Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikime su Japonijos parlamento nariu, Japonijos – Lietuvos draugystės asociacijos pirmininku Hirofumi Nakasone įvertino Japonijos lyderystę ir indėlį į pasaulinės taikos išsaugojimą

Sukurta 2017.09.06 / Atnaujinta 2017.09.07 06:04
  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikime su Japonijos parlamento nariu, Japonijos – Lietuvos draugystės asociacijos pirmininku Hirofumi Nakasone įvertino Japonijos lyderystę ir indėlį į pasaulinės taikos išsaugojimą

  Pirmadienį, rugsėjo 4 d., Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Japonijos parlamento nariu, Japonijos – Lietuvos draugystės asociacijos pirmininku Hirofumiu Nakasone.

  Susitikime aptartos dvišalio bendradarbiavimo vystymo perspektyvos, regioninio saugumo aktualijos, Šiaurės Korėjos keliama grėsmė.

  „Svarbu pabrėžti, jog Lietuva ir Japonija priklauso tam pačiam demokratinių valstybių aljansui ir remia viena kitą, įveikiant saugumo iššūkius. Lietuva primygtinai ragina Šiaurės Korėją visiškai ir negrįžtamai nutraukti masinio naikinimo ginklų ir balistinių raketų programas, kurios kelia rimtą grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui bei pažeidžia pasaulio ginklų neplatinimo ir nusiginklavimo režimą“, – teigė V. Pranckietis.

  ES taikomos sankcijos Šiaurės Korėjai yra vienos iš griežčiausių šiuo metu taikomų. Pasak parlamento vadovo, Lietuva rems tolesnes Europos Sąjungos atsakomąsias priemones, glaudžiai konsultuojantis su pagrindiniais partneriais, laikantis Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rekomendacijų.

  „Lietuva ypač vertina Japonijos lyderystę ir jos aktyvų indėlį prisidedant prie taikos išsaugojimo pasaulyje, pasaulio ekonomikos, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros“, – po susitikimo su svečiu sakė parlamento vadovas.

  Susitikimo metu daug dėmesio skirta Lietuvos ir Japonijos dvišalių santykių plėtrai. Pasak Seimo Pirmininko, Japonija nuo 1993 m. yra viena svarbiausių Lietuvos mokslinių lazerių eksporto rinkų. Tuo metu tai buvo vienintelė Lietuvos eksportuojama produkcija į šią šalį. Japonija buvo pirmoji valstybė, padėjusi įtvirtinti Lietuvos lazerių pramonės tarptautinį pripažinimą. Šiuo metu Japonija yra viena pasaulinių lyderių mokslinių tyrimų taikymo gamybos procesuose.

  „Lietuvai tenka 80 proc. pasaulinės itin sparčių parametrinių šviesos generatorių gamybos ir pusė pasaulyje pagaminamų pikosekundinių lazerių rinkos. Lietuvoje pagaminti lazeriai yra plačiai naudojami atliekant mokslinius tyrimus, jie yra pritaikomi pramonėje ir medicinoje“, – sakė Viktoras Pranckietis.

  Susitikime taip pat aptartas bendradarbiavimas informacinių ir ryšių technologijų, gyvybės mokslų srityse, Japonijos mokslininkų dalyvavimas ,,Life Science Baltics 2018“.

  „Sparčiai augant startuolių įmonių bendruomenei, per pastaruosius metus pritraukta 100 mln. JAV dolerių investicijų. Čia galima rasti kai kurių pagrindinių pasaulio verslo pavadinimų, tokių kaip NASDAQ, Uber, Wix Revel sistemų ir kt. Lietuvoje veikia kai kurios greičiausios ir labiausiai prieinamos Europoje interneto jungtys; taip pat čia gyvena 4-ą vietą pasaulyje pagal išprusimą IT srityje užimantys gyventojai“, – sako V. Pranckietis.

  Šiemet H. Nakasonei įteiktas „Lietuvos diplomatijos žvaigždės“ apdovanojimas už indėlį plėtojant Lietuvos ir Japonijos ryšius politikos, ekonomikos ir švietimo srityse, stiprinant abiejų šalių parlamentų bendradarbiavimą, garsinant Lietuvos vardą Japonijoje, už pagalbą organizuojant aukšto lygio Japonijos delegacijų vizitus Lietuvoje, paramą 2014 m. rengiant pirmąjį istorijoje Japonijos parlamento Aukštųjų (Tarėjų) rūmų Pirmininko vizitą į Lietuvą, susitikimus su įvairaus rango Lietuvos delegacijomis, atvykstančiomis į Japoniją.

  Šiemet minimos 95-osios Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių metinės.

  Japonija aktyviai remia Lietuvos narystę EBPO.

  Šaltinis: Seimo kanceliarija

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  star.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, baigdamas darbo vizitą Japonijoje, gegužės 10 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje susitiko su Japonijos verslo, mokslo, politikos, kultūros ir lietuvių bendruomenės atstovais. Renginio metu L. Linkevičius garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo Japonijos ir Lietuvos parlamentarų draugystės lygos pirmininką Hirofumi Nakasone.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  Nakasone.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 9 dieną pokalbiuose su Japonijos viešojo ir privataus sektoriaus atstovais akcentavo mūsų šalies informacijos ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus pasiekimus bei išreiškė įsitikinimą, jog netrukus ir šioje srityje Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas įgaus pagreitį.

  Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Japonijoje »
  Naksone office.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas spalio 17 dieną pasveikino į iškilmingą Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečio atkūrimo minėjimą Lietuvos ambasadoje Tokijuje susirinkusius diplomatus, Japonijos parlamento ir vyriausybės atstovus, mokslo ir akademinės bendruomenės, verslo, kultūros ir visuomenės veikėjus, daug prisidėjusius prie sėkmingos dvišalių santykių raidos.

  Užsienio politika ir diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata