Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
GV article Sankei Shimbun.png

2021 m. sausio 13 d. vienas didžiausių Japonijos dienraščių „Sankei Shimbun“ išspausdino Lietuvos ambasadoriaus Japonijoje Gedimino Varvuolio straipsnį, skirtą Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – 30-mečiui.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_3401.jpg

Paminint Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – 30-metį ir pagerbiant sausio 13-ąją žuvusius už Lietuvos laisvę, Lietuvos ambasadoje Japonijoje buvo uždegtos atminimo žvakutės – vienybės ir pergalės simbolis.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
01.jpeg

Sausio 13-osios - Laisvės gynėjų dienos - 30-mečiui pažymėti Japonijos Hiracukos miesto Tsuchisawa vidurinėje mokykloje buvo pravesta pamoka apie Lietuvą ir Sausio 13-ąją.  Pamoką vedė Hiracukos savivaldybės tarptautinių ryšių koordinatorė Rasa Čekanavičiūtė.

Pamoka prasidėjo Lietuvos himno, kurį mokiniai repetavo iš anksto, giedojimu. Toliau mokiniai susipažino su pagrindiniais faktais apie Lietuvą, jos istorija ir kultūra, Sausio 13-ąja, pagal pamokos įspūdžius piešė piešinius, kuriuos vėliau perdavė Lietuvos ambasadai. Pamokos pabaigoje, paklausti, kas norėtų apsilankyti Lietuvoje, beveik visi vaikai pakėlė rankas.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Screen Shot 2020-12-18 at 16.11.01.jpg

Ambasadorius Varvuolis dalyvavo jau septintajame Lietuvos-Japonijos gyvybės mokslų simpoziume, šiais metais vykusiame nuotoliniu būdu. Simpoziumą organizuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius D. Pauža ir Tokijo Teikyo universiteto profesorius M. Asashima. Renginyje dalyvavo mokslininkai iš Kauno, Tokijo, Čibos ir Kumamoto. 

Užsienio politika ir diplomatija »
Mainichi-1.jpg

Sutelktinio finansavimo iniciatyva, kurią pradėjo savanoriai iš „Eurasia Travel“ Tokijuje, siekdami finansiškai paremti Sugiharos namus Kaune, kurie dėl pandemijos neteko lankytojų, surinko iš viso 10 487 500 jenų (daugiau nei 83 tūkst. eurų)/ Prie šios iniciatyvos prisijungė 1164 žmonės. Gruodžio 15 d. Ambasadorius G. Varvuolis dalyvavo iškilmingoje internetinėje ceremonijoje,  nuotoliniu būdu sujungusioje Tokiją ir Lietuvą šių lėšų perdavimo proga.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_3291.jpg

Pažymint Č. Sugiharos metus Lietuvoje, Lietuvos ambasadoje Tokijuje buvo surengtas priėmimas, kuriame dalyvavo Japonijos ir Lietuvos parlamentinės draugystės grupės pirmininkas H. Nakasone, Tokijo Minato savivaldybės meras M. Takei, Japonijos URM atstovai, Lietuvos garbės konsulas Sh. Komaru, Wasedos ir Meijo universitetų atstovai, žurnalistai.

Savo kalboje ambasadorius G. Varvuolis apžvelgė pagrindinius Sugiharos metų renginius Lietuvoje ir Japonijoje. H. Nakasone dėkojo ambasadai ir Lietuvai už Sugiharos paveldo puoselėjimą.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Waseda-4.jpg

Gruodžio 9 d. Lietuvos ambasada Japonijoje ir Tokijo Wasedos universitetas surengė konferenciją "Čijunės Sugiharos humanizmo paveldas ir pamokos", skirtą Č. Sugiharos gimimo 120-osioms metinėms ir „vizų į gyvenimą“ išdavimo 80-mečiui. Prie konferencijoje virtualiai prisijungė virš 300 dalyvių iš Japonijos, JAV ir kitų valstybių (konferencijos įrašas yra prieinamas YouTube: https://youtu.be/2Mu6Knt-k-I).

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Okinawa-1.jpeg

Ambasadorius G. Varvuolis su oficialiu vizitu lankėsi Okinavos prefektūroje, susitiko su gubernatoriumi Deni Tamaki, Okinavos ir Ie savivaldybių merais, Meio universiteto rektoriumi Katsunori Yamazato, aptarė bendradarbiavimo galimybes informacinių technologijų, žemės ūkio, akademinių mainų srityse.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
1_1.jpg

Sveikiname naująją Lietuvos garbės konsulę Filipinuose Julia Netta Vildzius Pena ir linkime geriausios sėkmės plėtojant Lietuvos ir Filipinų dvišalius santykius.

Julia Netta Vildzius Pena pareigose pakeitė ilgametį Lietuvos garbės konsulą Filipinuose Romualdą Gintarą Vildzių, atstovavusį Lietuvai nuo 2007 metų.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos »
Metropolis.jpg

Spalio 17d, Kaune surengta oficiali skulptūros Čiunei Sugiharai atminti atidengimo ceremonija ceremonija. Joje kalbą pasakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Ta proga rašytinį sveikinimą atsiuntė Japonijos parlamento Atstovų rūmų pirmininkas  T. Oshima ir video sveikinimą - Japonijos ir Lietuvos parlamentinės draugystės grupės pirmininkas H. Nakasone.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
L.Linkevicius.jpg

Rugsėjo 24 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete vyko konferencija „Toliau pareigõs – vizos į gyvenimą“, skirta tarpukario Lietuvoje dirbusio japonų diplomato Čijunės Sugiharos metams Lietuvoje pažymėti. Konferenciją atidarė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Juozas Augutis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Užsienio politika ir diplomatija »
6-1.jpg

Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
P_20200611_181355_1.jpg

Birželio 10-11 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis dalyvavo Azijos ir Europos fondo (ASEF) valdytojų tarybos nuotoliniame posėdyje.

Posėdyje buvo išklausta Fondo veiklos ataskaita ir Fondo finansų ataskaita, apsvarstyti 2021 m. projektų pasiūlymai kultūros, švietimo, tvaraus vystymo, valdymo ir medijų srityje. Didelis dėmesys skirtas komunikacijos skaitmenizavimui,  efektyviam internetinių platformų ir socialinių tinklų panaudojimui bei dalies veiklos perkėlimui į virtualią erdvę. Posėdžio metu buvo pabrėžtas poreikis vystyti atitinkamas organizacijos kompetencijas. Valdytojų tarybos nariai taip pat aptarė pandemijos įtaką organizacijos vykdomiems projektams ir jų finansavimui. Ambasadorius G.Varvuolis savo pasisakyme kvietė išlaikyti tokias kertines ASEF programas kaip „ASEF Culture 360“ ir ypač „Mobility First“, kuri šiuo metu yra suspenduota, tačiau atsinaujinus tarptautiniam mobilumui turėtų ir toliau užtikrinti galimybę Europos ir Azijos šalių menininkams bei kultūros profesionalams geriau pažinti vieniems kitus. Posėdžio metu patvirtintos rekomendacijos tolimesnei fondo veiklai.

Užsienio politika ir diplomatija »

Baigus visas reikalingas diplomatines procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į naujai Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Tikimasi, kad šis naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą.

Užsienio politika ir diplomatija »
7_7.jpg

Ambasadorius G. Varvuolis dalyvavo jubiliejiniuose Naujosios Zelandijos nacionalinės šventės renginiuose Waitangi ir Wellingtone, kur kartu su kitų šalių kolegomis susitiko su šios šalies vadovybe, politikos, verslo ir pilietinės visuomenės atstovais, taip pat maorių visuomeninių organizacijų nariais.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata