Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Žinoma Lietuvos tautodailės meistrė Tokijuje mokė japonus verti lietuviškus šiaudinius sodus

Sukurta 2017.05.05 / Atnaujinta 2017.05.05 08:47
   Žinoma Lietuvos tautodailės meistrė Tokijuje mokė japonus verti lietuviškus šiaudinius sodus
   Žinoma Lietuvos tautodailės meistrė Tokijuje mokė japonus verti lietuviškus šiaudinius sodus
   Žinoma Lietuvos tautodailės meistrė Tokijuje mokė japonus verti lietuviškus šiaudinius sodus
   Žinoma Lietuvos tautodailės meistrė Tokijuje mokė japonus verti lietuviškus šiaudinius sodus
   Žinoma Lietuvos tautodailės meistrė Tokijuje mokė japonus verti lietuviškus šiaudinius sodus

   Lietuvos kultūros paveldas – šiaudiniai sodai, tęsiantys gilią lietuvių dekoratyvinės dailės tradiciją, patraukė didelį dėmesį Lietuvos ambasados Japonijoje surengtuose Lietuvos kultūros ir tautinio paveldo renginiuose.  

   Žinomos tautodailės meistrės Jurgitos Treinytės Lietuvos ambasadoje Tokijuje ir Japonijos sostinės “Okura” viešbutyje surengtos kūrybinės dirbtuvės ypač sudomino japones, panorusias išmokti verti ir rišti ypatinga sakraline simbolika pasižyminčius šiaudinius  sodus.  Gegužės 3-4 dienomis surengtos net keturios sodų rišimo pamokos, kuriose dalyvavo daugiau kaip 100 žmonių.   

   Lietuvos kultūros paveldo puoselėtoja J. Treinytė   taip pat supažindino japonus su lietuviškomis vestuvių ir krikštynų apeigomis bei Kalėdų ir Velykų šventėmis, kurių metu namai puošiami lietuviškais šiaudiniais sodais, atkleidė šių dirbinių reikšmę mūsų etninėje kultūroje.  Lietuvių tautodailininkės kūrybinį projektą Japonijoje parėmė Lietuvos žemės ūkio ministerija.

   Kūrybinėse šiaudinių sodų dirbtuvėse Tokijuje dalyvavo įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės, kurie mokėsi patys sukurti daug kruopštumo ir kantrybės reikalaujančius dirbinius. 

   “Šiaudiniai sodai atskleidžia savitą lietuvių kultūros grožį. Gili prasmė, kuria atskleidžia lietuviški sodai, yra gerai suprantama ir artima japonams”, - sakė Japonijos-Lietuvos draugystės asociacijos vykdantysis sekretorius Hisayuki Sakamizu.  

   Lietuviškas šiaudinis sodas įteiktas ir Japonijos princesei Takamado, apsilankiusiai tradicinėje lietuviškoje medinėje sodyboje su sodu. Lietuvos žolynais, medžiais ir gėlėmis apsupta tradicinė sodyba įrengta    Tokijo “Okura” viešbutyje vykstančioje tarptautinėje sodų mugėje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   P_20171218_114426_vHDR_Auto1.jpg

   Gruodžio 18 d. Lietuvos ambasadoje įvyko iškilminga ceremonija, kurios metu Japonijos-Lietuvos draugystės asociacijos (JALFA) generalinis sekretorius  Hisayuki Sakamizu už nuopelnus garsinant Lietuvos vardą ir stiprinant Lietuvos ir Japonijos ryšius apdovanotas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Diplomatijos žvaigždė“.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   isetan sodas exhibit 20171116.jpg

   Artėjant  svarbiausių metų švenčių laikotarpiui, Japonijos sostinėje Tokijuje vykstantys  festivaliai, mugės ir parodos – puiki proga  pristatyti Lietuvos tautodailininkų dirbinius, supažindinti su Lietuvos tradicijomis ir pakviesti dar daugiau japonų apsilankyti mūsų šalyje.

   Lietuvos ambasados Japonijoje iniciatyva  lapkričio 11-12 dienomis Lietuva buvo pristatyta Akasakos bendruomenės festivalyje Tokijuje. Festivalio svečiai ypač žavėjosi lietuviškais šiaudiniais sodais ir aktyviai dalyvavo ambasados surengtose tradicinių lietuviškų sodų pynimo pamokose.

   Ypatingo dėmesio lietuviški sodai susilaukė prestižiniame „Isetan“ prekybos centre lapkričio mėnesį vykstančioje „Baltic Lifestyle and Folk“, kurią parengė dizainerė Saori Matsuda. 

   Lapkričio 16 d. parodos lankytojams surengtose kūrybinėse dirbtuvėse daugelis japonų patys išbandė sodų pynimo meną.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   Ema_stage pic_by Donata Kukyte (002).JPG

   Lapkričio 4 ir 5 dienomis „Session House“ teatre Tokijuje Kauno šokio teatras „Aura“ pasirodys festivalio „Dance Bridge International 2017“ publikai. Lietuvoje ir užsienyje pripažinimą pelnęs šokio teatras „Aura“ Japonijoje rodys šokio spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“, kuris yra pelnęs ne vieną teatrinį apdovanojimą.   

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   3.jpg

   Jaukioje Tokijo galerijoje „Marebito“ lietuvių menininkė Kotryna Šešelgytė ir vertėja Rūta Aleksandravičiūtė liepos 1 d. surengė originalų lietuviškų pasakų pristatymą. K. Šešelgytė kanklėmis atliko penkias lietuvių liaudies dainas, pristatė lietuvių liaudies pasakos „Stebuklinga duona“ motyvais pieštą kami-shibai (paveikslėlių teatrą), o R. Aleksandravičiūtė skaitė lietuvių liaudies pasakas japoniškai.

   Lietuviai Japonijoje »
   simpoziumas1.jpg

   Birželio 17 d. Tokijuje Sofijos universitete  Japonijos slavistų asociacija ir Sofijos Europos institutas surengė tarptautinį simpoziumą „Baltų kalbos ir jų kaimynai“, kuriame Japonijos, JAV ir Lietuvos mokslininkai nagrinėjo daugiakalbiškumo ir daugiakultūriškumo istoriją bei dabartinę situaciją Lietuvoje ir Latvijoje.

   Lietuviai Japonijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
   zum.jpg

   Žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius, viešintis su oficialiu vizitu Indonezijos Respublikoje, Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamos delegacijos sudėtyje, susitiko su Indonezijos žemės ūkio ministru Amranu Sulaimanu (Amran Sulaiman) ir jo patarėju dr. Mat Syukur.

   Ekonomika ir verslas »

   Naujienlaiškio prenumerata