Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Japoniškai kalbantys Lietuvos studentai padeda tiesti bendradarbiavimo tiltus

Sukurta 2018.03.14 / Atnaujinta 2018.03.14 09:23
  Japoniškai kalbantys Lietuvos studentai padeda tiesti bendradarbiavimo tiltus

  Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro kartu su studentų japonistikos klubu „Hashi“ jau penktą kartą organizuojamo japonų kalbos skaitovų konkursui specialų prizą skyrė Lietuvos ambasada Japonijoje.

  Ambasados prizas – knyga japonų kalba apie Pasaulio tautų teisuolį, Antrojo pasaulinio karo išvakarėse Kaune rezidavusį Japonijos diplomatą Chiune Sugihara – skirtas Rositai Grigaitei už puikiai japonų kalba perskaitytą tekstą „Žmogus, suteikęs Lietuvai viltį“. Konkurso komisija R. Grigaitei skyrė pirmąją vietą aukščiausio lygio skaitovų varžybose.

  „Džiaugiuosi, kad vis daugiau studentų išmoksta japonų kalbos, kuri padeda tiesti naujus Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo tiltus“, - savo sveikinime konkurso organizatoriams ir dalyviams sakė Lietuvos ambasadorius Gediminas Varvuolis. Ambasadorius pakvietė studentus pasinaudoti savo žiniomis ir įgyti praktinių įgūdžių atvykus į praktiką Lietuvos ambasadoje Tokijuje.

  „Jūsų pasirinkimas savo darbais prisidėti prie Lietuvos valstybės pažangos ir tarptautinio autoriteto didinimo yra geriausia dovana Lietuvos  valstybės atkūrimo 100-mečiui. Esu tikras, kad pasakodami apie savo Tėvynę japoniškai, su meile ir pasididžiavimu tariate žodį „Lietuva“ , - pabrėžė G. Varvuolis

  Japonų kalbos skaitovų konkursas yra vienas iš kovo 4-9 dienomis vykusios „Azijos savaitės“ renginių. Kasmet vis daugiau dalyvių susilaukianti VDU rengiama „Azijos savaitė“ šiemet vyko jau ketvirtą kartą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1_1.jpg

  ASEM Transporto ministrų susitikime Budapešte Lietuvos susisiekimo viceministras G. Mažeika susitiko su Japonijos žemės, infrastruktūros, transporto ir turizmo viceministru Wada Masamune. G. Mažeika pristatė svarbiausius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus – „Rail Baltica“ ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtrą bei galimybes Japonijos verslo atstovams dalyvauti įgyvendinant šiuos projektus. Abiejų šalių viceministrai pasirašė Memorandumą dėl ketinimų bendradarbiauti transporto srityje.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  1.jpg

  Žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto vadovaujama delegacija 2019 m. gruodžio 4-7 dienomis lankosi Japonijoje.

  Dvišalės prekybos skatinimas ir maisto sauga. Šie ir kiti klausimai buvo aptarti Japonijoje įvykusio Lietuvos žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto ir Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministro Shinya Fujiki susitikimo metu.

  Ekonomika ir verslas »
  dsc_5030_2.jpg

  Spalio 24 d. Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai suteiktas Japonijos Gifu universiteto garbės daktaro laipsnis.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  dsc_4927_1.jpg

  Lietuvos Respublikos Prezidento atvira paskaita Gifu universitete Japonijoje.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  dsc_3662_1.jpg

  Spalio 24 d. su darbo vizitu Japonijoje viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apsilankė Čiunės Sugiharos memorialiniame muziejuje Jaocu mieste ir padėjo vainiką prie šio japonų diplomato, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjusio žmones, paminklo. Prezidento apsilankymo garbei buvo atidengta Č. Sugiharos atminimo lenta.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  dsc_2512_1.jpg

  Spalio 23 d. Tokijuje viešintis šalies vadovas Gitanas Nausėda susitiko su Japonijos Parlamento Atstovų rūmų Pirmininku Tadamoriu Oshima. Susitikime daugiausia dėmesio skirta globalios darbotvarkės aptarimui ir šalių tvaraus vystymosi tikslams. Kalbėta apie intensyvėjančius Lietuvos ir Japonijos santykius, paremtus bendromis demokratinėmis vertybėmis, išskirtiniu dėmesiu parlamentinių ir kultūrinių santykių stiprinimui.

  Užsienio politika ir diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata