Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Lietuvos ir Japonijos užsienio reikalų ministrai sutarė toliau stiprinti valstybių ryšius

Sukurta 2017.05.11 / Atnaujinta 2017.05.11 05:07
  Lietuvos ir Japonijos užsienio reikalų ministrai sutarė toliau stiprinti valstybių ryšius

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 10 dieną baigdamas darbo vizitą Japonijoje susitiko su šios šalies užsienio reikalų ministru Fumio Kishida. Apžvelgę pastaraisiais metais sparčiai besiplėtojančius Lietuvos ir Japonijos ryšius, ministrai sutarė toliau juos stiprinti politinėje, saugumo, ekonominėje, mokslo ir inovacijų srityse, taip pat artimiausiu metu pasirašyti Dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį.

  „Lietuvos ir Japonijos santykiai įgavo pagreitį ir vystosi labai sparčiai ne tik vyriausybių, bet ir verslo, miestų, sportininkų lygmenyje, todėl vyriausybės turi ir toliau nuolat remti šias pastangas“, – sakė L. Linkevičius. Jis pabrėžė, kad Lietuva ir Japonija, pradėjusios kurti santykius istorinių ir žmogiškų ryšių pagrindu, pereina į naują santykių etapą, kuriame dominuos aukštosios technologijos.

  „Su kolega Japonijos užsienio reikalų ministru aptarėme tolesnius žingsnius, prisidėsiančius prie dvišalių santykių gilinimo – artimiausiu metu bus pasirašytas Lietuvos ir Japonijos susitarimas dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo, taip pat pradėsime derybas dėl darbo atostogaujant susitarimo pasirašymo“, – po susitikimo pažymėjo L. Linkevičius.

  Ministrai apsikeitė įžvalgomis apie svarbiausius regioninius įvykius. L. Linkevičius pakvietė kolegą apsilankyti Lietuvoje kitąmet, kai bus minimas modernios valstybės šimtmetis.

  Japonija per pastaruosius metus tapo viena pagrindinių Lietuvos partnerių Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Pagal 2016 m. duomenis, Japonija yra pirmoji eksporto rinka lietuviškoms prekėms Azijoje. Japonija taip pat yra pirmaujanti rinka atvykstamojo turizmo sektoriuje bei svarbiausias partneris regione mokslo ir inovacijų srityje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_3023_1.jpg

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija spalio 8–14 dienomis su oficialiu vizitu  lankosi Japonijoje. Šio vizito tikslas – stiprinti tolimesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybes, kurios jau tęsiasi ne vienerius metus medicinos, medicinos inovacijų, medicinos mokslų ir kitose srityse.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  pirmas.jpg

  Gegužės 17 d. (Džakarta). Valstybinio vizito į Indoneziją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios šalies Prezidentu Joko Widodo. Tai – pirmasis istorijoje aukščiausių Lietuvos ir Indonezijos vadovų susitikimas, kuriame aptartas dvišalių ryšių stiprinimas, ES ir Indonezijos bendradarbiavimas, globalaus saugumo klausimai. Prezidentė taip pat susitiko su Indonezijos Parlamento Pirmininku Setya Novanto.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  star.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, baigdamas darbo vizitą Japonijoje, gegužės 10 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje susitiko su Japonijos verslo, mokslo, politikos, kultūros ir lietuvių bendruomenės atstovais. Renginio metu L. Linkevičius garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo Japonijos ir Lietuvos parlamentarų draugystės lygos pirmininką Hirofumi Nakasone.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  jtb1.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 10 dieną susitikimuose Tokijuje akcentavo atsiveriančias naujas galimybes Lietuvai ir Japonijai plėsti ekonominį bendradarbiavimą.

  Ekonomika ir verslas » Lietuviai Japonijoje »
  Nakasone.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 9 dieną pokalbiuose su Japonijos viešojo ir privataus sektoriaus atstovais akcentavo mūsų šalies informacijos ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus pasiekimus bei išreiškė įsitikinimą, jog netrukus ir šioje srityje Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas įgaus pagreitį.

  Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Japonijoje »
  Yaotsu2.jpg

  Tęsdamas darbo vizitą Japonijoje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aplankė japonų diplomato Čiunės Sugiharos memorialinį muziejų jo gimtajame Jaocu mieste.

  Užsienio politika ir diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata