Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui

Sukurta 2021.02.23 / Atnaujinta 2021.02.23 22:34
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui

   Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

   Ministrai taip pat dalyvavo Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštėse Ukrainos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Turkijos organizuotoje virtualioje diskusijoje, skirtoje aptarti žmogaus teisių pažeidimus Rusijos nelegaliai aneksuotuose Kryme ir Sevastopolyje bei tarptautinį atsaką į juos.

   Diskusijoje G. Landsbergis pabrėžė Rusijos atsakomybę už sistemines represijas prieš žmogaus teisių gynėjus, žurnalistus, pilietinės visuomenės atstovus, ypač – Krymo totorius, bei paragino tarptautinę bendruomenę tęsti politinį spaudimą Rusijai, reikalaujant užtikrinti žmogaus teisių apsaugą, paleisti neteisėtai įkalintus Ukrainos piliečius ir užtikrinti laisvą prieigą tarptautinėms žmogaus teisių stebėjimo misijoms.

   „Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas, kuriuo pripažįstama, kad Rusija kontroliavo Krymą jau nuo 2014 metų vasario 27 dienos, išsklaido mitą apie „taikų ir teisėtą Krymo prisijungimą prie Rusijos“. Tai stiprus teisinis argumentas, įrodantis Rusijos karinės agresijos Kryme faktą. Būtina imtis tolesnių veiksmų dėl Rusijos atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus pusiasalyje“, - kalbėjo G. Landsbergis.

   Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikime aptarti dvišalių santykių klausimai, Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą, situacija Sakartvele, Rusijoje ir Baltarusijoje, pasirengimas Ukrainos reformų konferencijai.

   G. Landsbergis pabrėžė nuoseklią Lietuvos paramą Ukrainos Europos ir euroatlantinei integracijai bei būtinoms reformoms. Ministrai aptarė ir pasirengimą Rytų partnerystės vadovų susitikimui. „Turime siekti ambicingos Rytų partnerystės darbotvarkės, suteikti laipsniškos integracijos į Europos Sąjungos vidaus rinką perspektyvą asocijuotoms partnerėms“, - teigė G. Landsbergis. Susitikime taip pat kalbėta apie kovą su dezinformacija, bendros istorinės atminties iniciatyvas, tolesnį bendradarbiavimą Liublino trikampio formate.

   Aptariant COVID-19 klausimą, Lietuva išreiškė supratimą Ukrainai dėl ją pasiekiančio nepakankamo vakcinų kiekio. Lietuva, kartu su kitais 12 ES užsienio reikalų ministrų kreipėsi į Europos Komisiją dėl sukūrimo mechanizmo, kuris padėtų Rytų partnerėms apsirūpinti vakcina taip pat inicijavo ir pasiūlė pagalbą Ukrainai, kai tik Lietuva turės galimybę ir bus pasiruošusi dalintis vakcinomis.

   Susitikime su metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais G. Landsbergis pažymėjo nepriklausomos ortodoksų Bažnyčios reikšmę Ukrainai. Sulaikytų ir įkalintų Ukrainos piliečių, tarp kurių yra nemažai Krymo totorių, artimieji papasakojo apie sunkias jų artimųjų kalinimo sąlygas ir kvietė tęsti tarptautinį spaudimą Rusijai dėl jų išlaisvinimo.

   „Lietuva nuolat prisimena, kad Rusijoje neteisėtai kalinami Ukrainos piliečiai. Jų išlaisvinimo klausimas yra keliamas tarptautinėse organizacijose“, teigė ministras G.Landsbergis.

   Šokiruojančios žmonių istorijos mums primena, su kuo Ukraina susiduria kovos lauke. Su priešu, kuris ne tik pažeidžia, bet panašu, jog tiesiog nepripažįsta žmogaus teisių, kuriam nerūpi tarptautiniai įsipareigojimai dėl Ukrainos teritorijos vientisumo, jis nemato reikalo užtikrinti religijos laisvės Krymo totoriams ar kitiems tikintiesiems ukrainiečiams. Tai visiškai prieštarauja ES vertybėms.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   GK_Luckas1.jpg

   Birželio 11 d. Ukrainos Voluinės srities Lucko mieste oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Serhijų Martyniaką pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Lucke pareigas.

   Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
   M. ADOMENAS.jpg

   Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

   Dvišaliai santykiai »

   Dėl nuo 2014 metų tebesitęsiančios išorės karinės agresijos prieš Ukrainą humanitarinė situacija rytiniame šalies regione išlieka itin sudėtinga.

   DSC_1180.jpg

   Gegužės 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje diskusijoje „Kelias į Vilnių: artėjančios Ukrainos reformų konferencijos prioritetai“ („The Road To Vilnius: Priorities Toward The Next Ukraine Reform Conference 2021“). Ši Lietuvos ir Ukrainos kartu su JAV Germano Maršalo fondu surengta nuotolinė diskusija yra viena iš gegužės ir birželio mėnesiais planuojamų 4-osios tarptautinės Ukrainos reformų konferencijos, vyksiančios Vilniuje, parengiamųjų renginių.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   98758_56b79585da4ddfe76f2e2455a7a046eb.jpg

   Gegužės 18 dieną Lietuvos ambasados Turkijoje laikinoji reikalų patikėtinė Vaida Stankevičienė kartu su Ukrainos ambasadoriumi Andrii Sybiha dalyvavo nuotoliniame renginyje, skirtame paminėti 77-ąsias Krymo totorių deportacijos metines. Renginį organizavo Turkijos Krymo totorių pilietinės visuomenės organizacija.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Šią liūdną dieną Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Krymo totoriams. Su giliu liūdesiu ir gėla prisimename nekaltas 1944 m. įvykdyto genocido aukas ir pagerbiame jų atminimą.

   Daugiašaliai santykiai »