Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

EBPO ministrų susitikime Lietuva ragino tarptautinę bendruomenę reaguoti į blogėjančią padėtį Baltarusijoje

Sukurta 2021.06.02 / Atnaujinta 2021.06.02 14:58
  EBPO ministrų susitikime Lietuva ragino tarptautinę bendruomenę reaguoti į blogėjančią padėtį Baltarusijoje

  Birželio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų tarybos susitikime.

  Šių metų susitikimas ypatingas tuo, kad jo metu organizacijos vairą iš penkiolika metų organizacijai vadovavusio generalinio sekretoriaus Angelo Gurrios perėmė naujasis vadovas australas Mathiasas Cormannas. Be to, šiais metais organizacija švenčia savo veiklos šešiasdešimtmetį.

  Viceministras E. Meilūnas savo pasisakyme atkreipė dėmesį į didžiulį susirūpinimą keliančius pastarojo meto įvykius Baltarusijoje – Baltarusijos režimo įvykdytą terorizmo aktą, Baltarusijos režimo įvykdytą savavališką ir prievartinį civilinio orlaivio užgrobimą, žurnalistų suėmimus – ir paragino EBPO bei jos nares jungtis prie tarptautinės bendruomenės, reaguojant į neteisėtus  Baltarusijos veiksmus.

  „Tarptautinė bendruomenė, įskaitant EBPO, turi imtis stiprių ir ryžtingų atsakomųjų veiksmų, kad tokie pavojų 120 ES piliečių saugumui ir gyvybėms sukėlę veiksmai negalėtų pasikartoti“, – teigė viceministras.

  Šiuo požiūriu, yra svarbu tęsti Eurazijos regioninę programą, padedančią tokioms šalims kaip Ukraina, stiprinti demokratijos ir reformų įgyvendinimo procesus bei priartėti prie EBPO standartų, suteikiančių atsparą prieš joms kylančius iššūkius.

  Savo pasisakyme viceministras akcentavo Lietuvos palaikymą tolesnei EBPO plėtrai, taip pat būtinybę kuo plačiau naudotis EBPO ekspertize efektyvioms, „žalioms“ ir socialiai atsakingoms reformoms įgyvendinti. „Remiame EBPO darbą nelygybės mažinimo, modernių darbo vietų kūrimo, skaitmeninio saugumo ir kovos su dezinfomacija srityse“, – teigė viceministras.

  Naujasis EBPO vadovas M. Cormannas savo inauguracinėje kalboje nubrėžė pagrindines organizacijos veiklos kryptis skleidžiant gerąsias praktikas, akcentavo į ateitį orientuotą darbotvarkę kovojant su klimato kaita, mažinant socialines, ekonomines, demografines nelygybes, užbaigiant daugiašales derybas dėl skaitmeninių paslaugų apmokestinimo. Generalinis sekretorius kvietė EBPO nares „kalbėti vienu balsu“ visuose tarptautiniuose forumuose, įskaitant Pasaulio prekybos organizaciją, ginant pamatines vertybes - demokratiją, laisvą ir sąžiningą prekybą, lygias konkuravimo sąlygas. M. Cormannas pabrėžė, jog EBPO ir toliau padės savo narėms bei partnerėms siekti pažangos bei ekonominio augimo taip pat ir per svarbias regionines programas.

  EBPO Ministrų taryba yra svarbiausias EBPO metų renginys, kurio metu nubrėžiamos organizacijos veiklos gairės ateičiai ir priimami esminiai dokumentai. Jai šiemet pirmininkaujančios JAV valstybės sekretorius Anthony‘s Blinkenas pakvietė vadovus susirinkti Paryžiuje spalio 7 ir 8 dienomis vyksiančiam antrajam susitikimui, kuriame tikimasi priimti atnaujintą organizacijos vizijos dokumentą ir globalių ryšių strategiją.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  foto2.png

  Balandžio 27 dieną vyko Lietuvos nuolatinės atstovybės prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) drauge su EBPO surengtas virtualus seminaras apie karjeros galimybes šioje organizacijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  OECD GSG day 1.png

  Kovo 15 – 16 dienomis užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Globalios strategijos grupės susitikime. Globalios strategijos grupė (GSG) – vienas iš svarbiausių aukšto lygio EBPO renginių, kurio paskirtis - aptarti organizacijos strategines veiklos kryptis.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_3950.jpg

  Kovo 4 dieną vyko Lietuvos valstybės institucijų ir įstaigų veiklos koordinavimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo Užsienio reikalų ministerija.

  Daugiašaliai santykiai »
  210127 Foreign Minister Gabrielius Landsbergis OECD Paris 850_7077 Photo Ludo Segers.JPG

  Sausio 27 dieną Paryžiuje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su EBPO generaliniu sekretoriumi Angel Gurria.

  Užsienio reikalų ministro veikla »