Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Lietuvos sveikatos mokslų universitete lankėsi delegacija iš Japonijos

Sukurta 2016.09.19 / Atnaujinta 2016.09.19 12:50
  Lietuvos sveikatos mokslų universitete lankėsi delegacija iš Japonijos

  Rugsėjo 13–16 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete lankėsi Japonijos įvairių sveikatos mokslo sričių delegacija. Japonijos delegaciją sudaro asmenys, kuriuos į LSMU pakvietė mūsų Universiteto atstovai, viešėję šioje kylančios saulės šalyje.

  Kvietimo apsilankyti Japonijoje LSMU sulaukė dar 2014 m.

  2015 m. LSMU prorektorė mokslui prof. Vaiva Lesauskaitė į Japoniją vyko su delegacija, kurią sudarė atstovai iš „Versli Lietuva“ Mokslo ir inovacijų agentūros bei LR švietimo ir mokslo, taip pat Ūkio ministerijų. 2016 m. į Japoniją vyko Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius ir LSMU Plėtros tarnybos vadovė Laima Matusevičienė.

  Rugsėjo 13–16 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir Kauno klinikose lankosi 15 asmenų iš skirtingų Japonijos institucijų. Tai tarsi trys skirtingos delegacijos. Keletas šios delegacijos narių jau antrą kartą atvyksta į Lietuvą.

  Pirmąją vizito dieną (rugsėjo 13 d.) Universitete lankėsi du asmenys iš Japonijos bioindustrijos  asociacijos ir eksperimentinės gyvūnų bazės atstovai.

  LSMU „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre apsilankiusią delegaciją lydėjo VšĮ „Versli Lietuva“ atstovas. Susitikimo metu su LSMU ir Kauno klinikų atstovais aptartos tolesnio bendradarbiavimo perspektyvos biomedicinos mokslinių tyrimų srityje. 

  Atvykusią japonų delegaciją pasveikino LSMU senato pirmininkas prof. Rimantas Benetis.

  „Mūsų viešnagės tikslas – ieškoti ir rasti daugiau bendradarbiavimo tarp Japonijos ir Lietuvos perspektyvų bei galimybių. Jas mes pamatėme jau prieš 3–4 metus“, – kalbėjo Japonijos delegacijos vadovas.

  LSMU prorektorė mokslui prof. V. Lesauskaitė svečiams pristatė LSMU struktūrą, prioritetinę veiklą ir Universiteto perspektyvas.

  „LSMU studijuoja studentai iš įvairių pasaulio šalių. Iš Japonijos, deja, kol kas dar neturime“, – sakė LSMU prorektorė mokslui prof. V. Lesauskaitė.

  Su LSMU prorektoriumi studijoms prof. Kęstučiu Petrikoniu svečiai iš Japonijos aptarė naujausių technologijų panaudojimą medicinos mokslų procese. 

  Susitikimo metu aptarta ir viena iš Kauno klinikų prioritetinių veiklos sričių – retų ligų gydymas, iššūkiai ir galimybės.

  LSMU MA Farmacijos fakulteto dekanas prof. Vitalis Briedis svečiams parodė LSMU Farmacijos fakultetą, įsikūrusį „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre, bei čia veikiančias laboratorijas.

  Antrasis Japonijos delegacijos vizitas LSMU vyko rugsėjo 15 d. Susitikime buvo gvildenami mokslo klausimai, galimi bendradarbiavimo keliai. Delegacijos vadovas – už tarptautinį bendradarbiavimą mokslo srityje atsakingas asmuo. Šio susitikimo tikslas – aptarti bendradarbiavimo mokslo srityje temas ir galimybes.

  LSMU imasi iniciatyvos ir skelbia konkursus dviem Lietuvos ir Japonijos projektams. Lietuvos mokslininkams atsiveria galimybės vykdyti bendrus Lietuvos ir Japonijos projektus.

  Susitikimų metu buvo prisiminta, kad rugpjūčio 11 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) ir jo ligoninėje Kauno klinikose lankėsi LR ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas su žmona. Tuomet ambasadorius susitiko su LSMU prorektore mokslui prof. V. Lesauskaite, apžiūrėjo „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centrą, domėjosi vykdomais moksliniais tyrimais, LSMU ir verslo įmonių bendradarbiavimu. LSMU atstovai ir delegacijos iš Japonijos nariai dėkingi LR ambasadoriui Japonijoje E. Meilūnui už pagalbą organizuojant ir šį vizitą.

  Šaltinis: http://www.lsmuni.lt/lt/naujienos/naujienos/lietuvos-sveikatos-mokslu-universitete-lankosi-japonu-delegacija.html#

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  P_20180208_150847.jpg

  Tokijuje vasario 8 d. vykusiame „EU-Japan Fest” renginyje Japonijos kultūros veikėjams pristatytas Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022. Projekto meno vadovės Virginijos Vitkienės ir direktorės Anos Čižauskienės perkaitytas pranešimas ir parodytas vaizdo įrašas apie planuojamą programą 2022 m. susilaukė didelio renginio dalyvių dėmesio. Po pristatymo prie Kauno stendo nusitęsė eilė norinčiųjų daugiau sužinoti apie miestą.

  Renginyje pristatytos buvusios, esamos ir būsimos Europos kultūros sostinės. 

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata