Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Vizito Japonijoje metu aptarti sveikatos sistemų iššūkiai

Sukurta 2017.10.18 / Atnaujinta 2017.10.18 09:44
  Vizito Japonijoje metu aptarti sveikatos sistemų iššūkiai

  Spalio 8-14 dienomis Sveikatos aspaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija su darbo vizitu lankėsi Japonijoje. Vizito metu sveikatos apsaugos ministras susitiko su Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės viceministre Mizuho Onuma. Susitikimo metu buvo aptarti bendri iššūkiai sveikatos sistemoms, bendradarbiavimas retų ir nediagnozuotų ligų srityje bei visuomenės sveikatos klausimai. Viceministrė domėjosi ir Lietuvos pasiekimais alkoholio ir tabako kontrolės srityse. Viceministrė kartu su Japonijos delegacija buvo pakviesta apsilankyti Lietuvoje 2018 m. rugsėjo 26-27 d. vyksiančioje Life Science Baltics konferencijoje.

  Sveikatos apsaugos ministro vadovaujama delegacija kartu su Lietuvos nacionalinio vėžio instituto mokslininkais taip pat apsilankė Japonijos Nacionaliniame vėžio centre bei Japonijos vėžio tyrimų fonde, kur buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės tarp Lietuvos ir Japonijos mokslininkų bei pristatytos naujausios gydymo metodikos bei mokslinių tyrimų galimybės.

  Delegacija susitiko su Osakos universiteto prezidentu dr. Nishio Shojiro bei apsilankė Osakos universitetinėje ligoninėje, Osakos universitetinės ligoninės mikrobinių ligų tyrimų institute (RIMD), su kuriuo Vilniaus universitetas yra pasirašęs bendradarbiavimo susitarimą. Susitikimuose aptartos bendradarbiavimo ir mokslinių stažuočių galimybės.

  Vizito metu sveikatos apsaugos ministras taip pat susitiko su Kobės miesto vicemeru bei apsilankė Kobės biomedicininių inovacijų klasteryje.

  Primename, kad Japonijoje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat dalyvavo 4-ajame jungtiniame Japonijos – Lietuvos gamtos ir gyvybės mokslų simpoziume, kuriame sakydamas atidarymo kalbą pabrėžė, kad bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos mokslininkų gyvybės mokslų bei medicinos srityse įgauna pagreitį. Simpoziumą jau ketvirtąjį kartą organizavo Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje, Japonijos pagrindinė mokslo finansavimo agentūra, Lietuvos mokslų taryba bei Tokijo mokslų universitetas.

  Taip pat ministras dalyvavo tarptautiniame gyvybės mokslų simpoziume BioJapan 2017. Simpoziumo metu sveikatos apsaugos ministras pristatė Lietuvos medicinos inovacijų politiką bei dalyvavo panelinėje diskusijoje apie inovacijų plėtrą ir galimybes.

  Šaltinis. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  P_20180420_172024_vHDR_Auto.jpg

  Balandžio 20 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis Japonijos bio-industrijos asociacijos (angl. Japan Bio-Industry Association, JBA) valdymo komiteto nariams pristatė Lietuvos gyvybės mokslų, biotechnologijų ir susijusių sričių potencialą bei pakvietė dalyvauti kas dvejus metus rengiamoje tarptautinėje konferencijoje „Life Sciences Baltics 2018“, kuri vyks šių metų rugsėjo 26-27 d. Vilniuje.

  13496_ab2f9e6f1ff3972bccfbb9eda3d36b87.jpg

  2018 m. balandžio 13-14 dienomis Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės ministro Katsunobu Kato kvietimu sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija dalyvavo trečiajame globaliame ministrų susitikime pacientų saugos klausimais. Susitikime taip pat dalyvavo delegacijos iš 42 šalių bei įvairių tarptautinių organizacijų, tokių kaip EBPO, PSO.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »

  Naujienlaiškio prenumerata