Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Pažintį su Lietuvos šiuolaikiniu šokiu Tokijuje dovanos Kauno šokio teatras „Aura“

Sukurta 2017.11.02 / Atnaujinta 2017.11.02 15:59
   Pažintį su Lietuvos šiuolaikiniu šokiu Tokijuje dovanos Kauno šokio teatras „Aura“
   Pažintį su Lietuvos šiuolaikiniu šokiu Tokijuje dovanos Kauno šokio teatras „Aura“
   Pažintį su Lietuvos šiuolaikiniu šokiu Tokijuje dovanos Kauno šokio teatras „Aura“

   Lapkričio 4 ir 5 dienomis „Session House“ teatre Tokijuje Kauno šokio teatras „Aura“ pasirodys festivalio „Dance Bridge International 2017“ publikai. Lietuvoje ir užsienyje pripažinimą pelnęs šokio teatras „Aura“ Japonijoje rodys šokio spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“, kuris yra pelnęs ne vieną teatrinį apdovanojimą.   

   Perteikti spektaklio temas ir spalvas choreografė Birutė Letukaitė patikėjo šokėjams Emai Senkuvienei (Lietuva) ir Blake Seidel (JAV). Scenoje išvysime tikrus savo srities profesionalus ir talentus: šokėja E. Senkuvienė buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“ – aukščiausiam teatriniam apdovanojimui Lietuvoje, o kompozitoriui A. Jasenkai už muziką spektakliams šis prizas buvo įteiktas net keletą kartų.

   Nors šokio teatras „Aura“ į Japoniją atvyksta pirmą kartą, su šia šalimi teatrą sieja glaudus bendradarbiavimas. Šiemet Kaune vykusiame tarptautiniame šokio festivalyje „Aura 27“ Japonijai parodytas ypatingas dėmesys. Festivalio programoje Kaune buvo pristatytas japonų šiuolaikinis šokis, surengtas susitikimas su festivalio publika, kuriame kaip garbės svečias dalyvavo ir teatro „Session House“ vadovas Ito Takashi. Keletą sezonų šokio teatre „Aura“ dirbo ir dvi talentingos japonų šokėjos Kyrie Oda ir Haruka Suzuki.

   Kauną su Japonija sieja ir istoriniai ryšiai. Čia nuo 1939 metų dirbo japonų diplomatas Čiunė Sugihara. Reziduodamas Kaune jis išgelbėjo gyvybes tūkstančiams žydų. Šios asmenybės atminimui pagerbti Kaune vyksta įvairūs kultūriniai renginiai: sakurų žydėjimo šventė, Sugiharos atminimo savaitė, iškilmingai atidengta memorialinė lenta diplomatui. Visuose renginiuose aktyviai dalyvauja ir „Aura“, teminėmis šokio kompozicijomis ir spektakliais praturtindama šiuos susibūrimus.

   Teatro gastroles į Japoniją pristato Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje.

   Kauno šokio teatras AURA spektaklis  „Padaryk iš manęs jungiklį” Tokijuje vyks :

   Lapkričio 4 d. 19 val.,

   Lapkričio 5 d. 13 val. ir 17 val.

   „Session House“, 158 Yaraichō, Shinjuku-ku, Tokijas 162-0805, Japonija

   http://www.session-house.net/map_access.html

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   P_20180713_150737_.jpg

   Liepos 13 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis susitiko su Japonijos švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministru Yoshimasa Hayashi.

   Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
   P_20180622_155152_vHDR_Auto-01_.jpg

   Birželio 22 d. ambasadoje surengtame Lietuvos pristatymo renginyje „Yomiuri“ kultūros centro nariams pristatytos turizmo Lietuvoje galimybės, UNESCO paveldo objektai, Lietuvos šimtmečio renginiai, svarbiausi istoriniai faktai, gintaro panaudojimo subtilybės, lietuviškų sodų pynimo tradicijos, kulinarija, unikali kalba.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   Emilia_PressKit-1.jpg

   Japonijoje vykstančiame Europos Sąjungos šalių filmų festivalyje Japonijoje Lietuvai atstovaus didelio populiarumo Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių susilaukęs režisieriaus Donato Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   P_20180208_150847.jpg

   Tokijuje vasario 8 d. vykusiame „EU-Japan Fest” renginyje Japonijos kultūros veikėjams pristatytas Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022. Projekto meno vadovės Virginijos Vitkienės ir direktorės Anos Čižauskienės perkaitytas pranešimas ir parodytas vaizdo įrašas apie planuojamą programą 2022 m. susilaukė didelio renginio dalyvių dėmesio. Po pristatymo prie Kauno stendo nusitęsė eilė norinčiųjų daugiau sužinoti apie miestą.

   Renginyje pristatytos buvusios, esamos ir būsimos Europos kultūros sostinės. 

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata