Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
E. paštas

Japonijos sostinėje sužydėjo lietuviškas sodas

Sukurta 2017.05.02 / Atnaujinta 2017.05.02 10:08
   Japonijos sostinėje sužydėjo lietuviškas sodas
   Japonijos sostinėje sužydėjo lietuviškas sodas
   Japonijos sostinėje sužydėjo lietuviškas sodas

   Japonijos sostinės gyventojai ir užsienio turistai pirmą kartą galės apsilankyti tradicinėje lietuviškoje sodyboje ir sode, įrengtame Lietuvos ambasados Tokijuje iniciatyva.

   Garsiame Tokijo viešbutyje „Okura“ pagal lietuviškos medinės architektūros tradicijas įrengtas namas, kurį supa Lietuvoje auginamų dekoratyvinių ir vaistinių augalų darželis ir sodas. 

   Aplankę lietuvišką sodybą, renginio svečiai gali paragauti lietuviškų valgių, pasivaišinti „Vorutos“ uogų vynu ir ETNO arbata. Parodos metu taip pat bus surengtos dirbtuvės, kurių metu tautodailininkė Jurgita Treinytė mokys rišti tradicinius lietuviškus šiaudinius sodus.

   Lietuva pirmą kartą dalyvauja gegužės 2 d. prasidėjusioje jau septynioliktoje tarptautinėje „Sodų mugėje“, kurią tradiciškai globoja Tokijuje reziduojančių ambasadorių žmonos. Šiemet  mugėje savo sodus ir tradicijas pristato 10 pasaulio šalių.

   Renginio atidaryme dalyvavo Japonijos princesė Takamada, kuri taip pat grožėjosi spalvingu lietuvišku sodu ir domėjosi lietuviškomis tradicijomis ir papročiais.

   Didelio žiniasklaidos dėmesio susilaukusią „Sodų mugę“ per savaitę ketina aplankyti daugiau kaip 12  tūkstančių lankytojų.  

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   ambasadoje.jpg

   Lietuvos kultūros paveldas – šiaudiniai sodai, tęsiantys gilią lietuvių dekoratyvinės dailės tradiciją, patraukė didelį dėmesį Lietuvos ambasados Japonijoje surengtuose Lietuvos kultūros ir tautinio paveldo renginiuose.  

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata