Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas

Sukurta 2017.05.09 / Atnaujinta 2017.05.10 10:07
   Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas
   Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas
   Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas
   Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas
   Lietuvos užsienio reikalų ministras aplankė Sugiharos gimtąsias vietas

   Tęsdamas darbo vizitą Japonijoje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aplankė japonų diplomato Čiunės Sugiharos memorialinį muziejų jo gimtajame Jaocu mieste.

   Ministras taip pat susitiko su Jaocu miesto meru Masanori Kaneko bei Gifu prefektūros gubernatoriumi Hajime Furuta. Jaocu miestas ir Gifu prefektūra yra užmezgę draugystės ryšius su Lietuvos miestais, įskaitant Kauną, kuriame Č. Sugihara išdavė „Gyvybės vizas“, išgelbėjusias gyvybę maždaug 6000 žydų.

   Lietuvos diplomatijos vadovas pasidžiaugė itin glaudžiais ir naudingais Gifu prefektūros ir Kauno santykiais, aptarė tolesnes bendradarbiavimo kryptis, pakvietė merą ir gubernatorių dalyvauti Sugiharos savaitės renginiuose Kaune rugsėjo 2–8 dienomis.

   „Sugihara ne tik davė svarbią žmogiškumo pamoką visiems, ypač šiandienos diplomatams, bet ir toliau suartina Lietuvą ir Japoniją“, – sakė ministras, pasirašydamas svečių albume.

   Apie vizitą Sugiharos muziejui primins ir ministro padovanotas Sugiharai skirtas Lietuvos pašto ženklas ir specialus vokas.

   Ministras susitiko ir su Nagojos miesto meru Takashi Kawamura, kuris taip pat išreiškė norą užmegzti ryšius su Kaunu. L. Linkevičius pakvietė pramoninį Nagojos miestą, kuris žinomas kaip įmonės „Toyota“ būstinė, išnaudoti Č. Sugiharos dėka užsimezgusius žmogiškuosius ryšius verslo santykiams plėtoti.

   Lietuva – viena iš nedaugelio Europos ir pasaulio valstybių, kuri pasirašė bendradarbiavimo susitarimus su visomis trimis pagrindinėmis Japonijos mokslo tyrimus remiančiomis agentūromis – Japonijos medicinos tyrimų ir plėtros agentūra (Japan Agency for Medical Research and Development), Japonijos mokslo ir technologijų agentūra (Japan Science and Technology Agency) ir Japonijos mokslo skatinimo draugija (Japan Society for Promotion of Sciences).

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_3023_1.jpg

   Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija spalio 8–14 dienomis su oficialiu vizitu  lankosi Japonijoje. Šio vizito tikslas – stiprinti tolimesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybes, kurios jau tęsiasi ne vienerius metus medicinos, medicinos inovacijų, medicinos mokslų ir kitose srityse.

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
   .

   Rugsėjo 28 d. Lietuvos ambasadoje Japonijoje Kunitachi aukštosios muzikos mokyklos absolvenčių merginų choro “Infini” vadovei Ayumi Takaharai įteiktas Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ Padėkos raštas už  buvusio Japonijos konsulo Lietuvoje, Kaune, Pasaulio Tautų Teisuolio Čijunės Sugiharos atminimo puoselėjimą, tolerancijos sklaidą, paramą Sugiharos memorialinio namo-muziejaus Kaune renovacijai.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   pirmas.jpg

   Gegužės 17 d. (Džakarta). Valstybinio vizito į Indoneziją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios šalies Prezidentu Joko Widodo. Tai – pirmasis istorijoje aukščiausių Lietuvos ir Indonezijos vadovų susitikimas, kuriame aptartas dvišalių ryšių stiprinimas, ES ir Indonezijos bendradarbiavimas, globalaus saugumo klausimai. Prezidentė taip pat susitiko su Indonezijos Parlamento Pirmininku Setya Novanto.

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
   star.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, baigdamas darbo vizitą Japonijoje, gegužės 10 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje susitiko su Japonijos verslo, mokslo, politikos, kultūros ir lietuvių bendruomenės atstovais. Renginio metu L. Linkevičius garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo Japonijos ir Lietuvos parlamentarų draugystės lygos pirmininką Hirofumi Nakasone.

   Užsienio politika ir diplomatija »
   jtb1.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 10 dieną susitikimuose Tokijuje akcentavo atsiveriančias naujas galimybes Lietuvai ir Japonijai plėsti ekonominį bendradarbiavimą.

   Ekonomika ir verslas » Lietuviai Japonijoje »
   kishida.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 10 dieną baigdamas darbo vizitą Japonijoje susitiko su šios šalies užsienio reikalų ministru Fumio Kishida. Apžvelgę pastaraisiais metais sparčiai besiplėtojančius Lietuvos ir Japonijos ryšius, ministrai sutarė toliau juos stiprinti politinėje, saugumo, ekonominėje, mokslo ir inovacijų srityse, taip pat artimiausiu metu pasirašyti Dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį.

   Užsienio politika ir diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata