Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Japonijos verslo konfederacijos Keidanren delegacijos vizitas Lietuvoje

Sukurta 2019.11.19 / Atnaujinta 2019.11.19 07:39
   Japonijos verslo konfederacijos Keidanren delegacijos vizitas Lietuvoje
   Japonijos verslo konfederacijos Keidanren delegacijos vizitas Lietuvoje
   Japonijos verslo konfederacijos Keidanren delegacijos vizitas Lietuvoje
   Japonijos verslo konfederacijos Keidanren delegacijos vizitas Lietuvoje

   Lapkričio 14-15 d. Vilniuje lankėsi Japonijos verslo konfederacijos Keidanren delegacija. Su šia verslo misija per Baltijos šalis vyko 14 kompanijų atstovai, tarp jų – Hitachi, Mitsubishi, MUFG, Sumitomo, TEPCO, Japan Airlines.

   Delegacija susitiko su Lietuvos Prezidentu G. Nausėda, buvo aptarti jo vizito Japonijoje rezultatai ir bendradarbiavimo ateityje galimybės. Prezidentas akcentavo, kad Lietuva dėl vykdomų projektų, išplėtotų paslaugų, talentingų darbuotojų ir geografinės padėties labai patraukli tiesioginėms užsienio investicijoms ICT, kibernetinio saugumo, gyvybės mokslų, transporto ir logistikos, gamybos ir energetikos sektoriuose.

   Keidanren atstovai susitikime su Vyriausybės kancleriu A. Stončaičiu diskutavo apie dvišalę prekybą, kuri nuo 2010 m. išaugo beveik 10 kartų. Kancleris pasidžiaugė, jog 2020 metai Lietuvoje paskelbti Č. Sugiharos metais.         

   Susitikime su energetikos ministru Ž. Vaičiūnu svečiams pristatyti strateginiai Lietuvos energetikos projektai ir aptartos galimybės bendradarbiauti su Japonija juos  įgyvendinant. Jau turima ir praktinių partnerystės pavyzdžių – Baltijos šalių elektros tinklų operatoriai kartu su Japonijos TEPCO atliks bendrą galimybių studiją apie reikalingus techninius sprendimus elektros tinklų sinchronizacijos projekte. Kitos Japonijos kompanijos taip pat kviečiamos dalyvauti sinchronizacijos projekte. Šis susitikimas yra spalį Tokijuje pasirašyto Lietuvos-Japonijos memorandumo, kuriuo numatyta stiprinti dvišalius santykius energetikoje, tąsa.

   Delegacijos susitikimo su susisiekimo ministru J. Narkevičiumi metu buvo pristatyti svarbiausi Lietuvos transporto projektai – Rail Baltica, Via Baltica, Klaipėdos jūrų uosto plėtra, Japonijos verslas pakviestas projektuose aktyviai dalyvauti. Taip pat aptarta Lietuvos patirtis logistikos versle ir galimybės bendradarbiauti su Japonijos įmonėmis.  

   Susitikime su Lietuvos pramonininkų konfederacija buvo aptartos tolimesnės LPK ir Keidanren bendradarbiavimo galimybės. Pasak LPK prezidento R. Dargio, atsvara dabar vyraujančiam ekonominiam ir politiniam nestabilumui gali būti tik glaudi verslo organizacijų ar atskirų įmonių partnerystė. Juolab dabar, kai yra pasiektas Europos Sąjungos ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas, kuris atveria labai dideles galimybes Lietuvos įmonėms plėsti prekybą Japonijoje.

   Apsilankymo Lietuvos banke metu delegacijai pristatyta Lietuvos pažanga fintech srityje, lanksčios finansinių paslaugų licencijavimo galimybės bei techniniai fintech sprendimai, kurie galėtų būti aktualūs Japonijos verslui.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Po sėkmingo Lietuvos-Japonijos verslo forumo, vykusio Japonijos verslo asociacijos Keidanren patalpose, Lietuvos ambasadoje Japonijoje surengtas priėmimas Lietuvos verslo delegacijai ir Japonijos verslo atstovams.

   Ekonomika ir verslas »
   dsc_5030_2.jpg

   Spalio 24 d. Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai suteiktas Japonijos Gifu universiteto garbės daktaro laipsnis.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   dsc_1609.jpg

   Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Lietuvos ir Japonijos verslo forume.

   Ekonomika ir verslas »
   dsc_2004_1.jpg

   Spalio 23 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apsilankė Lietuvos ir Japonijos verslo forume, kuriame sakė atidarymo kalbą gausiai susirinkusiai verslo bendruomenei

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
   2_2.jpg

   Pirmąją viešnagės Japonijos sostinėje Tokijuje dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė susitiko su Lietuvos garbės konsulais, Japonijos ir Lietuvos draugystės parlamentinės grupės pirmininku Hirofumiu Nakasone, Japonijos vyriausybės pareigūnais, buvusiais Japonijos ambasadoriais Lietuvoje ir artimiausiais mūsų šalies draugais.

   Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
   1_1.jpg

   Spalio 21 d. Šalies vadovas Gitanas Nausėda, su darbo vizitu viešėdamas Tokijuje, susitiko su Japonijos Ministru Pirmininku Shinzo Abe. Susitikime aptartas Lietuvos ir Japonijos politinis, ekonominis ir kultūrinis bendradarbiavimas, akcentuoti branduolinės energetikos saugos klausimai.

   Užsienio politika ir diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata