Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Stiprinamas ekonominis bendradarbiavimas su Japonija

Sukurta 2018.03.09 / Atnaujinta 2018.03.09 04:37
  Stiprinamas ekonominis bendradarbiavimas su Japonija

  Japonija yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų, dedamos visos pastangos plėsti bendradarbiavimą ir nuolat palaikyti ryšius su šia šalimi. Vienas iš tokių žingsnių – dalyvavimas didžiausioje Azijos tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų „Foodex Japan 2018“, kurioje šiemet Lietuvai atstovavo ir žemės ūkio ministro Broniaus Markausko vadovaujama delegacija.

  Japonija, kaip ir Kinija bei Jungtinės Amerikos Valstijos, yra prioritetinė rinka, kokybiško maisto paklausa čia tikrai didžiulė ir Lietuva suinteresuota ilgalaikiu bendradarbiavimu – lietuviai siekia į šią šalį eksportuoti didelės pridėtinės vertės produktus. Į šią didelių galimybių rinką jau galima eksportuoti paukštieną, jautieną ir grūdines kultūras, pernai Lietuva taip pat padidino pieno produktų, žuvies produktų, kiaušinių ir kulinarijos produktų eksportą.

  Pasak B. Markausko, kartu su Japonijoje reziduojančių valstybių ambasadoriais ir už maisto pramonę atsakingais ministrais atidariusio vieną didžiausių Azijos maisto produktų ir gėrimų parodų „Foodex Japan 2018“, galvojantys apie žemės ūkio ir maisto produktų eksportą į Japoniją turi gerai pažinti šios šalies vartotojus, o dalyvavimas parodose suteikia puikią galimybę daugiau sužinoti apie šalies žemės ūkio produktus ir maisto kultūrą.

  Ministras parodoje dalyvavo aktyviose diskusijose tiek su verslo, tiek su politikos atstovais, aplankė visų Lietuvos įmonių stendus, susitiko su Kanados žemės ūkio ir žemės ūkio produktų ministru Lawrence MacAulay.

  Šiemet parodoje dalyvavo maisto pramonės įmonės iš daugiau kaip 80 šalių. Nacionaliniame jungtiniame įmonių stende tūkstančiams parodos lankytojų Lietuvos gamintojai pristatė savo gaminamą produkciją, čia buvo galima rasti AB „Auga group“, UAB „Kėdainių konservų fabrikas“, UAB „Vikeda“, AB „Pieno žvaigždės“, UAB „Borela“, AB „Žemaitijos pienas“, AB „Gubernija“, UAB „Grainmore“ ir UAB „Gardumeli“ gaminių.

  Lietuvos eksporto struktūroje pagal šalis Japonija užima 16 vietą tarp 143 šalių eksporto partnerių, 2017 m. žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją sudarė 84 mln. eurų. Net 99,95 proc. eksportuotų produktų buvo lietuviškos kilmės.

  Vizito Japonijoje metu Lietuvos ambasadoje Tokijuje buvo pristatytas Lietuvos įmonių eksporto į Japoniją potencialas. Tolesnį Lietuvos ir Japonijos ekonomikos santykių gilinimą ministras B. Markauskas aptarė su pristatyme dalyvavusiu Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministru Hiromichi Matsushima. Ministras B. Markauskas pasidžiaugė augančiu Japonijos verslo susidomėjimu Lietuvos žemės ūkio produktais, stabiliai  augančiu Lietuvos žemės ūkio produktų eksportu į Japoniją, stiprėjančiais ryšiais tarp Lietuvos ir Japonijos institucijų ir praėjusiais metais gautais leidimais tiekti į Japonijos rinką Lietuvos paukštienos ir jautienos produktus.

  Stiprinant Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą prie Tokijo esančiam Hiratsukos miestui vizito metu buvo perduoti du Stelmužės ąžuolo ūgliai. „Šiais ypatingais metais, kuomet švenčiamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, prasminga dovanoti mūsų partnerei Lietuvos simbolio ir nacionalinio pasididžiavimo atžalas. Aš tikiuosi, kad pasodinti Japonijos žemėje jie taps ilgalaikių santykių simboliu“, – sakė žemės ūkio ministras.

  Šaltinis. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20526_3180d9e0d26c2692e4e1fb8f2ff707c8.jpg

  Rugsėjo 18-20 d. energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas lankėsi Tokijuje (Japonijoje), kur susitikimuose su Vyriausybės atstovais ir ministrais bei didžiųjų energetikos korporacijų vadovais aptarė bendradarbiavimo energetikoje galimybes ir perspektyvas.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  IMG_1479.jpg

  Birželio 20 d. ambasadoje drauge su Lietuvos Valstybinio turizmo departmento prie Ūkio ministerijos atstovu Japonijos rinkai Shigeyoshi Noto surengtas baigiamasis #Lithuania100 socialinių tinklų rėmėjų (SNS) Japonijoje renginys.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius gegužės 13-16 dienomis su darbo vizitu lankėsi Japonijoje. Susitikimuose Tokijuje buvo aptarti aktualūs saugumo Europos ir Rytų Azijos regionuose klausimai, dvišalių vizitų planai ir galimybės stiprinti verslo ryšius.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  20180515 Lithuania -2.jpg

  Gegužės 15 d. Lietuvos ambasadoje Tokijuje minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį pristatyta pirmą kartą Japonijoje išleista Lietuvos istorikų parašyta “Lietuvos istorija”.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  .

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius gegužės 14 dieną oficialiai atidarė Lietuvos garbės konsulatą Gifu mieste Japonijoje.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  1_1.jpg

  Gegužės 8 d. Japonijos užsienio reikalų ministras Taro Kono priėmė Lietuvos ambasadorių Gediminą Varvuolį.

  Užsienio politika ir diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata