Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Vizito Japonijoje metu daugiausiai dėmesio skirta pacientų saugai

Sukurta 2018.04.21 / Atnaujinta 2018.04.21 09:00
  Vizito Japonijoje metu daugiausiai dėmesio skirta pacientų saugai

  2018 m. balandžio 13-14 dienomis Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės ministro Katsunobu Kato kvietimu sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija dalyvavo trečiajame globaliame ministrų susitikime pacientų saugos klausimais. Susitikime taip pat dalyvavo delegacijos iš 42 šalių bei įvairių tarptautinių organizacijų, tokių kaip EBPO, PSO.

  Pasisakydamas susitikime, sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pabrėžė, kad pacientų sauga yra visų sveikatos sistemų branduolys. Pacientai turi teisę į kokybišką ir prieinamą sveikatos apsaugą. Todėl, kaip pažymėjo ministras, pacientų sauga privalo būti visų sveikatos sistemų prioritetu.

  Buvo nagrinėjamos pacientų saugos ekonomiškumo ir efektyvumo, informacinių technologijų  įtakos pacientų saugai senstančioje visuomenėje bei kitos svarbios temos. Ministrai išreiškė susirūpinimą, kad, nepaisant šalių pastangų, pacientų saugos pažanga  nepakankama ir pakvietė šalis dar aktyviau dirbti pacientų saugos gerinimo labui.

  Įsipareigojimus gerinti pacientų saugą ministrai patvirtino Tokijo deklaracija, kurioje numatyti šalių įsipareigojimai išskirti pacientų saugą kaip prioritetinę sritį sveikatos sistemose, labiau įtraukti pacientus ir jų šeimas, skatinti į pacientą orientuotas sistemas. Taip pat, įgyvendinti ir stiprinti pacientų saugos sistemas ir procesus, kelti sveikatos priežiūros specialistų kvalifikaciją pacientų saugos klausimais bei keistis gerąja galimų rizikų praktika.

  Vizito metu ministras A. Veryga taip pat susitiko su Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės ministerijos valstybės ministre p. M. Takagi. Susitikimo metu buvo aptarti dvišalio bendradarbiavimo klausimai visuomenės sveikatos, retų nediagnozuotų ligų, pacientų saugos srityse. Aptarta galimybė pasirašyti tarpusavio bendradarbiavimo sveikatos srityje memorandumą, o jo projektas įteiktas derinti Japonijos atstovams.

  Susitikime su Japonijos medicininių tyrimų ir plėtros agentūros (AMED) prezidentu dr. Makoto Suematsu aptartas pasirengimas š. m. birželio 20-23 dienomis Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro organizuojamai konferencijai dėl genomo redagavimo CRISPR 2018 bei šios konferencijos lydimajam Lietuvos, Japonijos ir kitų šalių mokslininkų seminarui. Seminarą remia AMED bei Sveikatos apsaugos ministerija, įgyvendindamos 2017 m. pasirašytą tarpusavio bendradarbiavimo memorandumą. Sutarta 2019 m. organizuoti Lietuvos ir Japonijos mokslininkų simpoziumą genetikos klausimais.

  Lietuva sėkmingai bendradarbiauja su Japonija retų nediagnozuotų ligų srityje. Susitikime su prof. Kenjiro Kosakiu (Keio universitetas) buvo aptarti šio bendradarbiavimo rezultatai. Nuo 2017 m. Lietuva Japonijai yra pateikusi duomenis apie 31 Lietuvos paciento nediagnozuotų ligų atvejus. Japonijos mokslininkai jau nustatė diagnozes 7 Lietuvos pacientams.

  Šaltinis. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20526_3180d9e0d26c2692e4e1fb8f2ff707c8.jpg

  Rugsėjo 18-20 d. energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas lankėsi Tokijuje (Japonijoje), kur susitikimuose su Vyriausybės atstovais ir ministrais bei didžiųjų energetikos korporacijų vadovais aptarė bendradarbiavimo energetikoje galimybes ir perspektyvas.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  20180515 Lithuania -2.jpg

  Gegužės 15 d. Lietuvos ambasadoje Tokijuje minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį pristatyta pirmą kartą Japonijoje išleista Lietuvos istorikų parašyta “Lietuvos istorija”.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  P_20180420_172024_vHDR_Auto.jpg

  Balandžio 20 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis Japonijos bio-industrijos asociacijos (angl. Japan Bio-Industry Association, JBA) valdymo komiteto nariams pristatė Lietuvos gyvybės mokslų, biotechnologijų ir susijusių sričių potencialą bei pakvietė dalyvauti kas dvejus metus rengiamoje tarptautinėje konferencijoje „Life Sciences Baltics 2018“, kuri vyks šių metų rugsėjo 26-27 d. Vilniuje.

  nuotrauka_Foodex.jpg

  Japonija yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų, dedamos visos pastangos plėsti bendradarbiavimą ir nuolat palaikyti ryšius su šia šalimi. Vienas iš tokių žingsnių – dalyvavimas didžiausioje Azijos tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų „Foodex Japan 2018“, kurioje šiemet Lietuvai atstovavo ir žemės ūkio ministro Broniaus Markausko vadovaujama delegacija.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  83639_1bf56134af56132c62be00900f4bd811.jpg

  Vasario 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, tęsdamas vizitą Australijoje, kartu su delegacija dalyvavo šventiniuose Vasario 16-osios renginiuose Melburne.

  Lietuviai Japonijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  83632_96eaa90f88a142060b0442193976d601.jpg

  Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos inžinerinio ir technologijų klasterio (LITEK) delegacija vasario 16 dieną lankėsi Melburne (Australija).

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »

  Naujienlaiškio prenumerata