Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Lietuvą ir Indoneziją sieja bendradarbiavimo perspektyvos atsinaujinančioje energetikoje

Sukurta 2017.05.18 / Atnaujinta 2017.05.18 15:22
  Lietuvą ir Indoneziją sieja bendradarbiavimo perspektyvos atsinaujinančioje energetikoje

  Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas Lietuvos Respublikos Prezidentės vadovaujamoje delegacijoje lankosi Indonezijoje. Vizito metu ministras pasirašė susitarimą dėl abiejų šalių bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos ir energijos taupymo srityse. Indonezijai aktuali Lietuvos patirtis pristatyta ir pirmą kartą vykstančiame dvišaliame energetikos forume. 

  „Pristatydami savo stipriąsias puses  ir turimą potencialą, siekiame atverti naujas galimybes mūsų verslui įsitvirtinti vienoje didžiausių ir sparčiai augančių pasaulio ekonomikų. Matome neišnaudotas galimybes bendradarbiauti atsinaujinančioje energetikoje, ypač saulės energetikos sektoriuje, energijos taupymo srityje, taip pat suskystintųjų gamtinių dujų verslo plėtroje“, – sako energetikos ministras.     

  Lietuvos įmonės, gaminančios ir eksportuojančios aukštos kokybės saulės baterijų modulius jau turi nemažą įdirbį ir sėkmingo bendradarbiavimo patirtį su Pietryčių Azijos šalimis. Indonezija yra paskelbusi apie ambicingus planus vystant saulės jėgaines. Lietuvos gamintojai siekia tapti patikimais partneriais, įgyvendinant saulės energetikos projektus, ir jau yra sulaukę kvietimo prisidėti prie saulės energijos projektų įgyvendinimo. Perspektyvą dirbti šioje Pietryčių Azijos rinkoje mato ir biomasės gamybos ir tiekimo srityse dirbančios bendrovės, sukaupusios didelę patirtį, panaudojamą inovacijoms, moksliniams tyrimams bei bendriems projektams su užsienio partneriais.

  Indonezija yra ketvirta didžiausia suskystintųjų gamtinių dujų eksportuotoja pasaulyje. Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų veiklą plėtojančiai Indonezijai ir solidžią patirtį SGD srityje sukaupusiai Lietuvai atsiveria potencialios bendrų projektų galimybės šioje srityje.

  Vizito metu energetikos ministras taip pat pasirašė ketinimų protokolą dėl Lietuvos ir Indonezijos bendradarbiavimo transporto srityje.

  Dvišaliame energetikos forume dalyvavo „Solitek“, „Klaipėdos naftos“, „Baltpool“, Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ atstovai.

  Šaltinis: Energetikos ministerija

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  zum.jpg

  Žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius, viešintis su oficialiu vizitu Indonezijos Respublikoje, Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamos delegacijos sudėtyje, susitiko su Indonezijos žemės ūkio ministru Amranu Sulaimanu (Amran Sulaiman) ir jo patarėju dr. Mat Syukur.

  Ekonomika ir verslas »
  pirmas.jpg

  Gegužės 17 d. (Džakarta). Valstybinio vizito į Indoneziją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios šalies Prezidentu Joko Widodo. Tai – pirmasis istorijoje aukščiausių Lietuvos ir Indonezijos vadovų susitikimas, kuriame aptartas dvišalių ryšių stiprinimas, ES ir Indonezijos bendradarbiavimas, globalaus saugumo klausimai. Prezidentė taip pat susitiko su Indonezijos Parlamento Pirmininku Setya Novanto.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »

  Naujienlaiškio prenumerata