Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Tokijuje pasirašytas memorandumas su Japonijos-Lietuvos mainų centru

Sukurta 2019.03.05 / Atnaujinta 2019.03.05 03:39
  Tokijuje pasirašytas memorandumas su Japonijos-Lietuvos mainų centru

  Siekiant stiprinti Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimą žemės ūkio srityje pirmadienį žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir Japonijos– Lietuvos mainų cento vadovas Kenjiro Tamaki pasirašė memorandumą dėl lietuviško maisto pristatymo renginių Japonijoje.

  „Apie Kenjiro Tamaki veiklą išgirdau vos pradėjęs dirbti. Šis modelis, kai vietos nevyriausybinė organizacija gali puikiai atstovauti Lietuvos verslo interesams, gali būti pritaikytas ir kitose šalyse. Mes palaikome gerus santykius ir bendradarbiaujame jau eilę metų, tačiau šiandienos memorandumo pasirašymas yra ateities partnerystės užtvirtinimas. Jūs visada turėsite mūsų palaikymą, draugystę. Tikiu, kad su jūsų pagalba iki 2020 m. Olimpinių žaidynių visa Japonija žinos ir vertins lietuviškus produktus“, - dėkodamas K. Tamaki kalbėjo ministras G. Surplys.

  Šio memorandumo tikslas – populiarinti Lietuvos žemės ūkį Japonijoje organizuojant lietuviškų maisto produktų pristatymo renginius, verslo misijas, ieškant verslo kontaktų tarp žemės ūkio verslo subjektų ir pristatant Lietuvos žemės ūkio sektorių nacionalinėse ir tarptautinėse parodose.

  Organizacija „Japonijos-Lietuvos mainų centras“ (JLEC) įsteigta 2011 m. Ši visuomeninė organizacija jungia Japonijos verslo atstovus. JLEC nariai padeda Lietuvos verslui sėkmingai  bendradarbiauti su Japonijos partneriais, konsultuoja eksporto, turizmo, mokesčių, verslo aplinkos, rinkodaros Japonijoje ir kt. klausimais, taip pat padeda pritraukti turistus iš Japonijos į mūsų šalį.

  2016 m. gruodžio mėn. Lietuvos  Prezidentė Dalia Grybauskaitė už Lietuvos ir Japonijos mokslo ir verslo ryšių stiprinimą JLEC vadovui Kenjiro Tamaki įteikė „Globaliam Lietuvos draugui“ apdovanojimą. Kenjiro Tamaki daug prisidėjo stiprindamas dvišalius Japonijos ir Lietuvos santykius, padėdamas organizuoti Lietuvos verslo, žemės ūkio, turizmo, mokslo, kultūros pristatymui skirtus renginius.

  Šaltinis: Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Baigus visas reikalingas diplomatines procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į naujai Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Tikimasi, kad šis naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  7_7.jpg

  Ambasadorius G. Varvuolis dalyvavo jubiliejiniuose Naujosios Zelandijos nacionalinės šventės renginiuose Waitangi ir Wellingtone, kur kartu su kitų šalių kolegomis susitiko su šios šalies vadovybe, politikos, verslo ir pilietinės visuomenės atstovais, taip pat maorių visuomeninių organizacijų nariais.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  1_1.jpg

  ASEM Transporto ministrų susitikime Budapešte Lietuvos susisiekimo viceministras G. Mažeika susitiko su Japonijos žemės, infrastruktūros, transporto ir turizmo viceministru Wada Masamune. G. Mažeika pristatė svarbiausius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus – „Rail Baltica“ ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtrą bei galimybes Japonijos verslo atstovams dalyvauti įgyvendinant šiuos projektus. Abiejų šalių viceministrai pasirašė Memorandumą dėl ketinimų bendradarbiauti transporto srityje.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  1.jpg

  Žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas Indonezijoje su kompetentingomis institucijomis sprendė lietuviškų maisto produktų eksporto leidimų klausimus, taip pat – Halal leidimų procedūras, leisiančias į šią 263 mln. gyventojų turinčią šalį eksportuoti daugiau lietuviškų produktų.

  Ekonomika ir verslas »
  1.jpg

  Žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto vadovaujama delegacija 2019 m. gruodžio 4-7 dienomis lankosi Japonijoje.

  Dvišalės prekybos skatinimas ir maisto sauga. Šie ir kiti klausimai buvo aptarti Japonijoje įvykusio Lietuvos žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto ir Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministro Shinya Fujiki susitikimo metu.

  Ekonomika ir verslas »
  1_1.jpg

  Lapkričio 14-15 d. Vilniuje lankėsi Japonijos verslo konfederacijos Keidanren delegacija. Su šia verslo misija per Baltijos šalis vyko 14 kompanijų atstovai, tarp jų – Hitachi, Mitsubishi, MUFG, Sumitomo, TEPCO, Japan Airlines.

  Ekonomika ir verslas »

  Naujienlaiškio prenumerata