Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Espo konvencijos šalys pakartotinai patvirtino Baltarusijos pažeidimus dėl Astravo AE

Sukurta 2020.12.11 / Atnaujinta 2020.12.11 18:38

Gruodžio 11 dieną Espo konvencijos šalys dar kartą vieningai patvirtino Baltarusijos pažeidimus vystant Astravo AE projektą ir įpareigojo Baltarusiją ateityje tinkamai taikyti šią konvenciją. Tarptautinės bendruomenės patvirtinimas, kad Baltarusija pažeidė Espo konvenciją, yra svarbus Lietuvai ir prisidės prie Lietuvos pozicijos dėl nesaugios Astravo AE stiprinimo.

Lietuva organizavo gruodžio 8-11 d. vykusį Jungtinių Tautų konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) ir šios Konvencijos strateginio aplinkos vertinimo protokolo šalių susitikimą.

Nuotoliniu būdu vykusiame šalių susitikime buvo pažymėtas šios konvencijos trisdešimtmetis. Taip pat patvirtinti svarbūs sprendimai dėl konvencijos taikomumo branduolinių jėgainių veikimo laiko pratęsimui gairių bei šio tarptautinio susitarimo ilgalaikės strategijos iki 2030 metų ir priemonių plano patvirtinimo.

Šiuo metu Espo konvencija jungia 45 šalis – 44 valstybes ir Europos Sąjungą.

Sėkmingai pasibaigęs Espo konvencijos Šalių susitikimas yra Lietuvos tarptautinio bendradarbiavimo su Espo konvencijos sekretoriatu, Europos Komisija, Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančia Vokietija, taip pat Suomija bei kitomis šalimis rezultatas.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Gegužės 6 dieną Užsienio reikalų ministerija (toliau – URM), tęsdama pastangas padėti Druskininkų gyventojams, dirbantiems Baltarusijos valdančiojo režimo kontroliuojamoje sanatorijoje „Belorus“, sukvietė kitas Lietuvos institucijas į pasitarimą, kuriame aptarti tolesni veiksmai dėl šios sanatorijos.

Naujienos »
DSC_8069.jpg

Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

Daugiašaliai santykiai »
Ministro palaikymas Marfa Rabkova.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius.

A. ir I. Luckievičių kapas.jpg

Kovo 25-ąją, minint Baltarusijos Laisvės dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja Rasų kapinėse pagerbė kovotojus už Baltarusijos laisvę.

Dvišaliai santykiai »

Kovo 25 dieną, solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis, šiandien švenčiančiais Laisvės dieną, reaguojant į nuolatines Baltarusijos režimo vykdomas sistemines represijas prieš savo šalies visuomenę ir palaikant demokratinius Baltarusijos žmonių siekius, Lietuva, Latvija ir  Estija  išplečia užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Baltijos šalių teritorijas, nacionalinius sąrašus.

Ministerijos naujienos »

Šiandien, kovo 24 dieną, įsteigta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai (International Accountability Platform for Belarus), kurios tikslas – rinkti, dokumentuoti, verifikuoti ir kaupti įrodymus dėl šiurkščių žmogus teisių pažeidimų Baltarusijoje, režimo struktūrų vykdomų nuo 2020 metų rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų iki šių dienų.

Daugiašaliai santykiai »