Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Pasirengimas Tokijo žaidynėms aptartas LTOK

Sukurta 2016.09.21 / Atnaujinta 2016.09.21 08:16
  Pasirengimas Tokijo žaidynėms aptartas LTOK

  Nors Rio olimpinių žaidynių ugnis užgeso vos prieš mėnesį, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas jau rengiasi Tokijo olimpinėms žaidynėms. Rugsėjo 19 d. LTOK lankėsi Hiratsukos miesto delegacija iš Japonijos.

  „Viliamės, kad mūsų bendradarbiavimas duos naudos ne tik mums, bet ir jūsų miestui, nes draugystė visada neša naudą“, - sveikindama svečius iš Japonijos sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

  „Japonų tikslas, kad Tokijo olimpinės žaidynės išliktų visų atminty. Mūsų miestas pasiruošęs priimti lietuvių sportininkus ir glaudžiai bendradarbiauti rengiantis olimpinėms žaidynėms“, - patikino Hiratsukos vicemeras Junichi Inoue.

  Pagrindinis LTOK ir japonų susitikimo tikslas – aptarti bendradarbiavimo per šį olimpinį ciklą galimybes.

  Hiratsuka įsikūrusi maždaug valanda kelio automobiliu arba elektriniu traukiniu nuo Tokijo. Šiame mieste, pasak LTOK olimpinės direkcijos direktoriaus pavaduotojo Einiaus Petkaus, labai geros sąlygos treniruotis krepšininkams, plaukikams, dvikovinių sporto šakų atstovams, yra geras sporto medicinos centras. Irkluotojams, baidarių ir kanojų atstovams, kurių, tikėtina, bus gausu tarp Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų, tektų keliauti  treniruotis į Sagamiharos miestą, kuris yra maždaug 1,5 val. kelio nuo Hiratsukos. Tačiau, pasak vicemero, į šį miestą dabar tiesiamas kitas kelias, tad gali būti, kad sportininkams kelionė sutrumpėtų iki valandos.

  Kalbant apie treniruočių stovyklas, svarbus klausimas ne tik sporto bazės, bet ir atletų apgyvendinimas. Pasak vicemero, šiuo metu mieste esantys viešbučiai daugiausia pritaikyti japonams, kurie yra smulkesnio kūno sudėjimo nei lietuviai. „Tačiau miestas dės visas pastangas, kad kambariai būtų paruošti aukštaūgiams lietuviams“, - užtikrino J.Inoue. 

  Hiratsukoje taip pat įsikūręs Tokai universitetas. Susitikime dalyvavęs Lietuvos dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius sakė,  kad mūsų dziudo imtynininkams ruoštis Tokijo žaidynėms šiame mieste būtų itin patogu, nes Tokai universiteto dziudo komanda itin pajėgi: „Tai nacionalinės rinktinės lygio komanda, todėl mes labai suinteresuoti dalyvauti bendrose stovyklose“. Japonų delegacijos atstovai patikino, kad užsimezgus bendradarbiavimui, jie lietuviams suteiktų ne tik sporto bazes, bet pasirūpintų ir varžovais, su kuriais būtų galima išmėginti jėgas draugiškose varžybose. Beje, Rio olimpinėse žaidynėse Hiratsukos atstovas pelnė aukso medalį būtent dziudo varžybose.

  Pasak Lietuvos olimpinio fondo direktoriaus Vitalijaus Vasiliausko, planuojamas ne tik bendradarbiavimas sporto srityje, bet galvojama ir apie tai, kad parke, kuriame įsikūrusios sporto bazės, būtų atidarytas Lietuvių kultūros centras. Šią idėją palaikė ir miesto vicemeras, patikinęs, kad jie bus pasirengę prisidėti prie tokio centro steigimo.

  LTOK ir Hiratsuka savo bendradarbiavimą ketina įtvirtinti dar šį rudenį  pasirašydami sutartį. Tuomet jau kitų metų pradžioje  suinteresuotų Lietuvos sporto federacijų atstovai galėtų vykti į miestą ir patys susipažinti su sąlygomis sportininkams bei planuoti jų pasirengimą Japonijoje.

  Susitikime dalyvavo Hiratsuka miesto atstovai bei Japonijos ir Lietuvos mainų centro atstovai, Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas, LTOK darbuotojai, Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis, Lietuvos krepšinio, dziudo imtynių, baidarių ir kanojų irklavimo federacijų atstovai.

  Susitikimo pabaigoje Hiratsukos vicemeras J.Inoue pasirašė LTOK svečių knygoje, svečiams buvo įteiktos LTOK atminimo dovanos. 

  Šaltinis: http://www.ltok.lt/naujienos-ir-media/aktualijos/show/parirengimas-tokijo-zaidynems-aptartas-su-japonais

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  FB_IMG_1518511460133.jpg

  Vasario 13 d. paskirtasis ambasadorius Gediminas Varvuolis ir žemės ūkio atašė Deividas Kliučinskas susitiko su Hiratsukos miesto meru Katsuhiro Ochiai ir kitais miesto atstovais. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta glaudžiais Lietuvos ir Hiratsukos miesto santykiais, aptarti tolesnio bendradarbiavimo planai.

  Ekonomika ir verslas » Istorinė, kultūros diplomatija »
  FB_IMG_1509713661120.jpg

  Lietuvos sportininkų ir trenerių grupė Japonijoje, Lietuvos olimpiečių treniruočių bazėje Hiratsukoje, jau pradėjo pasirengimą 2020 m. Tokijo Olimpinėms žaidynėms.

  Spalio 29 – lapkričio 8 dienomis Japonijoje viešintys Lietuvos sportininkai apžiūrėjo, kaip parengtos olimpiečių treniruotėms skirtos sporto salės, stadionai ir kiti sporto įrenginiai ir patys išbandė treniruočių sąlygas Hiratsukoje.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  Nakasone.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 9 dieną pokalbiuose su Japonijos viešojo ir privataus sektoriaus atstovais akcentavo mūsų šalies informacijos ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus pasiekimus bei išreiškė įsitikinimą, jog netrukus ir šioje srityje Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas įgaus pagreitį.

  Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Japonijoje »

  Naujienlaiškio prenumerata