Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Japoniškai kalbantys Lietuvos studentai padeda tiesti bendradarbiavimo tiltus

Sukurta 2018.03.14 / Atnaujinta 2018.03.14 09:23
  Japoniškai kalbantys Lietuvos studentai padeda tiesti bendradarbiavimo tiltus

  Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro kartu su studentų japonistikos klubu „Hashi“ jau penktą kartą organizuojamo japonų kalbos skaitovų konkursui specialų prizą skyrė Lietuvos ambasada Japonijoje.

  Ambasados prizas – knyga japonų kalba apie Pasaulio tautų teisuolį, Antrojo pasaulinio karo išvakarėse Kaune rezidavusį Japonijos diplomatą Chiune Sugihara – skirtas Rositai Grigaitei už puikiai japonų kalba perskaitytą tekstą „Žmogus, suteikęs Lietuvai viltį“. Konkurso komisija R. Grigaitei skyrė pirmąją vietą aukščiausio lygio skaitovų varžybose.

  „Džiaugiuosi, kad vis daugiau studentų išmoksta japonų kalbos, kuri padeda tiesti naujus Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo tiltus“, - savo sveikinime konkurso organizatoriams ir dalyviams sakė Lietuvos ambasadorius Gediminas Varvuolis. Ambasadorius pakvietė studentus pasinaudoti savo žiniomis ir įgyti praktinių įgūdžių atvykus į praktiką Lietuvos ambasadoje Tokijuje.

  „Jūsų pasirinkimas savo darbais prisidėti prie Lietuvos valstybės pažangos ir tarptautinio autoriteto didinimo yra geriausia dovana Lietuvos  valstybės atkūrimo 100-mečiui. Esu tikras, kad pasakodami apie savo Tėvynę japoniškai, su meile ir pasididžiavimu tariate žodį „Lietuva“ , - pabrėžė G. Varvuolis

  Japonų kalbos skaitovų konkursas yra vienas iš kovo 4-9 dienomis vykusios „Azijos savaitės“ renginių. Kasmet vis daugiau dalyvių susilaukianti VDU rengiama „Azijos savaitė“ šiemet vyko jau ketvirtą kartą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20180405 kredenciniu iteikimas Varvuolis_1.jpg

  Ambasadorius Gediminas Varvuolis balandžio 5 dieną įteikė skiriamuosius raštus Jo Didenybei Japonijos Imperatoriui Akihito.

   

  Užsienio politika ir diplomatija »
  nuotrauka_Foodex.jpg

  Japonija yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų, dedamos visos pastangos plėsti bendradarbiavimą ir nuolat palaikyti ryšius su šia šalimi. Vienas iš tokių žingsnių – dalyvavimas didžiausioje Azijos tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų „Foodex Japan 2018“, kurioje šiemet Lietuvai atstovavo ir žemės ūkio ministro Broniaus Markausko vadovaujama delegacija.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »

  Vasario 8 d. paskirtasis ambasadorius Gediminas Varvuolis susitiko su Japonijos užsienio reikalų viceminsitru Takeo Akiba. Susitikimo metu aptartas abipusiškai sėkmingas Japonijos premjero Shinzo Abe vizitas Lietuvoje sausio mėnesį, Baltijos šalių ir Japonijos bendradarbiavimo formatas, dvišalių sutarčių (dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties, darbo atostogaujant schemos bei mokslo, inovacijų ir technologijų sutarties) sudarymo ir ratifikavimo klausimai, intensyvus bendradarbiavimas mokslo (ypač – gyvybės ir biomedicinos mokslų) srityje.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  IMG-20180131-WA0003.jpg

  Minint Tarptautinę Holokausto aukų atiminimo dieną  Japonijos  Gifu miesto gyventojams ir svečiams sausio 27 d. parodyta didelių ovacijų sulaukusi opera apie Kaune 1939-1940 m. dirbusį ir tūkstančius gyvybių išgelbėjusį Japonijos vicekonsulą, Pasaulio tautų teisuolį Chiune Sugihara “Vilties sakuros”.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_8798.JPG

  Fuji jaunimo aukštesniosios mokyklos kvietimu Lietuvos ambasados įgaliotoji ministrė, laikinoji reikalų patikėtinė Violeta Gaižauskaitė sausio 29 d. skaitė paskaitą apie valstybės atkūrimo 100-metį šiemet švenčiančią Lietuvą šios mokyklos moksleiviams ir Hachijojima salos gyventojams bei susitiko su miesto vadovais.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  21142_efadc716bd45ae99a620938bb285b1e9.jpg

  Sausio 13 d. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės rūmuose priėmė pirmą kartą į Lietuvą atvykusį Japonijos premjerą Shinzo Abe. Susitikime diskutuota apie bendradarbiavimo galimybes dar labiau plėtojant ekonomikos, mokslo ir švietimo bei tarptautinio saugumo sritis.

  Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas »

  Naujienlaiškio prenumerata