Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikime su Japonijos parlamento nariu, Japonijos – Lietuvos draugystės asociacijos pirmininku Hirofumi Nakasone įvertino Japonijos lyderystę ir indėlį į pasaulinės taikos išsaugojimą

Sukurta 2017.09.06 / Atnaujinta 2017.09.07 06:04
  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikime su Japonijos parlamento nariu, Japonijos – Lietuvos draugystės asociacijos pirmininku Hirofumi Nakasone įvertino Japonijos lyderystę ir indėlį į pasaulinės taikos išsaugojimą

  Pirmadienį, rugsėjo 4 d., Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Japonijos parlamento nariu, Japonijos – Lietuvos draugystės asociacijos pirmininku Hirofumiu Nakasone.

  Susitikime aptartos dvišalio bendradarbiavimo vystymo perspektyvos, regioninio saugumo aktualijos, Šiaurės Korėjos keliama grėsmė.

  „Svarbu pabrėžti, jog Lietuva ir Japonija priklauso tam pačiam demokratinių valstybių aljansui ir remia viena kitą, įveikiant saugumo iššūkius. Lietuva primygtinai ragina Šiaurės Korėją visiškai ir negrįžtamai nutraukti masinio naikinimo ginklų ir balistinių raketų programas, kurios kelia rimtą grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui bei pažeidžia pasaulio ginklų neplatinimo ir nusiginklavimo režimą“, – teigė V. Pranckietis.

  ES taikomos sankcijos Šiaurės Korėjai yra vienos iš griežčiausių šiuo metu taikomų. Pasak parlamento vadovo, Lietuva rems tolesnes Europos Sąjungos atsakomąsias priemones, glaudžiai konsultuojantis su pagrindiniais partneriais, laikantis Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rekomendacijų.

  „Lietuva ypač vertina Japonijos lyderystę ir jos aktyvų indėlį prisidedant prie taikos išsaugojimo pasaulyje, pasaulio ekonomikos, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros“, – po susitikimo su svečiu sakė parlamento vadovas.

  Susitikimo metu daug dėmesio skirta Lietuvos ir Japonijos dvišalių santykių plėtrai. Pasak Seimo Pirmininko, Japonija nuo 1993 m. yra viena svarbiausių Lietuvos mokslinių lazerių eksporto rinkų. Tuo metu tai buvo vienintelė Lietuvos eksportuojama produkcija į šią šalį. Japonija buvo pirmoji valstybė, padėjusi įtvirtinti Lietuvos lazerių pramonės tarptautinį pripažinimą. Šiuo metu Japonija yra viena pasaulinių lyderių mokslinių tyrimų taikymo gamybos procesuose.

  „Lietuvai tenka 80 proc. pasaulinės itin sparčių parametrinių šviesos generatorių gamybos ir pusė pasaulyje pagaminamų pikosekundinių lazerių rinkos. Lietuvoje pagaminti lazeriai yra plačiai naudojami atliekant mokslinius tyrimus, jie yra pritaikomi pramonėje ir medicinoje“, – sakė Viktoras Pranckietis.

  Susitikime taip pat aptartas bendradarbiavimas informacinių ir ryšių technologijų, gyvybės mokslų srityse, Japonijos mokslininkų dalyvavimas ,,Life Science Baltics 2018“.

  „Sparčiai augant startuolių įmonių bendruomenei, per pastaruosius metus pritraukta 100 mln. JAV dolerių investicijų. Čia galima rasti kai kurių pagrindinių pasaulio verslo pavadinimų, tokių kaip NASDAQ, Uber, Wix Revel sistemų ir kt. Lietuvoje veikia kai kurios greičiausios ir labiausiai prieinamos Europoje interneto jungtys; taip pat čia gyvena 4-ą vietą pasaulyje pagal išprusimą IT srityje užimantys gyventojai“, – sako V. Pranckietis.

  Šiemet H. Nakasonei įteiktas „Lietuvos diplomatijos žvaigždės“ apdovanojimas už indėlį plėtojant Lietuvos ir Japonijos ryšius politikos, ekonomikos ir švietimo srityse, stiprinant abiejų šalių parlamentų bendradarbiavimą, garsinant Lietuvos vardą Japonijoje, už pagalbą organizuojant aukšto lygio Japonijos delegacijų vizitus Lietuvoje, paramą 2014 m. rengiant pirmąjį istorijoje Japonijos parlamento Aukštųjų (Tarėjų) rūmų Pirmininko vizitą į Lietuvą, susitikimus su įvairaus rango Lietuvos delegacijomis, atvykstančiomis į Japoniją.

  Šiemet minimos 95-osios Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių metinės.

  Japonija aktyviai remia Lietuvos narystę EBPO.

  Šaltinis: Seimo kanceliarija

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20180405 kredenciniu iteikimas Varvuolis_1.jpg

  Ambasadorius Gediminas Varvuolis balandžio 5 dieną įteikė skiriamuosius raštus Jo Didenybei Japonijos Imperatoriui Akihito.

   

  Užsienio politika ir diplomatija »
  28618788_1619820901419379_2640387635038228035_o.jpg

  Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro kartu su studentų japonistikos klubu „Hashi“ jau penktą kartą organizuojamo japonų kalbos skaitovų konkursui specialų prizą skyrė Lietuvos ambasada Japonijoje.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  nuotrauka_Foodex.jpg

  Japonija yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų, dedamos visos pastangos plėsti bendradarbiavimą ir nuolat palaikyti ryšius su šia šalimi. Vienas iš tokių žingsnių – dalyvavimas didžiausioje Azijos tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų „Foodex Japan 2018“, kurioje šiemet Lietuvai atstovavo ir žemės ūkio ministro Broniaus Markausko vadovaujama delegacija.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »

  Vasario 8 d. paskirtasis ambasadorius Gediminas Varvuolis susitiko su Japonijos užsienio reikalų viceminsitru Takeo Akiba. Susitikimo metu aptartas abipusiškai sėkmingas Japonijos premjero Shinzo Abe vizitas Lietuvoje sausio mėnesį, Baltijos šalių ir Japonijos bendradarbiavimo formatas, dvišalių sutarčių (dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties, darbo atostogaujant schemos bei mokslo, inovacijų ir technologijų sutarties) sudarymo ir ratifikavimo klausimai, intensyvus bendradarbiavimas mokslo (ypač – gyvybės ir biomedicinos mokslų) srityje.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  IMG-20180131-WA0003.jpg

  Minint Tarptautinę Holokausto aukų atiminimo dieną  Japonijos  Gifu miesto gyventojams ir svečiams sausio 27 d. parodyta didelių ovacijų sulaukusi opera apie Kaune 1939-1940 m. dirbusį ir tūkstančius gyvybių išgelbėjusį Japonijos vicekonsulą, Pasaulio tautų teisuolį Chiune Sugihara “Vilties sakuros”.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_8798.JPG

  Fuji jaunimo aukštesniosios mokyklos kvietimu Lietuvos ambasados įgaliotoji ministrė, laikinoji reikalų patikėtinė Violeta Gaižauskaitė sausio 29 d. skaitė paskaitą apie valstybės atkūrimo 100-metį šiemet švenčiančią Lietuvą šios mokyklos moksleiviams ir Hachijojima salos gyventojams bei susitiko su miesto vadovais.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata