Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

EBPO Globalios strategijos grupės susitikime aptarta ateinančio dešimtmečio vizija

Sukurta 2021.03.17 / Atnaujinta 2021.03.17 12:52
  EBPO Globalios strategijos grupės susitikime aptarta ateinančio dešimtmečio vizija

  Kovo 15 – 16 dienomis užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Globalios strategijos grupės susitikime. Globalios strategijos grupė (GSG) – vienas iš svarbiausių aukšto lygio EBPO renginių, kurio paskirtis - aptarti organizacijos strategines veiklos kryptis.

  2021 metais pagrindinis GSG dėmesys skirtas diskusijai apie EBPO ateinančio dešimtmečio viziją. Atnaujintą EBPO vizijos dokumentą numatoma patvirtinti organizacijos šešiasdešimtmečio proga.

  Viceministras E. Meilūnas savo pasisakyme pabrėžė tris strategines EBPO veiklos kryptis, kurios sustiprintų organizacijos vaidmenį ir kurtų pasitikėjimu paremtą daugiašalę sistemą.

  Lietuvos atstovas ragino EBPO stiprinti veiklą technologijų plėtros, skaitmeninės ekonomikos srityse (finansų technologijų, dirbtinio intelekto, blockchain, susitarimo dėl skaitmeninių paslaugų apmokestinimo perspektyvos), tuo pačiu užtikrinant privatumą ir duomenų apsaugą, skaitmeninį saugumą.

  Viceministras pabrėžė, kad žmonių gerovė turi išlikti EBPO dėmesio centre. Per ateinančius 10 metų būtina sumažinti atskirtį, koncentruojant EBPO politikos gaires ir rekomendacijas į labiausiai pažeidžiamų visuomenės grupių poreikius, įgūdžių tobulinimą ir darbo vietų kūrimą.

  E. Meilūnas taip pat akcentavo EBPO atvirumo pasauliui svarbą, skleidžiant EBPO gerosios praktikos standartus bei išlaikant atviras duris bendramintėms šalims, kurios siekia narystės, ir atitinka EBPO vertybes (demokratija, teisės viršenybė, žmogaus teisės, atvira ir skaidri rinkos ekonomika). Itin svarbus EBPO vaidmuo stiprinti daugiašales pastangas, reaguojant į globalius iššūkius ir numatant efektyvias politikos priemones jiems spręsti.

  Antrąją GSG dieną EBPO narės dalinosi savo patirtimi kuriant ir įgyvendinant tvaraus, įtraukaus atsigavimo planus. Lietuva skiria daug dėmesio „žaliąją“ transformaciją skatinančioms programoms, kurioms planuoja nukreipti daugiau kaip trečdalį atsigavimui skirtų lėšų. Vyriausybė diegs „žaliųjų“ viešųjų pirkimų praktiką ir kompetencijas, kaip vieną pagrindinių instrumentų integruoti tvaraus vystymosi priemones į valdymo sprendimus.

  1961 metais įkurta EBPO vienija pažangias pasaulio šalis, pripažįstančias tas pačias vertybes ir pasirengusias dalintis patirtimi, keliant viešojo valdymo standartus. Lietuva EBPO nare tapo 2018 metais. Organizacijos narės gali naudotis jos unikalia duomenų baze, ekspertize svarbiausiose šiuolaikinės ekonomikos srityse bei dalyvauti kuriant į ateitį orientuotus tarptautinius susitarimus.

  EBPO vertė ir konkreti nauda ypač išryškėjo COVID-19 pandemijos metu, kai ji ėmėsi teikti plataus masto analizes ir techninę pagalbą valstybėms narėms reaguojant į ekonominius ir socialinius pandemijos iššūkius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_2856.jpg

  Birželio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų tarybos susitikime.

  Daugiašaliai santykiai »
  foto2.png

  Balandžio 27 dieną vyko Lietuvos nuolatinės atstovybės prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) drauge su EBPO surengtas virtualus seminaras apie karjeros galimybes šioje organizacijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_3950.jpg

  Kovo 4 dieną vyko Lietuvos valstybės institucijų ir įstaigų veiklos koordinavimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo Užsienio reikalų ministerija.

  Daugiašaliai santykiai »
  210127 Foreign Minister Gabrielius Landsbergis OECD Paris 850_7077 Photo Ludo Segers.JPG

  Sausio 27 dieną Paryžiuje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su EBPO generaliniu sekretoriumi Angel Gurria.

  Užsienio reikalų ministro veikla »