Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Hagoje atidaryta ATR Gegužės 3-osios Konsitucijai ir Tarpusavio įžado 230-ies metų sukakčiai skirta paroda

Sukurta 2021.04.30 / Atnaujinta 2021.04.30 11:39
   Hagoje atidaryta ATR Gegužės 3-osios Konsitucijai ir Tarpusavio įžado 230-ies metų sukakčiai skirta paroda
   Hagoje atidaryta ATR Gegužės 3-osios Konsitucijai ir Tarpusavio įžado 230-ies metų sukakčiai skirta paroda

   Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai Nyderlanduose Vidmantas Purlys ir Marcinas Czepelakas atidarė bendrą parodą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijai ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms.

   Lietuvos ir Lenkijos konstitucija buvo antroji po JAV pasaulyje ir pirmoji Europoje rašytinė konstitucija. Tai buvo pažangus Švietimo epochos teisinis dokumentas, kuriuo buvo kuriama moderni valstybės sąranga.

   Abiejų Tautų tarpusavio įžadas buvo integrali Konstitucijos dalis, svarbus Abiejų Tautų Respublikos politinės sistemos dalis, pagal kurį Lietuvos ir Lenkijos piliečiai buvo lygiomis teisėmis atstovaujami bendrose institucijose. Šiandien bendras istorinis valstybių paveldas bei Konstitucijoje įtvirtinti laisvės ir demokratijos principai įkvepia strateginį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą užsienio politikos ir kitose srityse.

   Paroda prie Lenkijos ambasados Hagoje veiks iki birželio 3 dienos.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_3557.jpg

   Birželio 7 dieną vykusiose užsienio reikalų ministerijos politikos direktorės Raimondos Murmokaitės konsultacijose su Nyderlandų kolega Thijsu van der Plasu aptarti Europos Sąjungos (ES) Bendrosios užsienio ir saugumo ir politikos efektyvumo, ES-NATO ir transatlantinio bendradarbiavimo klausimai, NATO 2030 procesas, daug dėmesio skirta ES politikai Rusijos ir Baltarusijos atžvilgiu, poreikiui stiprinti ES Rytų partnerystės politiką.

   4.jpg

   Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   222.jpg

   Gegužės 29 dieną Lietuvos ambasados Nyderlanduose diplomatai prisijungė prie Globalaus solidarumo su Baltarusija piketo pagrindinėje Asmsterdamo (Nyderlandai) Dam aikštėje.

   Atstovybių naujienos »
   20210520_113513.jpg

   Gegužės 20 dieną Lietuvos Respublikos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitikime su Lenkijos lietuvių jaunimo sąjungos pirmininke Ingrida Vaznelyte ir jos nare Rita Vaina aptarė pasirengimą artėjančiam XVI Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui, kuris prasidės virtualiai birželio 19 d. Šis forumas šiemet turėjo įvykti Punske, tačiau dėl pandemijos sumanymas negali būti įgyvendintas. Bet pasaulio lietuvių jaunimas Punske ketina susirinkti 2022 m. vasarą.

   Atstovybių naujienos »

   Šią liūdną dieną Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Krymo totoriams. Su giliu liūdesiu ir gėla prisimename nekaltas 1944 m. įvykdyto genocido aukas ir pagerbiame jų atminimą.

   Daugiašaliai santykiai »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »