Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Viceministras: Lietuva ir Japonija per 25 metus sutvirtino šalių bendradarbiavimą ir nuoširdžią draugystę

Sukurta 2016.11.22 / Atnaujinta 2016.11.22 04:58
   Viceministras: Lietuva ir Japonija per 25 metus sutvirtino šalių bendradarbiavimą ir nuoširdžią draugystę
   Viceministras: Lietuva ir Japonija per 25 metus sutvirtino šalių bendradarbiavimą ir nuoširdžią draugystę
   Viceministras: Lietuva ir Japonija per 25 metus sutvirtino šalių bendradarbiavimą ir nuoširdžią draugystę
   Viceministras: Lietuva ir Japonija per 25 metus sutvirtino šalių bendradarbiavimą ir nuoširdžią draugystę

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas spalio 17 dieną pasveikino į iškilmingą Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečio atkūrimo minėjimą Lietuvos ambasadoje Tokijuje susirinkusius diplomatus, Japonijos parlamento ir vyriausybės atstovus, mokslo ir akademinės bendruomenės, verslo, kultūros ir visuomenės veikėjus, daug prisidėjusius prie sėkmingos dvišalių santykių raidos.

   „Per 25 metus išpuoselėjome tvirtą partnerystę, grindžiamą nuoširdžia draugyste, bendromis esminėmis vertybėmis – pagarba demokratijai, žmogaus teisėmis ir įstatymo viršenybei“, – sakė N. Germanas.  

   Viceministras pabrėžė, kad Lietuvą ir Japoniją tvirtai sieja ir legendinio Japonijos diplomato, Pasaulio tautų teisuolio Čijunės Sugiharos atminimas.

   Plati bendradarbiavimo panorama atsispindėjo dokumentinių fotografijų parodoje „25 metai kartu“, kurią šventinio minėjimo dalyviams pristatė Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas.

   Daugelis renginio svečių turėjo galimybę pirmą kartą pamatyti istorinius dokumentus ir nuotraukas iš Japonijos konsulato Kaune, kuriam nuo 1939 m. lapkričio iki 1940 m. rugpjūčio vadovavo legendinis Japonijos diplomatas Č. Sugihara, išdavęs tranzitines vizas nacių okupuotos Lenkijos ir kitų Europos šalių žydams. Renginyje taip pat eksponuotos nuotraukos, kuriose užfiksuotas Japonijos Imperatoriaus Akihito ir Imperatorienės Michiko oficialus vizitas Lietuvoje 2007 m. gegužę bei kiti svarbūs Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos ir Japonijos politinio bendradarbiavimo įvykiai, verslo, mokslo, kultūros, sporto ryšiai.

   Naujas galimybes stiprinti dinamiškus mokslo, studentų mainus, turizmą N. Germanas spalio 18 d. aptarė su Japonijos ir Lietuvos draugystės parlamentarų lygos pirmininku Hirofumi Nakasone ir parlamentarų grupe.

   Aktuali dvišalio ir tarptautinio bendradarbiavimo darbotvarkė spalio 18 d. aptarta viceministro N. Germano susitikime su Japonijos užsienio reikalų valstybės ministru Kentaro Sonoura.

   Vizito Japonijoje metu N. Germanas taip pat susitiko su Japonijos ir Lietuvos draugystės asociacijos bei Japonijos ir Lietuvos mainų centro vadovais.

   Nuotraukose:

   Viceministro vadovaujamą Lietuvos delegaciją priėmė Japonijos ir Lietuvos draugystės parlamentarų lygos pirmininkas Hirofumi Nakasone.

   Lietuvos ir Japonijos užsienio reikalų viceministrų Nerio Germano ir Kentaro Sonoura susitikimas.

   Spalio 16 d. N. Germanas  pradėjo vizitą Japonijoje, aplankydamas Č. Sugiharos (1901–1986) kapą Kamakuros mieste. Šiame mieste Japonijos humanistas praleido paskutiniuosius devynerius gyvenimo metus.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   FB_IMG_1518511460133.jpg

   Vasario 13 d. paskirtasis ambasadorius Gediminas Varvuolis ir žemės ūkio atašė Deividas Kliučinskas susitiko su Hiratsukos miesto meru Katsuhiro Ochiai ir kitais miesto atstovais. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta glaudžiais Lietuvos ir Hiratsukos miesto santykiais, aptarti tolesnio bendradarbiavimo planai.

   Ekonomika ir verslas » Istorinė, kultūros diplomatija »
   FB_IMG_1509713661120.jpg

   Lietuvos sportininkų ir trenerių grupė Japonijoje, Lietuvos olimpiečių treniruočių bazėje Hiratsukoje, jau pradėjo pasirengimą 2020 m. Tokijo Olimpinėms žaidynėms.

   Spalio 29 – lapkričio 8 dienomis Japonijoje viešintys Lietuvos sportininkai apžiūrėjo, kaip parengtos olimpiečių treniruotėms skirtos sporto salės, stadionai ir kiti sporto įrenginiai ir patys išbandė treniruočių sąlygas Hiratsukoje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   star.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, baigdamas darbo vizitą Japonijoje, gegužės 10 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje susitiko su Japonijos verslo, mokslo, politikos, kultūros ir lietuvių bendruomenės atstovais. Renginio metu L. Linkevičius garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo Japonijos ir Lietuvos parlamentarų draugystės lygos pirmininką Hirofumi Nakasone.

   Užsienio politika ir diplomatija »
   Nakasone.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 9 dieną pokalbiuose su Japonijos viešojo ir privataus sektoriaus atstovais akcentavo mūsų šalies informacijos ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus pasiekimus bei išreiškė įsitikinimą, jog netrukus ir šioje srityje Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas įgaus pagreitį.

   Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Japonijoje »

   Naujienlaiškio prenumerata