Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Premjeras sveikino gyvybės mokslų lyderius iš viso pasaulio

Sukurta 2016.09.15 / Atnaujinta 2016.09.15 08:43
   Premjeras sveikino gyvybės mokslų lyderius iš viso pasaulio
   Premjeras sveikino gyvybės mokslų lyderius iš viso pasaulio
   Premjeras sveikino gyvybės mokslų lyderius iš viso pasaulio
   Premjeras sveikino gyvybės mokslų lyderius iš viso pasaulio

   „Vilnius tapo vieta, labai svarbi ir įspūdinga tiems, kas nustato naujas gyvybės mokslų ir pramonės vystymosi kryptis“, – sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Tarptautinio gyvybės mokslų forumo „Life Sciences Baltics“ atidaryme, kreipdamasis į šio renginio dalyvius ir svečius: mokslininkus, verslo atstovus, gyvybės mokslų srities pramonės lyderius, ministrus, kitus valstybės sektoriaus atstovus.

   Pasak Vyriausybės vadovo, prieš ketverius metus buvo pradėta nuo drąsios iniciatyvos, kurios tikslas – suburti ekspertus, geriausius savo srities specialistus ir visus suinteresuotuosius, siekiant ištirti ir paspartinti šio pramonės sektoriaus Baltijos regione potencialą. Šiandien forumas, sulaukęs naujų žmonių ir idėjų, ir toliau remiasi tokiomis pamatinėmis vertybėmis ir principais, kaip dėmesio sutelkimas į svarbiausius visuomeninius klausimus, partnerystės užmezgimas, pasinaudojimas žinių perkėlimu, verslo galimybės ir skverbimasis į rinką.

   „Lietuva didžiuojasi gerai išvystyta gyvybės mokslų pramone, kurios metinis augimas sudaro daugiau kaip 20 proc. ir kurios produkcija eksportuojama į daugiau kaip 70 šalių. Dėl didelių pastarojo meto valstybės investicijų į gyvybės mokslų srities mokslinių tyrimų ir plėtros infrastruktūrą Lietuva tapo patrauklia šalimi bendradarbiauti“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

   Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad Lietuva siekia iki 2020 m. tapti Europos sveikatos technologijų ir biotechnologijų inovacijų centru. Lietuvos Vyriausybė, norėdama paremti šį siekį, investavo 400 milijonų eurų į pačią moderniausią infrastruktūrą. Penki mokslo ir technologijų slėniai sudaro palankias sąlygas mokslo, studijų ir verslo sąveikai.

   Premjero teigimu, tikrieji mūsų lyderiai yra biotechnologijų, farmacijos ir medicinos prietaisų pramonės šakos, iš kurių gautos pajamos sudaro labai didelę BVP dalį. Per dvejus pirmavimo pramonėje dešimtmečius šie sektoriai tapo labiausiai išsivysčiusiais pramonės sektoriais Centrinės ir Rytų Europos regione. Lietuvos biofarmacijos ir medicinos technologijų produktai pateko į labiausiai reguliuojamas pasaulio rinkas.

   „Tikiu, kad atvykdami į Vilnių, jūs kėlėte sau asmeninius ir institucinius tikslus. Būkite atviri, dalyvaukite ir bendraukite. Tai vieta ir laikas keistis pačiomis pažangiausiomis ir novatoriškiausiomis idėjomis. Aš visiems linkiu sėkmingo renginio. Esu įsitikinęs, kad mes ir vėl susirinksime Vilniuje 2018 metais“, – linkėjo Vyriausybės vadovas.

   Forumo „Life Sciences Baltics“ darbo pradžioje Ministras Pirmininkas A. Butkevičius susitiko su Japonijos Medicinos tyrimų ir plėtros agentūros (AMED) prezidentu Makoto Suematsu ir aptarė bendradarbiavimą gyvybės mokslų srityje, pabrėžė dvišalio bendradarbiavimo plėtros svarbą.

   „Į Japoniją žvelgiame kaip į stiprią ir patikimą ekonomikos ir prekybos partnerę. Be to, yra daug galimybių plėtoti mūsų ryšius mokslo ir švietimo srityse. Lietuvos Vyriausybė skatina šalies verslo, mokslo ir inovacijų lyderius glaudžiau bendradarbiauti su Japonijos partneriais, žinoma, ir gyvybės mokslų srityje“, – sakė premjeras.

   Ministras Pirmininkas taip pat informavo, kad Lietuva yra inicijavusi ir perdavusi Japonijai tarpministerinio susitarimo su šia šalimi dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje projektą ir tikisi, kad netrukus jis bus suderintas ir Japonijoje bei parengtas pasirašyti.

   Forume „Life Sciences Baltics“ dalyvauja 15 dalyvių iš Japonijos, iš jų – 5 pranešėjai, tarp kurių yra ir AMED prezidentas M. Suematsu. AMED yra vyriausybės agentūra, koordinuojanti visų atitinkamų ministerijų ir kitų žinybų veiklą medicinos tyrimų srityje, biudžetas – virš milijardo eurų per metus. Agentūra įsteigta 2015 m. atskiru įstatymu, turi įgaliojimus organizuoti, vykdyti, kontroliuoti medicinos tyrimus Japonijoje ir tarptautinį bendradarbiavimą šioje srityje.

   AMED atstovai taip pat lankysis Vilniaus universitete, Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Nacionaliniame vėžio centre, Jungtiniame gyvybės mokslų centre, Genetikos centre ir planuotų pradėti projektus su Lietuva onkologijos, genetikos, senėjimo, chroniškų ligų srityse.

   „Life Sciences Baltics“ forumo darbe dalyvaus per 1000 svečių iš 40-ies pasaulio šalių. Gausios gyvybės mokslų atstovų delegacijos atvykusios iš Izraelio, Japonijos, JAV ir kitų tikslinių mūsų šalies eksporto rinkų, kuriose yra labai aukšto lygio gyvybės mokslų industrija.

   Šaltinis: http://ministraspirmininkas.lrv.lt/lt/naujienos/premjeras-sveikino-gyvybes-mokslu-lyderius-is-viso-pasaulio

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   FB_IMG_1522287990024.jpg

   Paskutiniąją kovo savaitę ambasadorius Gediminas Varvuolis susitiko su svarbiausiais Lietuvos partneriais mokslo, inovacijų ir technologijų srityse – Japonijos Medicininių tyrimų plėtros agentūros (AMED) prezidentu Makoto Suematsu, Japonijos Mokslo skatinimo organizacija (JSPS) prezidentu Yuichiro Anzai, Japonijos bioindustrijos asociacijos vykdomuoju direktoriumi Yoshiaki Tsukamoto bei Tokijo mokslo universiteto vice-prezidentu Makoto Asashima.

   Ekonomika ir verslas »

   Naujienlaiškio prenumerata