Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas

Sukurta 2017.05.09 / Atnaujinta 2017.05.10 10:07
   Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas
   Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas
   Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas
   Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas
   Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas

   Tęsdamas darbo vizitą Japonijoje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aplankė japonų diplomato Čiunės Sugiharos memorialinį muziejų jo gimtajame Jaocu mieste.

   Ministras taip pat susitiko su Jaocu miesto meru Masanori Kaneko bei Gifu prefektūros gubernatoriumi Hajime Furuta. Jaocu miestas ir Gifu prefektūra yra užmezgę draugystės ryšius su Lietuvos miestais, įskaitant Kauną, kuriame Č. Sugihara išdavė „Gyvybės vizas“, išgelbėjusias gyvybę maždaug 6000 žydų.

   Lietuvos diplomatijos vadovas pasidžiaugė itin glaudžiais ir naudingais Gifu prefektūros ir Kauno santykiais, aptarė tolesnes bendradarbiavimo kryptis, pakvietė merą ir gubernatorių dalyvauti Sugiharos savaitės renginiuose Kaune rugsėjo 2–8 dienomis.

   „Sugihara ne tik davė svarbią žmogiškumo pamoką visiems, ypač šiandienos diplomatams, bet ir toliau suartina Lietuvą ir Japoniją“, – sakė ministras, pasirašydamas svečių albume.

   Apie vizitą Sugiharos muziejui primins ir ministro padovanotas Sugiharai skirtas Lietuvos pašto ženklas ir specialus vokas.

   Ministras susitiko ir su Nagojos miesto meru Takashi Kawamura, kuris taip pat išreiškė norą užmegzti ryšius su Kaunu. L. Linkevičius pakvietė pramoninį Nagojos miestą, kuris žinomas kaip įmonės „Toyota“ būstinė, išnaudoti Č. Sugiharos dėka užsimezgusius žmogiškuosius ryšius verslo santykiams plėtoti.

   Lietuva – viena iš nedaugelio Europos ir pasaulio valstybių, kuri pasirašė bendradarbiavimo susitarimus su visomis trimis pagrindinėmis Japonijos mokslo tyrimus remiančiomis agentūromis – Japonijos medicinos tyrimų ir plėtros agentūra (Japan Agency for Medical Research and Development), Japonijos mokslo ir technologijų agentūra (Japan Science and Technology Agency) ir Japonijos mokslo skatinimo draugija (Japan Society for Promotion of Sciences).

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20180515 Lithuania -2.jpg

   Gegužės 15 d. Lietuvos ambasadoje Tokijuje minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį pristatyta pirmą kartą Japonijoje išleista Lietuvos istorikų parašyta “Lietuvos istorija”.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   .

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius gegužės 14 dieną oficialiai atidarė Lietuvos garbės konsulatą Gifu mieste Japonijoje.

   Užsienio politika ir diplomatija »
   13496_ab2f9e6f1ff3972bccfbb9eda3d36b87.jpg

   2018 m. balandžio 13-14 dienomis Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės ministro Katsunobu Kato kvietimu sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija dalyvavo trečiajame globaliame ministrų susitikime pacientų saugos klausimais. Susitikime taip pat dalyvavo delegacijos iš 42 šalių bei įvairių tarptautinių organizacijų, tokių kaip EBPO, PSO.

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
   nuotrauka_Foodex.jpg

   Japonija yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų, dedamos visos pastangos plėsti bendradarbiavimą ir nuolat palaikyti ryšius su šia šalimi. Vienas iš tokių žingsnių – dalyvavimas didžiausioje Azijos tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų „Foodex Japan 2018“, kurioje šiemet Lietuvai atstovavo ir žemės ūkio ministro Broniaus Markausko vadovaujama delegacija.

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
   1.jpg

   Kovo 3 d. paskirtasis ambasadorius Gediminas Varvuolis dalyvavo Yaotsu mieste vykusiuose renginiuose, skirtuose pagerbti Chiune Sugihara atminimą.

   83639_1bf56134af56132c62be00900f4bd811.jpg

   Vasario 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, tęsdamas vizitą Australijoje, kartu su delegacija dalyvavo šventiniuose Vasario 16-osios renginiuose Melburne.

   Lietuviai Japonijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata