Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Tęsiamas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos žemės ūkio prekybos politikos srityje

Sukurta 2019.12.06 / Atnaujinta 2019.12.06 15:21
   Tęsiamas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos žemės ūkio prekybos politikos srityje
   Tęsiamas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos žemės ūkio prekybos politikos srityje

   Žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto vadovaujama delegacija 2019 m. gruodžio 4-7 dienomis lankosi Japonijoje.

   Dvišalės prekybos skatinimas ir maisto sauga. Šie ir kiti klausimai buvo aptarti Japonijoje įvykusio Lietuvos žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto ir Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministro Shinya Fujiki susitikimo metu.

   Lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją ne tik auga, bet ir didėja jo įvairovė. Itin svarbu, kad šią rinką atranda ne tik didžiosios, bet ir mažos bei vidutinės Lietuvos įmonės. Viceministras E. Gustas pasidžiaugė, kad mūsų šalies pieno perdirbimo įmonės pradėjo sėkmingai naudotis ES - Japonijos laisvosios prekybos susitarimo suteiktomis lengvatinėmis prekybos galimybėmis.

   Japonai pristatė maisto saugos kontrolės rezultatus po Fukušimos atominės elektrinės avarijos. E. Gustas pažymėjo, kad per pastaruosius kelis metus maisto saugos pažeidimų maisto importo siuntose nebuvo užfiksuota. Pabrėžta, kad Lietuva pasitiki japonų maisto kontrolės sistema ir remia jų pastangas supaprastinti maisto eksportą į ES.

   Viceministrų susitikimo metu nutarta atsižvelgti į liberalesnių prekybos reikalavimų taikymo galimybę, įvertinus užkrečiamųjų gyvūnų ligų pasireiškimo riziką ir taikomų kontrolės priemonių efektyvumą. Taip bus siekiama išvengti galimų gyvūninės kilmės maisto eksporto draudimų ateityje.

   Dvišalio susitikimo metu aptarti ir kiti Lietuvos, ES ir Japonijos prekybos klausimai, ypač susiję su eksporto leidimais.

   Pasidžiaugta Toyohaši mieste organizuojamu maisto pramonės verslo forumu, kuris jau sulaukė didelio vietos importuotojų bei distributorių susidomėjimo.

   Šaltinis. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1_1.jpg

   ASEM Transporto ministrų susitikime Budapešte Lietuvos susisiekimo viceministras G. Mažeika susitiko su Japonijos žemės, infrastruktūros, transporto ir turizmo viceministru Wada Masamune. G. Mažeika pristatė svarbiausius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus – „Rail Baltica“ ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtrą bei galimybes Japonijos verslo atstovams dalyvauti įgyvendinant šiuos projektus. Abiejų šalių viceministrai pasirašė Memorandumą dėl ketinimų bendradarbiauti transporto srityje.

   Užsienio politika ir diplomatija »
   1.jpg

   Žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas Indonezijoje su kompetentingomis institucijomis sprendė lietuviškų maisto produktų eksporto leidimų klausimus, taip pat – Halal leidimų procedūras, leisiančias į šią 263 mln. gyventojų turinčią šalį eksportuoti daugiau lietuviškų produktų.

   Ekonomika ir verslas »
   jann038[1].jpg

   Diana Nausėdienė lankėsi Keio Universiteto medicinos mokykloje ir Keio Universiteto ligoninėje, kur susitiko Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros prezidentu profesoriumi Dr. Makoto Suematsu, kuriam pernai buvo įteiktas Lietuvos valstybės apdovanojimas – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

    

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   dsc_5030_2.jpg

   Spalio 24 d. Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai suteiktas Japonijos Gifu universiteto garbės daktaro laipsnis.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   dsc_4927_1.jpg

   Lietuvos Respublikos Prezidento atvira paskaita Gifu universitete Japonijoje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   dsc_3662_1.jpg

   Spalio 24 d. su darbo vizitu Japonijoje viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apsilankė Čiunės Sugiharos memorialiniame muziejuje Jaocu mieste ir padėjo vainiką prie šio japonų diplomato, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjusio žmones, paminklo. Prezidento apsilankymo garbei buvo atidengta Č. Sugiharos atminimo lenta.

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata