Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Premjeras A. Butkevičius: esame suinteresuoti stiprinti ryšius su Singapūru

Sukurta 2016.09.14 / Atnaujinta 2016.09.14 09:00
   Premjeras A. Butkevičius: esame suinteresuoti stiprinti ryšius su Singapūru
   Premjeras A. Butkevičius: esame suinteresuoti stiprinti ryšius su Singapūru

   Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius 2016 m. rugsėjo 13 d. susitiko su buvusia Singapūro finansų ir transporto ministre Hwee Hua Lim ir Lietuvos garbės konsulu Singapūre Andy Lim. Premjeras su svečiais aptarė politinius ir ekonominius Lietuvos ir Singapūro ryšius, bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityse bei galimybę akredituoti Singapūro ambasadorių Lietuvai.

   „Lietuvą įkvepia Singapūro, tapusio vienu didžiausių globalios ekonomikos centrų, pavyzdys. Didelį įspūdį daro jūsų šalies ekonominės pertvarkos, todėl siekiame stiprinti dvišalius ryšius ir perimti gerąją patirtį“, – sakė Vyriausybės vadovas, išskirdamas ponios Lim indėlį į Singapūro ekonominį vystymąsi. 

   Ministras Pirmininkas taip pat pažymėjo, kad aukštai vertina Lietuvos garbės konsulo Singapūre A. Lim pastangas glaudinant dvišalius ryšius. „Lietuva yra pasirengusi plėtoti dvišalį politinį dialogą ir gilinti ekonominius santykius“, – sakė premjeras A. Butkevičius. 

   Ministro Pirmininko teigimu, Vyriausybė deda dideles pastangas kuriant palankią investicinę aplinką, todėl Lietuva jau šiandien gali pasiūlyti laisvąsias ekonomines zonas, finansinius ir mokslinius centrus, kvalifikuotą darbo jėgą. 

   Premjeras pridūrė, kad Lietuva kelia sau tikslą iki 2020 m. tapti sveikatos ir biotechnologijos mokslų centru Europoje. „Esame suinteresuoti stiprinti bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityse, tam skiriame didelį dėmesį. Jau šiandien Lietuva turi viską, ko reikia paklausiems, inovatyviems produktams kurti. Mūsų šalis pirmauja Europos Sąjungoje pagal gyventojų su aukštuoju išsilavinimu skaičių, lietuvių mokslininkai garsėja tarptautinio lygio mokslo pasiekimais. Veikia penki mokslo ir verslo slėniai, dešimt mokslo ir technologijų parkų, esama gabių verslo organizatorių, vadybininkų. Per praėjusį finansinį laikotarpį mokslo slėniams skirta šimtai milijonų eurų“, – vardijo Vyriausybės vadovas A. Butkevičius. 

   Ministras Pirmininkas džiaugėsi, kad su visa šia infrastruktūra svečiai iš Singapūro turės galimybę susipažinti lankydamiesi šiomis dienomis Lietuvoje vykstančioje gyvybės mokslų ir inovacijų parodoje „Life Sciences Baltics“. 

   Susitikime taip pat akcentuota, kad Lietuvos ir Singapūro santykius sustiprintų Singapūro ambasadoriaus Lietuvai paskyrimas. Savo ruožtu Lietuva jau yra akreditavusi ambasadorių – Egidijų Meilūną, reziduojantį Japonijoje. 

   Šaltinis: http://ministraspirmininkas.lrv.lt/lt/naujienos/premjeras-a-butkevicius-esame-suinteresuoti-stiprinti-rysius-su-singapuru

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   82491_c74394bb68a68ce3a0d140a765748c2a.jpg

   Tęsdamas vizitą Singapūre lapkričio 16 dieną ministras Linas Linkevičius su Singapūro užsienio reikalų ministru Vivianu Balakrishnanu ir vyresniuoju valstybės ministru gynybai ir užsienio reikalams Osmanu Maliki aptarė regioninės ir globalios politinės darbotvarkės aktualijas bei bendradarbiavimą daugiašaliuose formatuose.

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
   82476_2db837332d67b096ab25237fcbb46225.jpg

   Pirmąją savo vizito Singapūre dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir jį lydinti delegacija susitiko su itin aukštai reitinguojamais Singapūro nacionaliniu bei Nanyango technologijų universitetais ir vienos stipriausių mokslo ir tyrimo įstaigų pasaulyje Singapūro mokslo, technologijų ir tyrimų agentūros A*STAR atstovais. 

   Užsienio politika ir diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata