Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
vlcsnap-2020-07-04-16h22m25s484.png

Japonijos lietuviai prisjungė prie akcijos „Tautiška Giesmė aplink pasaulį“ ir susibūrę Tokijuje giedojo Tautišką Giesmę.

Lietuviai Japonijoje »
1.jpg

Artėjant atostogų metui, primename, kad Japonija draudžia Lietuvos piliečiams atvykti į šalį, yra sustabdžiusi bevizio režimo taikymą ir vizų, išduotų iki kovo 20 d., galiojimą.

Atkreipiame dėmesį, kad draudimas atvykti į Japoniją taikomas ne tik turistams, bet ir Japonijos nuolatinio gyventojo statusą turintiems Lietuvos piliečiams, taip pat japonų šeimų nariams, todėl, išvykus iš Japonijos, jiems nebūtų leidžiama sugrįžti į šalį.

Daugiau informacijos rasite Japonijos teisingumo ministerijos ir užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėse.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
1.jpg

Nuo 2020 m. birželio 4 d. Lietuvos ambasada Japonijoje atnaujina Lietuvos piliečių priėmimą konsuliniais klausimais.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
3677_66c4d3935ae4fd848a18be6d4cf59fd8.jpg

2020 m. gegužės 25 d. Japonijos Vyriausybė atšaukė nepapratąją padėtį visoje šalies teritorijoje. Palaipsniui turėtų atsidaryti įstaigos, įmonės, organizacijos, pramogų vietos, tačiau kurį laiką dar gali būti prašoma laikytis socialinės distancijos, susilaikyti nuo kelionių (taip pat ir tarp prefektūrų), imtis kitų atsargos priemonių.

Esantiems šalyje Lietuvos piliečiams rekomenduojame sekti prefektūrų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Informaciją apie COVID-19 situaciją Japonijoje galima rasti:

Vietos žiniasklaida: NHK News; Japan Times

Japonijos nacionalinė turizmo organizacija (JNTO)

Japonijos sveikatos apsaugos ministerija

Japonijos Ministro Pirmininko kabinetas

Japonijos užsieno reikalų ministerija

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
3677_66c4d3935ae4fd848a18be6d4cf59fd8.jpg

Gegužės 14 d. Japonijos Vyriausybė atšaukė nepaprastąją padėtį 39 iš 47 prefektūrų. Nepaprastoji padėtis iki gegužės 31 d. lieka galioti 8 prefektūrose: Tokyo, Kanagawa, Saitama, Chiba, Osaka, Hyogo, Kyoto ir Hokkaido.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
3677_66c4d3935ae4fd848a18be6d4cf59fd8.jpg

Japonijos Vyriausybės paskelbta nepaprastoji padėtis, nuo 2020 m. balandžio 16 d. įsigaliojusi visoje šalies teritorijoje, pratęsta iki gegužės 31 d.

Siekdama suvaldyti COVID-19 plitimą Japonijos Vyriausybė nuo 2020 m. balandžio 7 d. iki 2020 m. gegužės 7 d. paskelbė nepaprastąją padėtį Tokijo, Kanagawa, Saitama, Chiba, Osaka, Hyogo ir Fukuoka prefektūrose. Daugiau informacijos apie nepaprastosios padėties paskelbimą https://japan.kantei.go.jp/98_abe/statement/202004/_00001.html. Aichi ir Hokkaido prefektūros pačios paskelbė neparastąją padėtį, atsargumo priemonės gali būti taikomos ir kitose prefektūrose.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
LT (13 of 30).jpg
Šv. Velykų sveikinimas Įkelta2020.04.10

Brangūs Tautiečiai,

Sveikiname artėjančių Šv. Velykų proga! Šiemet saugodami vieni kitus tradicinio velykinio susibūrimo ambasadoje neorganizuojame, tačiau kviečiame nenusiminti ir artėjančias šventes sutikti saugiai namuose kartu su artimaisiais. Linkime stiprios sveikatos, būti atsargiems ir primename laikytis vietos institucijų nurodymų.


Lietuvos ambasada Japonijoje

Lietuviai Japonijoje »

Kada bus/ar bus organizuojamas užsiregistravusių pargabenimas?

Lietuvos Respublikos Vyriausybė spręs dėl užsiregistravusių piliečių pargabenimo į Lietuvą. Esant pargabenimo galimybei užsiregistravusius informuosime. Svarbu – dėl ribotų resursų ir valstybių sienų uždarymų pargabenimas galėtų būti vykdomas tik išimtiniais atvejais. Užsiregistravimas pargabenimo į Lietuvą negarantuoja, todėl patariama savarankiškai ieškoti galimybės grįžti į Lietuvą. Visi piliečiai turėtų patys spręsti dėl savo kelionių planų. Dėl didelio užklausų skaičiaus bei nuolat kintančios situacijos individualias rekomendacijas dėl maršrutų teikti yra itin sudėtinga. Norintiems grįžti į Lietuvą rekomenduojama kuo skubiau pasirūpinti skrydžių bilietais per valstybes, kurios nėra uždariusios sienų.

