Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
P_20210115_112435_vHDR_Auto_HP(1).jpg

Ambasadorius Gediminas Varvuolis apsilankė didžiausioje Japonijoje juvelyrikos parodoje International Jewellery Tokyo, kur buvo aplankytas įmonės Inverno Style, prekiaujančios Lietuvos įmonės Amber by Mažukna gintaru, stendas. Aptartos eksporto tendencijos pandemijos sąlygomis, Japonijos juvelyrikos rinkos pokyčiai bei bendradarbiavimo su ambasada perspektyvos. Pernai Lietuva į Japoniją eksportavo gintaro už beveik 7 mln. eurų.

Ekonomika ir verslas »
GV article Sankei Shimbun.png

2021 m. sausio 13 d. vienas didžiausių Japonijos dienraščių „Sankei Shimbun“ išspausdino Lietuvos ambasadoriaus Japonijoje Gedimino Varvuolio straipsnį, skirtą Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – 30-mečiui.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_3401.jpg

Paminint Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – 30-metį ir pagerbiant sausio 13-ąją žuvusius už Lietuvos laisvę, Lietuvos ambasadoje Japonijoje buvo uždegtos atminimo žvakutės – vienybės ir pergalės simbolis.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
AG.PNG

Šiandien ambasada organizavo virtualų lietuviškų aukštųjų technologijų produktų, parduodamų Japonijoje, pristatymą. Renginio įžanginį žodį tarė ambasadorius Gediminas Varvuolis, Japonijos ir Lietuvos prekybinį bendradarbiavimą aptarė Japonijos eksporto skatinimo agentūros JETRO viceprezidentas Yoshitaka Hoshino. Lietuvos aukštųjų technologijų sektorių pristatė ambasados trečiasis sekretorius Rokas Danilevičius, Teltonika produktus pristatė įmonės atstovas Japonijoje Naoki Okura, o Deeper, Monimoto, Oxipit, Worksober ir Eskimi DSP produktų apžvalgą padarė Baltic Vision vadovas Andrius Geležauskas.

Ekonomika ir verslas »
01.jpeg

Sausio 13-osios - Laisvės gynėjų dienos - 30-mečiui pažymėti Japonijos Hiracukos miesto Tsuchisawa vidurinėje mokykloje buvo pravesta pamoka apie Lietuvą ir Sausio 13-ąją.  Pamoką vedė Hiracukos savivaldybės tarptautinių ryšių koordinatorė Rasa Čekanavičiūtė.

Pamoka prasidėjo Lietuvos himno, kurį mokiniai repetavo iš anksto, giedojimu. Toliau mokiniai susipažino su pagrindiniais faktais apie Lietuvą, jos istorija ir kultūra, Sausio 13-ąja, pagal pamokos įspūdžius piešė piešinius, kuriuos vėliau perdavė Lietuvos ambasadai. Pamokos pabaigoje, paklausti, kas norėtų apsilankyti Lietuvoje, beveik visi vaikai pakėlė rankas.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Screen Shot 2020-12-18 at 16.11.01.jpg

Ambasadorius Varvuolis dalyvavo jau septintajame Lietuvos-Japonijos gyvybės mokslų simpoziume, šiais metais vykusiame nuotoliniu būdu. Simpoziumą organizuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius D. Pauža ir Tokijo Teikyo universiteto profesorius M. Asashima. Renginyje dalyvavo mokslininkai iš Kauno, Tokijo, Čibos ir Kumamoto. 

Užsienio politika ir diplomatija »
Mainichi-1.jpg

Sutelktinio finansavimo iniciatyva, kurią pradėjo savanoriai iš „Eurasia Travel“ Tokijuje, siekdami finansiškai paremti Sugiharos namus Kaune, kurie dėl pandemijos neteko lankytojų, surinko iš viso 10 487 500 jenų (daugiau nei 83 tūkst. eurų)/ Prie šios iniciatyvos prisijungė 1164 žmonės. Gruodžio 15 d. Ambasadorius G. Varvuolis dalyvavo iškilmingoje internetinėje ceremonijoje,  nuotoliniu būdu sujungusioje Tokiją ir Lietuvą šių lėšų perdavimo proga.

Užsienio politika ir diplomatija »
received_839483320151429.jpeg

Gruodžio 12-13 dienomis ambasadorius A. Varvuolis dalyvavo "Lithuania NOW 2020" festivalio renginiuose Gifu prefektūros Yaotsu mieste.

P_20201210_140921_vHDR_Auto-02.jpg

Ambasadorius G. Varvuolis susitiko su Japonijos skaitmeninės transformacijos ministru T. Hirai. Buvo pristatyti pažangūs Lietuvos sprendimas e-valdžios srityje - GovTech Lab Lithuania, Smart Energy Digital Innovation Hub, biometrijos panaudojimas, kibernetinis saugumas. Aptartos Japonijos investicijos Lietuvoje - į Ziticity bei Trafi ir MUFG banko atstovybės Lietuvoje steigimas.

Ekonomika ir verslas »
IMG_3291.jpg

Pažymint Č. Sugiharos metus Lietuvoje, Lietuvos ambasadoje Tokijuje buvo surengtas priėmimas, kuriame dalyvavo Japonijos ir Lietuvos parlamentinės draugystės grupės pirmininkas H. Nakasone, Tokijo Minato savivaldybės meras M. Takei, Japonijos URM atstovai, Lietuvos garbės konsulas Sh. Komaru, Wasedos ir Meijo universitetų atstovai, žurnalistai.

Savo kalboje ambasadorius G. Varvuolis apžvelgė pagrindinius Sugiharos metų renginius Lietuvoje ir Japonijoje. H. Nakasone dėkojo ambasadai ir Lietuvai už Sugiharos paveldo puoselėjimą.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Waseda-4.jpg

Gruodžio 9 d. Lietuvos ambasada Japonijoje ir Tokijo Wasedos universitetas surengė konferenciją "Čijunės Sugiharos humanizmo paveldas ir pamokos", skirtą Č. Sugiharos gimimo 120-osioms metinėms ir „vizų į gyvenimą“ išdavimo 80-mečiui. Prie konferencijoje virtualiai prisijungė virš 300 dalyvių iš Japonijos, JAV ir kitų valstybių (konferencijos įrašas yra prieinamas YouTube: https://youtu.be/2Mu6Knt-k-I).

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
P_20201207_142121_vHDR_Auto.jpg

Ambasadorius G. Varvuolis vizito Osakoje metu susitiko su energetikos įmonės KEPCO vadovybe, aptarė potencialų bendradarbiavimą atsinaujinančios energetikos projektuose Lietuvoje. Pristatyti ir kiti Lietuvos energetikos projektai – sinchronizacija, 200MW galios tinklo baterijų projektas, jūrinių vėjo jėgainių Baltijos jūroje projektas. Tai pat apsilankyta Lietuvos garbės konsulate ir Panasonic muziejuje.  

Ekonomika ir verslas »
P_20201202_143341_vHDR_Auto.jpg

Gruodžio 2 d.  ambasadorius G. Varvuolis lankėsi Kanazawos mieste kur dalyvavo Lietuvos muzikantų Žydrės Ovsiukaitės ir Danielio Rubino soliniame koncerte Ishikawa prefektūros Ongakudo koncertų salėje bei pasveikino renginio dalyvius. Vizito metu ambasadorius taip pat susitiko su Kanazawa meru Yukiyoshi Yamano bei Ishikawa prefektūros kamerinio simfoninio orkestro vadovais, kitais šio miesto kultūros ir meno veikėjais.

Istorinė, kultūros diplomatija »
4.jpeg

Ambasadorius G. Varvuolis lankėsi baigiamuosiuose Lietuvos savaitės renginiuose Hiracukos mieste bei kartu su miesto meru K.Ochiai pasveikino miesto gyventojus susirinkusius į filmo "Persona non-grata" peržiūrą.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Lidija Simkute-small -png.png

Lietuvos ir Australijos poetė Lidija Šimkutė diskutuos apei savo kūrybą ir gyvenimą dviejose kultūrose Europos literatūros festivalyje Japonijoje (https://eulitfest.jp) lapkričio 26 d., 18:00-18:45 (Tokijo laiku). Diskusijoje dalyvaus jos kvertėjsa į japonų kalbą Koichi Yakushigawa.

Kviečiame registruotis: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_WHolaX9ySiGmsD8qI1j9TQ

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata