Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Lietuvių kalba susilaukė Japonijos kalbininkų dėmesio

Sukurta 2017.06.20 / Atnaujinta 2017.06.20 10:20
   Lietuvių kalba susilaukė Japonijos kalbininkų dėmesio
   Lietuvių kalba susilaukė Japonijos kalbininkų dėmesio
   Lietuvių kalba susilaukė Japonijos kalbininkų dėmesio
   Lietuvių kalba susilaukė Japonijos kalbininkų dėmesio
   Lietuvių kalba susilaukė Japonijos kalbininkų dėmesio

   Birželio 17 d. Tokijuje Sofijos universitete  Japonijos slavistų asociacija ir Sofijos Europos institutas surengė tarptautinį simpoziumą „Baltų kalbos ir jų kaimynai“, kuriame Japonijos, JAV ir Lietuvos mokslininkai nagrinėjo daugiakalbiškumo ir daugiakultūriškumo istoriją bei dabartinę situaciją Lietuvoje ir Latvijoje.

   Simpoziumo viešnia - Vytauto Didžiojo universiteto prof. Dr. Ineta Dabašinskienė savo pranešime analizavo Baltijos šalių gyventojų požiūrį į užsienio kalbas. Tokijo užsienio kalbų instituto dėstytoja Eiko Sakurai skaitė pranešimą „Daugiakalbiškumas Lietuvoje: Lyginamoji analizė su Latvija“.

   Simpoziumo dalyvius pasveikinęs Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas papasakojo apie daugiau kaip 100 metų istoriją apimančius Lietuvos ir Japonijos ryšius, iškilius Lietuvos ir Japonijos politikos, diplomatijos, mokslo ir kultūros veikėjus, padėjusius užmegzti ir stiprinti dvišalius ryšius.

   Lietuvos ambasadorius taip pat padėkojo vienai iš šio simpoziumo iniciatorių - dėstytojai ir vertėjai Eiko Sakurai, kuri parengė ir išleido vieną pirmųjų lietuvių kalbos vadovėlių Japonijoje bei dėsto lietuvių kalbą Tokijo užsienio kalbų universiteto ir Osakos universiteto studentams, rengia vasaros kursus norintiems mokytis lietuvių kalbos, o šiuo metu rengia lietuvių literatūros klasiko Balio Sruogos romano „Dievų miškas“ vertimą į japonų kalbą.   

   Birželio 20 d. už nuopelnus propaguojant ir puoselėjant lietuvių kalbą Japonijoje kalbininkei Eiko Sakurai Lietuvos ambasadoje Tokijuje įteiktas ambasados padėkos raštas.    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Tokijo užsienio studijų universiteto „Open Academy“ kursuose nuo balandžio 9 iki liepos 30 dienos (pirmadieniais 14:00-15:30) kviečiame mokytis lietuvių kalbos. Paskaitas skaitys TUFS lietuvių kalbos lektorė Eiko Sakurai.

   Lietuviai Japonijoje »
   200x200-1515653152278.jpg

   Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Švietimo mainų paramos fondu skelbia konkursą teikti paraiškas intensyviems lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursams 2018 m. Kursų trukmė – 1 mėnuo. Atrinktiems kursų dalyviams bus skiriama 570 Eur/mėn. stipendija ir apmokėtas kursų mokestis. Kelionės ir apgyvendinimo išlaidos nebus padengiamos, jas turės apsimokėti pats kursų dalyvis.

   Lietuviai Japonijoje »

   Naujienlaiškio prenumerata