Ar Lietuvai uždarius sienas į šalį visai neskraidys lėktuvai, ar Lietuvos piliečiai gali patekti į Lietuvą po karantino įvedimo?

Oro transportui Lietuvos sienos nėra uždaromos. Tačiau dauguma oro bendrovių nutraukė skrydžius į Lietuvą arba ketina tai padaryti. Lietuvos piliečiams sugrįžti galimybės kasdien mažėja, tačiau esant karantinui jie, jei tik randa, kaip grįžti, į Lietuvą yra įleidžiami. 14 dienų karantinas namuose visiems grįžusiems yra privalomas.

Jei grįšiu į Lietuvą, ar galėsiu iš jos išvykti?

Karantino laikotarpiu (nuo 03.16 00:00 iki 03.30 00:00) Lietuvos piliečiai bus išleidžiami, jei turi deklaruotą gyvenamąją vietą užsienyje ir pateiks tai įrodantį dokumentą.

Per kur mums skristi, jei tarpiniai oro uostai užsidarinėja?

Teiraukitės avialinijų, sekite informaciją internete: URM Facebook paskyrą, ambasados Japonijoje Facebook paskyrą, keliauk.urm.lt, parsisiųskite programėlę Keliauk Saugiai, stebėkite oro uostų informaciją ir tarptautines naujienas. Neoficialus nuolat atnaujinamas kelionių apribojimų sąrašas. Informacija apie galimus kelionės maršrutus nuolat kinta, sprendimus turite priimti patys.

Ar galima pralaukti kur nors užsienyje iki kol ateis numatytas laikas išskristi ar būtina kuo skubiau grįžti į Lietuvą?

Patys turite įvertinti galimybes neapibrėžtam laikui pratęsti buvimą užsienyje ir įvertinti rizikas užstrigti tarpiniuose oro uostuose, jei nuspręsite grįžti į Lietuvą. Reikia turėti omenyje, jog dauguma valstybių, ypač Europoje, uždaro savo sienas, tad artimiausiu laikotarpiu grįžimas į Lietuvą bus vis sudėtingesnis. Apribojimų trukmę numatyti taip pat yra itin sudėtinga.

Ką daryti, jeigu, nusprendus likti užsienio valstybėje ar nepavykstant grįžti dėl atšauktų skrydžių, baigiasi turimos vizos ar bevizio režimo terminas?

Dėl vizos pratęsimo galimybių ar kitų su vizomis susijusių klausimų prašome kreiptis į konkrečios valstybės migracijos tarnybas.

 

 

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
3.jpg

Vasario 14 d. Lietuvos ambasadoje Tokijuje iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šia proga gausiai susirinkusius tautiečius ir Lietuvos draugus Japonus sveikino ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Japonijos ir Lietuvos draugystės asociacijos pirmininkas Seiichi Mizuno. Šventinę nuotaiką kūrė smuikininkės Žydrės Ovsiukaitės atliekami lietuvių ir užsienio klasikų kūriniai.

 

 

Lietuviai Japonijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1_1.jpg

Vasario 8 d. Oklende, Naujojoje Zelandijoje, vietos lietuvių bendruomenės, Lietuvos garbės konsulo ir Lietuvos ambasados Japonijoje pastangomis paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Į renginį gausiai susirinkusius tautiečius, diplomatinio korpuso ir vietos visuomenės atstovus pasveikino Lietuvos ambasadorius Naujajai Zelandijai Gediminas Varvuolis.

Prieš minėjimą pirmą kartą Naujojoje Zelandijoje surengtos mišios lietuvių kalba, dalyvaujant iš Australijos atvykusiam Lietuvos bažnyčios atstovui.

Lietuviai Japonijoje »
3_1.jpg

Gruodžio 21 d. į jau tradicine tapusią Kalėdų šventę Lietuvos ambasadoje Tokijuje rinkosi Lietuvių bendruomenės Japonijoje nariai.

Lietuviai Japonijoje »
1919-00.png

Prognozuojama, jog spalio 12 d. Japonijos rytinę pakrantę pasieks taifūnas Hagibis. Spalio 12-13 d. tikimasi stipraus vėjo ir didelio kritulių kiekio visoje Japonijos teritorijoje. Galimi transporto ir ryšio sutrikimai.

Rekomenduojame sekti Japan Meteorological Agency, NHK News ir Japan National Tourism Organisation naujienų informaciją ir vadovautis vietos institucijų nurodymais.

Lietuvos ambasados Tokijuje telefonas: +81 3 3408 5091, el. paštas: [email protected]  (darbo valandomis).

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas: +370 5 236 2444, el. paštas: [email protected].

Kviečiame Japonijoje keliaujančius piliečius registruotis Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijoje, o nuolat gyvenančius - atlikti konsulinę registraciją.

Pasinaudokite Facebook „Safety Check“ funkcija ir padėkite artimiesiems sužinoti, jog esate saugūs.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata