Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Kotrynos Šešelgytės iliustruotos lietuvių liaudies pasakos nuskambėjo japoniškai

Sukurta 2017.07.03 / Atnaujinta 2017.07.03 12:24
   Kotrynos Šešelgytės iliustruotos lietuvių liaudies pasakos nuskambėjo japoniškai
   Kotrynos Šešelgytės iliustruotos lietuvių liaudies pasakos nuskambėjo japoniškai
   Kotrynos Šešelgytės iliustruotos lietuvių liaudies pasakos nuskambėjo japoniškai
   Kotrynos Šešelgytės iliustruotos lietuvių liaudies pasakos nuskambėjo japoniškai

   Jaukioje Tokijo galerijoje „Marebito“ lietuvių menininkė Kotryna Šešelgytė ir vertėja Rūta Aleksandravičiūtė liepos 1 d. surengė originalų lietuviškų pasakų pristatymą. K. Šešelgytė kanklėmis atliko penkias lietuvių liaudies dainas, pristatė lietuvių liaudies pasakos „Stebuklinga duona“ motyvais pieštą kami-shibai (paveikslėlių teatrą), o R. Aleksandravičiūtė skaitė lietuvių liaudies pasakas japoniškai.

   Lietuvišką muziką atliko japonių studenčių choras „Infini“. Sėkmingo renginio dalyvius pasveikino Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona Michiko Shigeeda.

   Renginio metu buvo galima įsigyti Kotrynos rankų darbo molinių aksesuarų bei atviručių, iliustruotų pasakų motyvais. Klausytojai buvo vaišinami lietuviškais saldainiais ir rugine duona.

   Šį mėnesį lietuviškas pasakas K. Šešelgytė taip pat pristatys Ičinoseki ir Tono miestų Ivatė prefektūroje gyventojams, vėliau lietuviškas pasakas japoniškai išgirs ir Jakušimos salos Kagošimos prefektūroje gyventojai. Prieš atvykdama į Japoniją K. Šešelgytė Vilniuje pristatė japoniškas iliustruotas pasakas, o rudenį Sugiharos savaitės renginyje Kaune pakartotinai surengs japoniškų pasakų iliustracijų parodą bei kami-shibai dirbtuves.

   „Džiaugiamės, kad turtingas Lietuvos kultūros paveldas tampa vis plačiau žinomas Japonijoje“, - sakė Lietuvos ambasados Japonijoje laikinoji reikalų patikėtinė, įgaliotoji ministrė Violeta Gaižauskaitė, supažindindama su lietuviškų pasakų projekto iniciatorėmis lietuvių bendruomenės Japonijoje narius, liepos 2 d. susirinkusius Lietuvos ambasadoje Tokijuje švęsti Mindaugo karūnavimo – Lietuvos valstybės šventės.

   Lietuvos ambasados iniciatyva šiemet japonams buvo surengtos lietuviškų šiaudinių sodų, tekstilės dirbinių iš vilnos kūrybinės dirbtuvės. Šventės proga ambasada pasipuošė lietuviškomis tautinėmis juostomis ir popieriaus karpiniais, kurie anksčiau buvo demonstruoti Tokijuje surengtose parodose.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Ema_stage pic_by Donata Kukyte (002).JPG

   Lapkričio 4 ir 5 dienomis „Session House“ teatre Tokijuje Kauno šokio teatras „Aura“ pasirodys festivalio „Dance Bridge International 2017“ publikai. Lietuvoje ir užsienyje pripažinimą pelnęs šokio teatras „Aura“ Japonijoje rodys šokio spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“, kuris yra pelnęs ne vieną teatrinį apdovanojimą.   

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   simpoziumas1.jpg

   Birželio 17 d. Tokijuje Sofijos universitete  Japonijos slavistų asociacija ir Sofijos Europos institutas surengė tarptautinį simpoziumą „Baltų kalbos ir jų kaimynai“, kuriame Japonijos, JAV ir Lietuvos mokslininkai nagrinėjo daugiakalbiškumo ir daugiakultūriškumo istoriją bei dabartinę situaciją Lietuvoje ir Latvijoje.

   Lietuviai Japonijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
   ambasadoje.jpg

   Lietuvos kultūros paveldas – šiaudiniai sodai, tęsiantys gilią lietuvių dekoratyvinės dailės tradiciją, patraukė didelį dėmesį Lietuvos ambasados Japonijoje surengtuose Lietuvos kultūros ir tautinio paveldo renginiuose.  

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata