBPO surengtas virtualus seminaras apie karjeros galimybes šioje organizacijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  OECD GSG day 1.png

  Kovo 15 – 16 dienomis užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Globalios strategijos grupės susitikime. Globalios strategijos grupė (GSG) – vienas iš svarbiausių aukšto lygio EBPO renginių, kurio paskirtis - aptarti organizacijos strategines veiklos kryptis.

  Daugiašaliai santykiai »
  210127 Foreign Minister Gabrielius Landsbergis OECD Paris 850_7077 Photo Ludo Segers.JPG

  Sausio 27 dieną Paryžiuje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su EBPO generaliniu sekretoriumi Angel Gurria.

  Užsienio reikalų ministro veikla »