Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis ragina Baltarusiją nedelsiant išlaisvinti politinius kalinius

Sukurta 2021.03.31 / Atnaujinta 2021.03.31 10:41
  Ministras G. Landsbergis ragina Baltarusiją nedelsiant išlaisvinti politinius kalinius

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius.

  „Persekiojimai, kalinimas, žmonių bauginimas ir masiniai žmogaus teisių pažeidimai, šiuo metu vykstantys Baltarusijoje, yra precedento neturintys įvykiai XXI amžiaus Europoje“, – sakė ministras G. Landsbergis, prisijungdamas Europos humanitarinio universiteto (EHU) solidarumo su visais nukentėjusiais nuo Baltarusijos valdžios represijų akcijos. „Minskas privalo suprasti, kad pasaulis mato režimo nusikaltimus, o Lietuva ir tarptautinė bendruomenė nesitaikys su šiais nusikaltimais”, – sakė ministras.

  Vilniuje įsikūręs baltarusių universitetas tremtyje Baltarusijos Laisvės dienos išvakarėse pakvietė solidarizuotis su tais, kurie sulaikymų Baltarusijoje metu patyrė arba tapo kankinimų liudytojais, patyrė moralinį, fizinį, ekonominį ar kitokį spaudimą, buvo atskirti nuo savo artimųjų, taip pat su visais baltarusiais, taikiai kovojančiais už savo teises.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras pradėjo solidarumo akciją, ragindamas išlaisvinti žmogaus teisių gynėją ir Europos humanitarinio universiteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos studijų programos trečiojo kurso studentę Marfą Rabkovą bei kitus Baltarusijos politinius kalinius. G. Landsbergis taip pat ragina Lietuvos visuomenę ir tarptautinę bendruomenę prisijungti prie šios akcijos, socialiniuose tinkluose aktyviai keliant nuotraukas ir žinutes, reikalaujančias politinių kalinių paleidimo.

  „Jau daugiau kaip pusę metų žavimės mūsų kaimynų drąsa ir ryžtu, siekiant pamatinių laisvių bei laisvų ir sąžiningų rinkimų. Deja, bet į savo piliečių teisėtus reikalavimus Baltarusijos valdžia atsakė represijomis. Tikiu, kad tiek Lietuvos žmonės, tiek ir tarptautinė bendruomenė niekuomet nepavargs reikalauti iš Baltarusijos teisėsaugos politinių kalinių paleidimo. Tai yra mūsų, europiečių, moralinė pareiga ir interesas“, – sakė ministras.

  Šiuo metu 322 asmenys Baltarusijoje yra pripažinti politiniais kaliniais. Po 2020 metų Baltarusijos prezidento rinkimų iš viso buvo sulaikyti 48 EHU studentai ir absolventai. Šiuo metu penki iš jų vis dar lieka įkalinti: Marfa Rabkova, Akihiro Gaevski-Hanada, Mikalai Dziadok, Wlodzimierz Malachowski, Ihar Barysau.

  Europos Humanitarinio Universiteto (EHU) kvietimas solidarizuotis su įkalintais baltarusiais: https://lt.ehu.lt/naujienos/freedom-day-solidarity/

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_5154.jpg

  Birželio 15 dieną vyko ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Graikijos užsienio reikalų ministro Nikos Dendias susitikimas.

  Dvišaliai santykiai »
  chervyen.jpg

  Birželio 14 dieną Lietuvos ir Lenkijos diplomatai pagerbė sovietinio režimo aukas Červenėje (Baltarusija), kur prieš 80 metų, 1941 metų birželį neteko gyvybių daugiau kaip du tūkstančiai lietuvių, lenkų, baltarusių, kitų tautybių nekaltų žmonių. Tūkstančiai politinių kalinių buvo pėsčiomis išvaryti iš Minsko kalėjimo link Červenės miestelio, kur buvo sušaudyti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  DSC_5023.jpg

  Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

  Dvišaliai santykiai »

  Aut. Alicia González

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

  Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
  M. ADOMENAS.jpg

  Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

  Dvišaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerija reiškia solidarumą su Lenkija, pareiškusia protestą dėl dabartinio Baltarusijos režimo sprendimo rugsėjo 17-ąją paskelbti Baltarusijos nacionaline švente, ir tvirtai pasisako prieš istorijos faktų iškraipymą.

   

  Istorinė, kultūros diplomatija »