Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Japonijos Hiratsukos mieste pasirašytas susitarimas dėl Lietuvos olimpiečių treniruočių bazės

Sukurta 2016.11.22 / Atnaujinta 2016.11.22 05:09
   Japonijos Hiratsukos mieste pasirašytas susitarimas dėl Lietuvos olimpiečių treniruočių bazės
   Japonijos Hiratsukos mieste pasirašytas susitarimas dėl Lietuvos olimpiečių treniruočių bazės

   Japonijos Kanagavos prefektūros Hiratsukos mieste spalio 28 dieną iškilmingai pasirašytas memorandumas dėl Lietuvos olimpiečių treniruočių bazės rengiantis 2020 metų Tokijo olimpinėms žaidynėms. Ši sutartis – Lietuvos ambasados Japonijoje ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto pusantrų metų bendro darbo rezultatas.

   Sutartį pasirašė Lietuvos olimpinio fondo direktorius Vitalijus Vasiliauskas, Kanagavos prefektūros gubernatorius Yuji Kuroiwa ir Hiratsukos miesto meras Katsuhiro Ochiai.

   Sutartyje numatyta būsimiems olimpiečiams sudaryti sąlygas treniruotis Hiratsukoje esančiuose stadionuose, sporto salėse bei kiti pasirengimo olimpinėms žaidynėms klausimai. Šiame mieste taip pat numatoma steigti Lietuvos centrą, kuris plačiai pristatytų mūsų šalį miesto ir Japonijos gyventojams. Dar aštuoni Japonijos miestai planuoja prisidėti prie Lietuvos sportininkų pasirengimo Tokijo olimpiadai. 

   Memorandumo pasirašymo ceremonijoje dalyvavęs Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas pasidžiaugė puikiu bendro darbo su japonų partneriais rezultatu ir pažymėjo, kad memorandumas reiškia ne tik labai gerų sąlygų sportininkams sudarymą. „Šis susitarimas, pasirašomas minint Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metį, dar labiau sutvirtins mūsų dvišalius ryšius, o Lietuva taps dar labiau žinoma Japonijoje“, – sakė E. Meilūnas. Ambasadorius taip pat palinkėjo, kad Tokijo olimpinės žaidynės būtų labai sėkmingos Lietuvos sportininkams. 

   Memorandumą pasirašęs Olimpinio fondo direktorius pažymėjo, kad sporto infrastruktūra mieste yra labai aukšto lygio, sudaranti geras sąlygas treniruotis Lietuvos atstovams. „Tikimės, kad galėsime tinkamai pasirengti būsimoms žaidynėms“, – sakė V. Vasiliauskas.

   Kanagavos prefektūros gubernatorius ir Hiratsukos miesto meras pabrėžė, kad sieks ne tik prisidėti prie Lietuvos sportininkų sėkmės 2020 metais, bet ir išplėsti prefektūros ir miesto dvišalius ryšius su Lietuva, sustiprinti bendradarbiavimą verslo, kultūros, mokslo ir turizmo srityse. Kanagavos prefektūroje gyvena daugiau kaip 9 milijonai gyventojų, Hiratsukos mieste – daugiau kaip 260 tūkstančių gyventojų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Nakasone.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 9 dieną pokalbiuose su Japonijos viešojo ir privataus sektoriaus atstovais akcentavo mūsų šalies informacijos ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus pasiekimus bei išreiškė įsitikinimą, jog netrukus ir šioje srityje Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas įgaus pagreitį.

   Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Japonijoje »
   Naksone office.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas spalio 17 dieną pasveikino į iškilmingą Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečio atkūrimo minėjimą Lietuvos ambasadoje Tokijuje susirinkusius diplomatus, Japonijos parlamento ir vyriausybės atstovus, mokslo ir akademinės bendruomenės, verslo, kultūros ir visuomenės veikėjus, daug prisidėjusius prie sėkmingos dvišalių santykių raidos.

   Užsienio politika ir diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata