Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Prezidentas pagerbė japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą

Sukurta 2019.10.24 / Atnaujinta 2019.10.24 13:20
   Prezidentas pagerbė japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą
   Prezidentas pagerbė japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą
   Prezidentas pagerbė japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą
   Prezidentas pagerbė japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą
   Prezidentas pagerbė japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą

   Spalio 24 d. su darbo vizitu Japonijoje viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apsilankė Čiunės Sugiharos memorialiniame muziejuje Jaocu mieste ir padėjo vainiką prie šio japonų diplomato, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjusio žmones, paminklo. Prezidento apsilankymo garbei buvo atidengta Č. Sugiharos atminimo lenta.

   „Čiunė Sugihara yra viena ryškiausių mūsų valstybes siejančių asmenybių. Lietuva ir Japonija bendrai puoselėja jo žygdarbio atminimą. Dabarties kartoms Čiunė Sugihara yra tolerancijos, žmogiškumo ir teisingumo pavyzdys. Pareiga žmogiškumui jam buvo aukščiau už įprotį paraidžiui laikytis taisyklių. Iki šiol jis įkvepia mus savo žygdarbiu“, – atidengiant Č. Sugiharos atminimo lentą sakė Prezidentas.

   1939–1940 metais Kaune veikusio Japonijos konsulato vicekonsulo pareigas ėjęs Č. Sugihara išduodavo Japonijos tranzitines vizas žydams. Nors vizų išdavimas prieštaravo tuometinei jo vyriausybės politikai, toks jo poelgis išgelbėjo daugiau kaip 6000 gyvybių. Už šį humanišką poelgį 1985 m. Izraelio Jad Vašem centras suteikė Č. Sugiharai Pasaulio tautų teisuolio vardą.

   Pasak šalies vadovo, Č. Sugihara yra Lietuvos ir Japonijos bendrystės simbolis, o jo atminimo puoselėjimas prisideda prie tarpvalstybinių, ekonominių, kultūrinių ir švietimo ryšių su Japonija stiprinimo. Minint 80-ąsias Japonijos diplomato veiklos Kaune metines 2020-ieji Lietuvoje paskelbti Č. Sugiharos metais. Kartu bus minima ir šio japonų diplomato 120-oji gimimo sukaktis.

   Su Č. Sugihara susiję miestai Japonijoje jungiasi į naują turistinį maršrutą, plėtoja turizmo infrastruktūrą ir patys noriai plečia ryšius su Kaunu, kuriame veikia Č. Sugiharos memorialinis muziejus. Dėl objektų, susijusių su Č. Sugiharos veikla Kaune, Lietuvoje apsilanko vis daugiau japonų turistų.

   Šaltinis. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1_1.jpg

   ASEM Transporto ministrų susitikime Budapešte Lietuvos susisiekimo viceministras G. Mažeika susitiko su Japonijos žemės, infrastruktūros, transporto ir turizmo viceministru Wada Masamune. G. Mažeika pristatė svarbiausius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus – „Rail Baltica“ ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtrą bei galimybes Japonijos verslo atstovams dalyvauti įgyvendinant šiuos projektus. Abiejų šalių viceministrai pasirašė Memorandumą dėl ketinimų bendradarbiauti transporto srityje.

   Užsienio politika ir diplomatija »
   1.jpg

   Žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto vadovaujama delegacija 2019 m. gruodžio 4-7 dienomis lankosi Japonijoje.

   Dvišalės prekybos skatinimas ir maisto sauga. Šie ir kiti klausimai buvo aptarti Japonijoje įvykusio Lietuvos žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto ir Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministro Shinya Fujiki susitikimo metu.

   Ekonomika ir verslas »
   jann038[1].jpg

   Diana Nausėdienė lankėsi Keio Universiteto medicinos mokykloje ir Keio Universiteto ligoninėje, kur susitiko Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros prezidentu profesoriumi Dr. Makoto Suematsu, kuriam pernai buvo įteiktas Lietuvos valstybės apdovanojimas – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

    

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   dsc_5030_2.jpg

   Spalio 24 d. Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai suteiktas Japonijos Gifu universiteto garbės daktaro laipsnis.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   dsc_4927_1.jpg

   Lietuvos Respublikos Prezidento atvira paskaita Gifu universitete Japonijoje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   dsc_2512_1.jpg

   Spalio 23 d. Tokijuje viešintis šalies vadovas Gitanas Nausėda susitiko su Japonijos Parlamento Atstovų rūmų Pirmininku Tadamoriu Oshima. Susitikime daugiausia dėmesio skirta globalios darbotvarkės aptarimui ir šalių tvaraus vystymosi tikslams. Kalbėta apie intensyvėjančius Lietuvos ir Japonijos santykius, paremtus bendromis demokratinėmis vertybėmis, išskirtiniu dėmesiu parlamentinių ir kultūrinių santykių stiprinimui.

   Užsienio politika ir diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata