Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Japonus domina bendradarbiavimas su Lietuva

Sukurta 2016.09.21 / Atnaujinta 2016.09.21 08:19
  Japonus domina bendradarbiavimas su Lietuva

  Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją kasmet auga, šiuo metu laukiama eksporto leidimų jautienai ir paukštienai. Lietuva Japoniją vertina kaip patikimą ir ilgalaikę prekybos partnerę, o Žemės ūkio ministerija tiesia kelius dar glaudesniam bendradarbiavimui tarp šalių.

  Rugsėjo 19 d. ministerijoje apsilankiusią Japonijos Hiratsuka miesto vicemero Junichi Inoue vadovaujamą delegaciją šiltai sutiko ŽŪM kanclerė Dalia Miniataitė. Pasak vicemero Junichi Inoue, Hiratsukoje žemės ūkis nėra gerai išplėtotas, tad įvairiapusis bendradarbiavimas su Lietuva juos labai domintų. Vicemero vadovaujama delegacija taip pat apsilankė Alytuje, Kaune, Trakuose. „Tikimės palaikyti ir toliau plėtoti užsimezgusį bendradarbiavimą tarp mūsų šalių ir miestų“, – susitikimo ministerijoje metu kalbėjo D. Miniataitė.

  Šiemet birželio mėnesį kanclerės vadovaujama delegacija Japonijoje susitiko su šios šalies žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministru Hiromichi Matsushima aptarti jautienos eksporto leidimų klausimų, Hiratsuka mieste susitiko su meru Katsuhiro Ochiai, apžiūrėjo vaisių ir daržovių ūkininkavimo technologijų centrą, lankėsi pieno įmonėse, netradiciniame žemės ūkio koledže. Šio vizito metu Lietuvos ambasadoje Tokijuje buvo surengtas seminaras, kuriame pristatytas Lietuvos žemės ūkis ir maisto pramonė. Tęstinis seminarų ciklas Japonijoje planuojamas š. m. pabaigoje.

  Kasmet vis daugiau turistų aplanko Lietuvą. 2015 m., lyginant su 2014 m., apgyvendintų turistų iš Japonijos skaičius išaugo net 45 proc. O štai prekyba su Japonija kol kas užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. Pernai žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją sudarė 26 mln. eurų, eksporto struktūroje pagal šalis Japonija buvo 27 vietoje iš 133 šalių. Importas iš Japonijos siekė 85 tūkst. eurų, importo struktūroje ji buvo 88 vietoje iš 110 šalių.

  Šaltinis: http://zum.lrv.lt/lt/naujienos/japonus-domina-bendradarbiavimas-su-lietuva

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1_1.jpg

  Gegužės 8 d. Japonijos užsienio reikalų ministras Taro Kono priėmė Lietuvos ambasadorių Gediminą Varvuolį.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  FB_IMG_1518511460133.jpg

  Vasario 13 d. paskirtasis ambasadorius Gediminas Varvuolis ir žemės ūkio atašė Deividas Kliučinskas susitiko su Hiratsukos miesto meru Katsuhiro Ochiai ir kitais miesto atstovais. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta glaudžiais Lietuvos ir Hiratsukos miesto santykiais, aptarti tolesnio bendradarbiavimo planai.

  Ekonomika ir verslas » Istorinė, kultūros diplomatija »
  FB_IMG_1509713661120.jpg

  Lietuvos sportininkų ir trenerių grupė Japonijoje, Lietuvos olimpiečių treniruočių bazėje Hiratsukoje, jau pradėjo pasirengimą 2020 m. Tokijo Olimpinėms žaidynėms.

  Spalio 29 – lapkričio 8 dienomis Japonijoje viešintys Lietuvos sportininkai apžiūrėjo, kaip parengtos olimpiečių treniruotėms skirtos sporto salės, stadionai ir kiti sporto įrenginiai ir patys išbandė treniruočių sąlygas Hiratsukoje.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  20170911_100057 (002).jpg

  Rugsėjo 11-15 d. Tokijuje lankosi Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų delegacija, kurios sudėtyje – net 10 įmonių, atstovaujančių tekstilės, mados ir dizaino, kosmetikos, filmų, animacijos, 3D, video ir audiovizualinio turinio, medinių namų sektoriams.

  Ekonomika ir verslas »

  Naujienlaiškio prenumerata