Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Ministras A. Veryga susitiko su Japonijos Tokijo mokslo universiteto viceprezidentu profesoriumi M. Asashima

Sukurta 2017.09.21 / Atnaujinta 2017.10.02 11:09
  Ministras A. Veryga susitiko su Japonijos Tokijo mokslo universiteto viceprezidentu profesoriumi M. Asashima

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga susitiko su Japonijos Tokijo mokslo universiteto viceprezidentu profesoriumi Makoto Asashima. Susitikimo metu ministras padėkojo profesoriui už ilgametį indėlį plėtojant bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Japonijos mokslininkų bei aptarė bendradarbiavimo galimybes gyvybės mokslų bei medicinos srityse.

  Pasaulinio garso Japonijos mokslininko profesoriaus M. Asashima dėka pradėtas platus ir daugiaplanis Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas mokslo srityje. Būdamas Japonijos pagrindinės mokslo finansavimo agentūros JSPS (angl. Japan Society for Promotion of Science) vykdančiuoju  direktoriumi 2014 m. inicijavo ir organizavo pirmąjį bendrą Lietuvos ir Japonijos mokslo simpoziumą, vykusį Japonijos Tsukubos universitete. Vėliau organizavo antrąjį ir trečiąjį mokslo simpoziumus, vykusius Tokijo universitete bei Lietuvos mokslo taryboje Vilniuje. 4-asis Lietuvos ir Japonijos mokslo simpoziumas vyks š. m. spalio mėn. Tokijo mokslo universitete. Iki šiol vykusiuose simpoziumuose dalyvavo daugiau kaip 50 Lietuvos mokslininkų, kurie turėjo galimybes pristatyti savo pasiekimus ir darbus, užmegzti ryšius su partneriais Japonijoje.

  Prof. Makoto Asashima iniciatyva 2014 m. JSPS ir Lietuvos mokslo taryba pradėjo finansuoti bendrus Lietuvos ir Japonijos mokslininkų projektus, šiuo metu vykdoma 10 projektų gyvybės, socialinių, fizikinių ir kitų mokslų srityse.

  2017 m. balandžio mėn. prof. Makoto Asashima buvo išrinktas Lietuvos mokslų akademijos užsienio nariu ir rugsėjo 19 d. Lietuvos mokslų akademijoje skaitė savo inauguracinę paskaitą.

  Šaltinis: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  P_20180420_172024_vHDR_Auto.jpg

  Balandžio 20 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis Japonijos bio-industrijos asociacijos (angl. Japan Bio-Industry Association, JBA) valdymo komiteto nariams pristatė Lietuvos gyvybės mokslų, biotechnologijų ir susijusių sričių potencialą bei pakvietė dalyvauti kas dvejus metus rengiamoje tarptautinėje konferencijoje „Life Sciences Baltics 2018“, kuri vyks šių metų rugsėjo 26-27 d. Vilniuje.

  13496_ab2f9e6f1ff3972bccfbb9eda3d36b87.jpg

  2018 m. balandžio 13-14 dienomis Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės ministro Katsunobu Kato kvietimu sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija dalyvavo trečiajame globaliame ministrų susitikime pacientų saugos klausimais. Susitikime taip pat dalyvavo delegacijos iš 42 šalių bei įvairių tarptautinių organizacijų, tokių kaip EBPO, PSO.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  13183_aec0dba92a4511ed935fefa343dd602f.jpg

  Spalio 8-14 dienomis Sveikatos aspaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija su darbo vizitu lankėsi Japonijoje. Vizito metu sveikatos apsaugos ministras susitiko su Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės viceministre Mizuho Onuma. Susitikimo metu buvo aptarti bendri iššūkiai sveikatos sistemoms, bendradarbiavimas retų ir nediagnozuotų ligų srityje bei visuomenės sveikatos klausimai. Viceministrė domėjosi ir Lietuvos pasiekimais alkoholio ir tabako kontrolės srityse. Viceministrė kartu su Japonijos delegacija buvo pakviesta apsilankyti Lietuvoje 2018 m. rugsėjo 26-27 d. vyksiančioje Life Science Baltics konferencijoje.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  13176_7f68d39ae1ae81e7ae038db5c8257419.jpg

  Vizito Japonijoje metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dalyvavo tarptautiniame gyvybės mokslų simpoziume BioJapan 2017. Simpoziumo metu sveikatos apsaugos ministras pristatė Lietuvos medicinos inovacijų politiką bei dalyvavo panelinėje diskusijoje apie inovacijų plėtrą ir galimybes. Pristatydamas Lietuvos politiką medicinos inovacijų srityje, sveikatos apsaugos ministras pabrėžė ir pasidžiaugė, kad šiandien medicininių inovacijų ir gyvybės mokslų srityje vyrauja didžiulė konkurencija, tačiau Lietuva taip pat užima deramą vietą tarp lyderiaujančių šalių.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  IMG_3023_1.jpg

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija spalio 8–14 dienomis su oficialiu vizitu  lankosi Japonijoje. Šio vizito tikslas – stiprinti tolimesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybes, kurios jau tęsiasi ne vienerius metus medicinos, medicinos inovacijų, medicinos mokslų ir kitose srityse.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  FB_IMG_1504855746239.jpg

  Rugsėjo 7-8 dienomis Lietuvos ambasada Japonijoje įrengė Lietuvos stendą tarptautinėje Kobės pramonės parodoje. Pirmą kartą plačiai šios parodos dalyvių ir lankytojų auditorijai pristatyti Lietuvos gyvybės mokslų, fotonikos, informacinių ir ryšių technologijų, inžinerinės pramonės ir kiti ekonomikos sektoriai.

  Ekonomika ir verslas »

  Naujienlaiškio prenumerata