Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Pažintį su Lietuvos šiuolaikiniu šokiu Tokijuje dovanos Kauno šokio teatras „Aura“

Sukurta 2017.11.02 / Atnaujinta 2017.11.02 15:59
   Pažintį su Lietuvos šiuolaikiniu šokiu Tokijuje dovanos Kauno šokio teatras „Aura“
   Pažintį su Lietuvos šiuolaikiniu šokiu Tokijuje dovanos Kauno šokio teatras „Aura“
   Pažintį su Lietuvos šiuolaikiniu šokiu Tokijuje dovanos Kauno šokio teatras „Aura“

   Lapkričio 4 ir 5 dienomis „Session House“ teatre Tokijuje Kauno šokio teatras „Aura“ pasirodys festivalio „Dance Bridge International 2017“ publikai. Lietuvoje ir užsienyje pripažinimą pelnęs šokio teatras „Aura“ Japonijoje rodys šokio spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“, kuris yra pelnęs ne vieną teatrinį apdovanojimą.   

   Perteikti spektaklio temas ir spalvas choreografė Birutė Letukaitė patikėjo šokėjams Emai Senkuvienei (Lietuva) ir Blake Seidel (JAV). Scenoje išvysime tikrus savo srities profesionalus ir talentus: šokėja E. Senkuvienė buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“ – aukščiausiam teatriniam apdovanojimui Lietuvoje, o kompozitoriui A. Jasenkai už muziką spektakliams šis prizas buvo įteiktas net keletą kartų.

   Nors šokio teatras „Aura“ į Japoniją atvyksta pirmą kartą, su šia šalimi teatrą sieja glaudus bendradarbiavimas. Šiemet Kaune vykusiame tarptautiniame šokio festivalyje „Aura 27“ Japonijai parodytas ypatingas dėmesys. Festivalio programoje Kaune buvo pristatytas japonų šiuolaikinis šokis, surengtas susitikimas su festivalio publika, kuriame kaip garbės svečias dalyvavo ir teatro „Session House“ vadovas Ito Takashi. Keletą sezonų šokio teatre „Aura“ dirbo ir dvi talentingos japonų šokėjos Kyrie Oda ir Haruka Suzuki.

   Kauną su Japonija sieja ir istoriniai ryšiai. Čia nuo 1939 metų dirbo japonų diplomatas Čiunė Sugihara. Reziduodamas Kaune jis išgelbėjo gyvybes tūkstančiams žydų. Šios asmenybės atminimui pagerbti Kaune vyksta įvairūs kultūriniai renginiai: sakurų žydėjimo šventė, Sugiharos atminimo savaitė, iškilmingai atidengta memorialinė lenta diplomatui. Visuose renginiuose aktyviai dalyvauja ir „Aura“, teminėmis šokio kompozicijomis ir spektakliais praturtindama šiuos susibūrimus.

   Teatro gastroles į Japoniją pristato Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje.

   Kauno šokio teatras AURA spektaklis  „Padaryk iš manęs jungiklį” Tokijuje vyks :

   Lapkričio 4 d. 19 val.,

   Lapkričio 5 d. 13 val. ir 17 val.

   „Session House“, 158 Yaraichō, Shinjuku-ku, Tokijas 162-0805, Japonija

   http://www.session-house.net/map_access.html

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   i49u6911505.jpg

   Artėjant Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, Japonijoje – vienoje didžiausių pasaulyje tarptautinėje turizmo parodoje „Jata“ – pristatytas įspūdingiausias kitąmet mūsų šalyje vyksiantis renginys – Lietuvos dainų šventė „Vardan tos...“. Tautiniais kostiumais žavėjęs ir lietuviškomis dainomis užbūręs japonų publiką, Lietuvą atstovaujantis Jungtinis Lietuvos kultūros centrų vadovų choras kvietė visus atvykti į mūsų šalį ir išvysti vieną didžiausių šalies kultūros įvykių, garsinančių jos vardą pasaulyje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   3.jpg

   Jaukioje Tokijo galerijoje „Marebito“ lietuvių menininkė Kotryna Šešelgytė ir vertėja Rūta Aleksandravičiūtė liepos 1 d. surengė originalų lietuviškų pasakų pristatymą. K. Šešelgytė kanklėmis atliko penkias lietuvių liaudies dainas, pristatė lietuvių liaudies pasakos „Stebuklinga duona“ motyvais pieštą kami-shibai (paveikslėlių teatrą), o R. Aleksandravičiūtė skaitė lietuvių liaudies pasakas japoniškai.

   Lietuviai Japonijoje »
   simpoziumas1.jpg

   Birželio 17 d. Tokijuje Sofijos universitete  Japonijos slavistų asociacija ir Sofijos Europos institutas surengė tarptautinį simpoziumą „Baltų kalbos ir jų kaimynai“, kuriame Japonijos, JAV ir Lietuvos mokslininkai nagrinėjo daugiakalbiškumo ir daugiakultūriškumo istoriją bei dabartinę situaciją Lietuvoje ir Latvijoje.

   Lietuviai Japonijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
   ambasadoje.jpg

   Lietuvos kultūros paveldas – šiaudiniai sodai, tęsiantys gilią lietuvių dekoratyvinės dailės tradiciją, patraukė didelį dėmesį Lietuvos ambasados Japonijoje surengtuose Lietuvos kultūros ir tautinio paveldo renginiuose.  

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata