Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Valstybės atkūrimo dienos minėjime Japonijoje Lietuvos vardą rašė ir garsus kaligrafijos meistras

Sukurta 2017.02.13 / Atnaujinta 2017.02.13 05:55
   Valstybės atkūrimo dienos minėjime Japonijoje Lietuvos vardą rašė ir garsus kaligrafijos meistras
   Valstybės atkūrimo dienos minėjime Japonijoje Lietuvos vardą rašė ir garsus kaligrafijos meistras

   Lietuvos ambasadoje Japonijoje valstybės atkūrimo dieną kartu Japonijos lietuvių bendruomenės nariais šventė ir garsus kaligrafijos meistras Aoi Shunkei. 

   Vasario 11 d. į šventinį renginį susirinkusius lietuvius ir jų šeimų narius Aoi Shunkei mokė japoniškais rašmenimis užrašyti jų pasirinktus žodžius, kurie labiausiai  primena tėvynę Lietuvą.   

   Japoniškai užrašyti žodžiai „Laisvė“, „Tėvynė“, „Nepriklausomybė“ ir kiti gimtinę primenantys žodžiai bei kaligrafijos meistro meniškas užrašas „Lietuva“ tolimoje Japonijoje gyvenantiems lietuviams ilgam primins šventę Lietuvos diplomatinėje atstovybėje. Nors japonų raštas yra laikomas vienu sudėtingiausių, savo lietuvišką vardą hieroglifais gražiai užrašė ir penkiametė Saulė.

   Lietuvių  bendruomenės narius pasveikinęs Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas pažymėjo, kad 1918 metų vasario 16-oji padėjo pagrindus moderniai Lietuvos valstybei sukurti. Japonijos lietuvių bendruomenės (JLB) pirmininkė Daiva Maekawa kvietė šią dieną susimąstyti apie laisvės kainą ir tikrąsias vertybes.

   „Iš visos širdies linkiu, kad kuriame pasaulio kampelyje bebūtumėm, kurį kraštą ar valstybę laikytumėm savo namais, nepamirtumėm Lietuvos, jos istorijos bei išlaikytumėm stiprų sielos ryšį su Lietuva ir perduotumėm ir savo artimiesiems. Būkime lietuviais ir didžiuokimės tuo!“, - sakė JLB pirmininkė.

   Šventės dalyviai taip pat dalyvavo žinių apie Lietuvos istoriją konkurse. Jo nugalėtojai, Japonijoje studijuojančiai Giedrei Zablackaitei, atiteko ambasados prizas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata