Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Japonijoje vyko Šiaurės ir Baltijos šalių bei Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko susitikimas

Sukurta 2020.06.26 / Atnaujinta 2020.06.26 14:28
  Japonijoje vyko Šiaurės ir Baltijos šalių bei Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko susitikimas

  Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

  Ambasadorius Gediminas Varvuolis pasveikino JBIC įsitraukimą šiame Europos regione ir dėmesį projektams Baltijos valstybėse. Tai buvo pirmasis NB8 formato renginys Japonijoje pastaraisiais metais ir pirmasis Lietuvos ambasados surengtas renginys po nepaprastosios padėties atšaukimo Japonijoje.

  Susitikimo metu aptartos JBIC investicijos į NB8 šalių startuolius per rizikos kapitalo fondą „NordicNinja“, taip pat potencialios investicijos į infrastruktūros projektus, tokius kaip „Rail Baltica“. Akcentuotas vis didesnis JBIC dėmesys atsinaujinančiai energetikai ir Japonijos atominės energetikos iššūkiai. Diskutuota pasaulio ir Japonijos ekonomikos klausimais – apie verslo veikimą postpandeminiame pasaulyje ir pasaulio tiekimo grandinių persiskirstymą, taip pat didesnį moterų įsitraukimą į ekonomiką.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  111.jpg

  Birželio 2 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo virtualiame Šiaurės ir Baltijos aštuoneto šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Šiemet tai jau antras toks susitikimas, surengtas NB8 formato bendradarbiavimą kuruojančios Suomijos.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_3163-1s.JPG

  Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo olimpinės ugnies estafetėje Japonijoje, Jaocu mieste. Jis yra vienintelis Lietuvos atstovas, nešantis olimpinį deglą šioje estafetėje, prasidėjusioje kovo 25 dieną Fukušimoje.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_4336.jpg

  Kovo 10 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas su Japonijos ambasadoriumi Vilniuje Shiro Yamasaki aptarė dvišalio bendradarbiavimo  perspektyvas.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_8525.jpg

  Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo virtualiame Šiaurės ir Baltijos aštuoneto šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai kalbėjosi apie transatlantinius santykius, padėtį Baltarusijoje, santykių su Jungtine Karalyste perspektyvas, aptarė Covid-19 pandemijos iššūkius ir bendrą atsaką į juos, ir kitus darbotvarkės klausimus.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  4.jpeg

  Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis lankėsi Lietuvos savaitės renginiuose Hiracukos mieste. Renginių metu buvo rodomas reportažas apie Sugiharos namus Kaune, vyko lietuviškų produktų pristatymas, surengta nuotraukų ekspozicija.

  Dvišaliai santykiai »
  1_1.png

  Spalio 7 dieną Lietuvos ambasada Tokijuje surengė antrąjį regioninį Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Pietryčių Azijos valstybėse dirbančių Lietuvos garbės konsulų susitikimą.

  Dvišaliai santykiai »