Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Lietuva siekia bendradarbiauti su Indonezija

Sukurta 2017.05.18 / Atnaujinta 2017.05.18 15:19
  Lietuva siekia bendradarbiauti su Indonezija

  Žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius, viešintis su oficialiu vizitu Indonezijos Respublikoje, Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamos delegacijos sudėtyje, susitiko su Indonezijos žemės ūkio ministru Amranu Sulaimanu (Amran Sulaiman) ir jo patarėju dr. Mat Syukur.

  Pirmą kartą įvykusiame aukščiausiame Lietuvos ir Indonezijos vadovų susitikime sutarta supaprastinti sertifikavimo procedūras Lietuvos pieno, mėsos ir kitų maisto produktų eksportuotojams.

  Atvirame viceministro R. Taraškevičiaus pokalbyje su Indonezijos žemės ūkio ministru A. Sulaimanu ir jo vadovaujama delegacija aptartos dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės žemės ūkio srityje, pristatytos eksporto leidimų į Indoneziją procedūros ir reikalavimai, aptartos galutinės Lietuvos ir Indonezijos žemės ūkio ministerijų susitarimo dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje detalės.

  Susitikimo metu žemės ūkio viceministras R. Taraškevičius pristatė šalies rinkos potencialą ir įvardijo Indoneziją kaip vieną iš ateities partnerių, pažymėdamas, kad Lietuvos gamintojai yra ypač suinteresuoti naujų rinkų atvėrimu Azijoje.

  „Indonezija – viena iš Pietryčių Azijos šalių, kurioje sparčiausiai auga ekonomika ir kurios didžiausia ekonomika ASEAN (Pietryčių Azijos valstybių organizacija), yra labai patraukli Lietuvos žemės ūkio ir maisto gamintojams, todėl dėsime visas pastangas siekdami stiprinti ir gerinti bendradarbiavimą su šia šalimi bei atverdami naujas galimybes gamintojams“, – sakė žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius.

  Indonezijos žemės ūkio ministras A. Sulaimanas išreiškė susirūpinimą dėl Europoje vyraujančių negatyvių nuomonių dėl tvarumo standartų palmių aliejui. Jis pažymėjo, kad šis klausimas Indonezijai, kuri yra palmių aliejaus gamybos ir eksporto lyderė pasaulyje, ypatingai svarbus bei paprašė Lietuvos paramos. Indonezijos žemės ūkio ministerijos atstovai teigiamai įvertino Lietuvos siekį eksportuoti aukštos pridėtinės vertės pieno, jautienos, vištienos, kiaušinių ir mėsos produktus į Indoneziją ir taip pat pakvietė Lietuvos įmones investuoti Indonezijoje.

  Viceministras pakvietė Indonezijos žemės ūkio ministrą atvykti vizito į Lietuvą 2018 m., šaliai minint šimtąsias valstybės atkūrimo metines bei abiejų šalių diplomatinių santykių užmezgimo 25-ąsias metines. Pasak R. Taraškevičiaus, pirmasis Indonezijos žemės ūkio ministro vizitas Lietuvoje suteiktų impulsą abiejų šalių bendradarbiavimui žemės ūkio srityje, tai būtų ir puiki proga pasirašyti susitarimą dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje.

  Prekyba su Indonezija užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2016 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Indoneziją sudarė 3,1 mln. eurų. Šiuo metu 83,6 proc. į Indoneziją eksportuojamos lietuviškos žemės ūkio produkcijos sudaro išrūgų miltai. AB „Pasvalio sūrinė“, dar  2009 m. gavusi leidimą vežti pieno produktus į Indoneziją, daugiausia eksportuoja pieno išrūgas ir maistinius pieno miltelius.

  Šaltinis: Žemės ūkio ministerija

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20170911_100057 (002).jpg

  Rugsėjo 11-15 d. Tokijuje lankosi Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų delegacija, kurios sudėtyje – net 10 įmonių, atstovaujančių tekstilės, mados ir dizaino, kosmetikos, filmų, animacijos, 3D, video ir audiovizualinio turinio, medinių namų sektoriams.

  Ekonomika ir verslas »
  isetan.JPG

  Aukštos kokybės lietuviškos prekės sulaukia vis didesnės paklausos Japonijoje. Gera naujiena iš Lietuvos jau pasiekė ir Japonijos  desertų mėgėjus: net 350 parduotuvių įvairiuose Japonijos miestuose, priklausančių prekybos tinklui „Gyomi Super“, birželį pradėjo sėkmingai  prekiauti lietuviškais glaistytais varškės sūreliais. Japonams iškart patiko šie dar neragauti skanėstai, Japonijoje vadinami „varškės pyragėliais“ („cheese cake“).

  Ekonomika ir verslas »
  enmin.jpg

  Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas Lietuvos Respublikos Prezidentės vadovaujamoje delegacijoje lankosi Indonezijoje. Vizito metu ministras pasirašė susitarimą dėl abiejų šalių bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos ir energijos taupymo srityse. Indonezijai aktuali Lietuvos patirtis pristatyta ir pirmą kartą vykstančiame dvišaliame energetikos forume. 

  Ekonomika ir verslas »
  pirmas.jpg

  Gegužės 17 d. (Džakarta). Valstybinio vizito į Indoneziją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios šalies Prezidentu Joko Widodo. Tai – pirmasis istorijoje aukščiausių Lietuvos ir Indonezijos vadovų susitikimas, kuriame aptartas dvišalių ryšių stiprinimas, ES ir Indonezijos bendradarbiavimas, globalaus saugumo klausimai. Prezidentė taip pat susitiko su Indonezijos Parlamento Pirmininku Setya Novanto.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  ambasadoje.jpg

  Lietuvos kultūros paveldas – šiaudiniai sodai, tęsiantys gilią lietuvių dekoratyvinės dailės tradiciją, patraukė didelį dėmesį Lietuvos ambasados Japonijoje surengtuose Lietuvos kultūros ir tautinio paveldo renginiuose.  

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  apdovanojimas.JPG

  Kovo 30 d. šalies premjeras Saulius Skvernelis „Lietuvos eksporto prizu“ apdovanojo labiausiai prie šalies ūkio augimo ir eksporto rodiklių gerinimo praėjusiais metais prisidėjusias Lietuvos įmones bei jų vadovus. Jau šešioliktuose tokiuose apdovanojimuose, kuriuos rengia Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA), taip pat įvertinta bei specialiu prizu apdovanota Lietuvos metų verslininkė/vadovė. Ja išrinkta bendrovės „Česlovo vynas“ direktorė ir bendrasavininkė Tatjana Ramoškienė. Nugalėtojus pasveikino ir Lietuvos Respublikos ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

  Ekonomika ir verslas »

  Naujienlaiškio prenumerata